Pontos idő: 2024. június 15., szombat 22:26



Hozzászólás a témához  [ 186 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Következő
 Daníí 120literes tan dzsungele :) 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Daníí írta:
Úgy érzem ott rontottam el a dolgot, hogy eladtam a palackot régebben :(
Csak akkor feleslegesnek gondoltam :evil:

Ezt hívják úgy, hogy tanuló pénz. Bár a Viktor által vázolt műremek bajnok a maga nemében és mindent visz, de hosszabb távon valóban megéri az invesztíciót. Én is gondolkoztam anno mindenféle ehhez hasonló megoldáson, de úgy döntöttem, összegyűjtöm a zsét és a papillon cuccaiba fektetem. Nem bántam meg csak azt, hogy a 2 kg-os palackot vettem, mert nekem az 400 literben elég hamar elfüstölt. Na ezután szereztem be a 10 kg-os kiszerelést, azóta nincs panaszom semmire. :)

_________________
Kép


2011. augusztus 25., csütörtök 22:38
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Úgy érzem ott rontottam el a dolgot, hogy eladtam a palackot régebben :(
Csak akkor feleslegesnek gondoltam :evil:

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. augusztus 25., csütörtök 21:43
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
weak írta:
papó írta:
Elmagyaráznád Viktor ?

Kép
A közelebbin egy habszifonra szerelt nyomásszabályzó látható. Két bubi/mp mellett kb. 11-12 órán át egyenletesen tudta szolgáltatni a gázt. A legtöbb ilyen találmánnyal az szokott a probléma lenni, hogy nem lehet vele egyenletesen adagolni... viszont ezzel a nyomásszabályzóval megoldódott a probléma. Beállítottam, kb. 1 bar-ra és amíg 1 bar fölött van a nyomás a szifonban addig teljesen egyenletesen adagol. Egy tűszeleppel egész pontosan állítható, csakúgy mint egy profi cucc. A hátránya, hogy minden nap be kell tekerni egy patront és mágnesszelep híján kénytelen az ember manuálisan indítani.

A másik egy kis reduktor egy kis mágnesszeleppel és a liss 150g-os patronjával. Egy esztergályos ismerősömmel legyártattam a közdarabot és már használható is volt. Ezzel a patronnal 4-5 hétig bírta, napi 12 órában 2-3bubi/sec mellett. Létezik a lissnél 290-es patron is, ezzel majdnem 3 hónapig bírta, anélkül hogy hozzá kellett volna érnem. Folytás nélkül, reaktorral használtam - szerintem 1bar sem volt a munkanyomás - mégis egyenletesen hozta a bubiszámot. Az alacsony nyomás miatt nyomásálló csövek sem kellettek, csak sima levegőcső. Tökéletes kis kütyü.

A nagyobb patron cseréje 1.000HUF a kisebbiké pedig 5-600HUF. Így egy évre 3-4eHUF-ból megvan a CO2. A 8g-os patronnal (szifonos) már picit drágábbra jönne ki, már sajnos nem emlékszem mennyibe kerül egy 10-es csomag. Nekem be volt készítve 30, talán 260HUF körül volt 10db. :D

A hely- és az anyagi takarékosság miatt választottam ezt a megoldást... :roll:


Szerinted van értelme ilyennel szenvedni vagy inkább egyből nagynyomású kéne alaphangon 1.5kilós palackkal? :/ :?

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. augusztus 25., csütörtök 20:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
papó írta:
Elmagyaráznád Viktor ?

Kép
A közelebbin egy habszifonra szerelt nyomásszabályzó látható. Két bubi/mp mellett kb. 11-12 órán át egyenletesen tudta szolgáltatni a gázt. A legtöbb ilyen találmánnyal az szokott a probléma lenni, hogy nem lehet vele egyenletesen adagolni... viszont ezzel a nyomásszabályzóval megoldódott a probléma. Beállítottam, kb. 1 bar-ra és amíg 1 bar fölött van a nyomás a szifonban addig teljesen egyenletesen adagol. Egy tűszeleppel egész pontosan állítható, csakúgy mint egy profi cucc. A hátránya, hogy minden nap be kell tekerni egy patront és mágnesszelep híján kénytelen az ember manuálisan indítani.

A másik egy kis reduktor egy kis mágnesszeleppel és a liss 150g-os patronjával. Egy esztergályos ismerősömmel legyártattam a közdarabot és már használható is volt. Ezzel a patronnal 4-5 hétig bírta, napi 12 órában 2-3bubi/sec mellett. Létezik a lissnél 290-es patron is, ezzel majdnem 3 hónapig bírta, anélkül hogy hozzá kellett volna érnem. Folytás nélkül, reaktorral használtam - szerintem 1bar sem volt a munkanyomás - mégis egyenletesen hozta a bubiszámot. Az alacsony nyomás miatt nyomásálló csövek sem kellettek, csak sima levegőcső. Tökéletes kis kütyü.

A nagyobb patron cseréje 1.000HUF a kisebbiké pedig 5-600HUF. Így egy évre 3-4eHUF-ból megvan a CO2. A 8g-os patronnal (szifonos) már picit drágábbra jönne ki, már sajnos nem emlékszem mennyibe kerül egy 10-es csomag. Nekem be volt készítve 30, talán 260HUF körül volt 10db. :D

A hely- és az anyagi takarékosság miatt választottam ezt a megoldást... :roll:


2011. augusztus 25., csütörtök 10:36
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Halvány fogalmam sincs , mi van a képen.
Elmagyaráznád Viktor ?

_________________
Kép


2011. augusztus 25., csütörtök 9:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Daníí írta:
Rendben akkor hétvégén vízcsere lesz, igen teljesen új szűrőanyag került a szűrőbe. :roll:

Ha ilyen eset forog fenn, nem célszerű 1-2 hét különbséggel cserélni a két féle szűrőanyagot? :roll:
Daníí írta:
Másik kérdés.
A szén pótlásra hosszú távon megfelelő eredményekkel csak nagynyomású mellett van lehetőség igaz? :| :evil:

Szerintem hosszútávon az a legkifizetődőbb. De vannak jó kis DIY technikák is erre ;)
pl. itt van kettő tőlem :oops: :
Kép


2011. augusztus 25., csütörtök 8:32
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Másik kérdés.
A szén pótlásra hosszú távon megfelelő eredményekkel csak nagynyomású mellett van lehetőség igaz? :| :evil:

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. augusztus 24., szerda 22:15
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Rendben akkor hétvégén vízcsere lesz, igen teljesen új szűrőanyag került a szűrőbe. :roll:

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. augusztus 24., szerda 22:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Én is cserélnék a helyedben, már csak azért is, mert gondolom friss szűrőanyagokról van szó, amikben "0" a baci, így biztos felszaporodik egy kicsit az ammónia a vizedben.


2011. augusztus 24., szerda 21:54
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Daníí írta:
Egy kis helyzetjelentés.
Volt egy kisebb szűrőanyag csere; kerámia gyűrű helyére siporax ment a lávakő helyére meg matrix.
Egy úttal bekerült pár tő rotala is még pluszba.

Mit gondoltok most a hétvégén cseréljek vizet vagy inkább ne a szűrő anyag csere miatt :roll: ?

Képek holnap lesznek :P

Hétvégén mindenképpen frissítenék , már csak a meleg miatt is.

_________________
Kép


2011. augusztus 24., szerda 21:41
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 186 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron