Pontos idő: 2024. május 4., szombat 7:43



Hozzászólás a témához  [ 264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
 Emerald Elysium 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Andris, ez a 3 hetes fotón (is) már fantasztikusan gyönyörű. Jajdemeseszép.
N-dee írta:
Én a hazaira esküszöm kajában is, piában is és nőben is... nehogy akkor már pont a hazai fa, meg gyökér ne legyen jó!? Pff :lol:
AMEN. Én is ezért választottam anno a Tiszáról származó uszadékfát, mer' ugye magyar, mint a tropica növényeket forgalmazó Papó. Az a csavart ágas-bog nem nem kínai fűz? A legújabb kínai-magyar barátság megerősítésére.. :D
Annyira szép az akváriumod, tisztára kedvem lenne beülni az egyik ága alá az anubiasok mellé (házi) pálinkázni.

_________________
Kép


2011. július 1., péntek 12:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
dentalman írta:
...., ki gondolná,hogy ha minden ami lehetséges hazai, akkor is lehet jó?? :D
Nagyon tetszik az egész mindenestől !!


Én a hazaira esküszöm kajában is, piában is és nőben is... nehogy akkor már pont a hazai fa, meg gyökér ne legyen jó!? Pff :lol:


2011. július 1., péntek 11:12
Profil

Csatlakozott: 2011. április 1., péntek 10:18
Hozzászólások: 61
Három hete indúlt és ahogyan látom ,másik három hét múlva kész is lesz .
Csavart fűz meg ágas -bogas elnevezés ...., ki gondolná,hogy ha minden ami lehetséges hazai, akkor is lehet jó?? :D
Nagyon tetszik az egész mindenestől !!


2011. július 1., péntek 10:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Na, akkor én is indítok egy naplót a szenvedéseim közzétételére :)

Röviden összefoglalva egy év kihagyás után, a konyhapulton dobtam össze ezt az akit. Nagyobbat szerettem volna eredetileg, de a helyhiány ezt a kérdést megoldotta :). 3 hete indítottam, volt alga, gyökér penész, meleg, miegymás, ezek egyelőre letudva. A növényzet elkezdett szépen fejlődni(köszi papó a masszív kiindulási alapanyagokat ;) ) és talán most már szépülésre fogja a dolgot az összkép.

A technika:

Aki méretei: 60x35x35
Szűrés: EHEIM 2226 950l/h, TM20 szivacs előszűrés, kicsivel több, mint 3l Siporax, tetején vékony perlon paplan
Pilács: 2x24W T5HO 6500K.
CO2: 10kg palack, Papillon reduktor, BioPlast mágnesszelep, Papillon visszafolyásgátlók, Papillon bubiszámláló, üveg diffi.
Aljzat: JBL Aquabasis Plus(kb. 4-4,5l), JBL Manado(kb. 4l), dekorhomok(kb. 3-3,5kg)
Hardscape: kb. 13-14kg szürke görgeteg kő + zúzalék és csavart fűz
Növények: Eleocharis acicularis, Eleocharis parvula, Hemianthus callitrichoides 'cuba, Microsorium Pteropus 'narrow, Anubias nana, Micranthemum umbrosum, Taxiphyllum barbieri, Echinodorus vesuvius, Vallisneria 'nana, Hydrocotyle sibthorpioides 'maritima, Hygrophila polysperma 'rosanervig, Blyxa japonica
Tápozás: KNO3, K2SO4, KH2PO4 + micro
Vízcsere: Heti 50% fele-fele arányban lágyított víz. gH: 11-12, kH: 5-7 között.

És akkor pár kép:

Indításkor
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

3 hetesen
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Folyt. köv. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára N-dee 2011. július 1., péntek 11:06-kor.



2011. július 1., péntek 9:23
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: