Pontos idő: 2024. május 22., szerda 17:36



Hozzászólás a témához  [ 264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő
 Emerald Elysium 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
N-dee írta:
KaZe írta:
Na, végre elárulta Papó, hogy milyen növényt kapsz. Teszek is fel róla gyorsan egy linket. :twisted:
Hosszú levelű és szaporodik is...
http://www.edenkert.hu/upload/2/article/2722/1_original.jpg
Bocs Papó. ;)


Ez most akkor emers, vagy submers és hogyan kell nyírni? Egyébként nem fél a víztől? :lol:
Tényleg, Papó nem személyesen vitte ki a megérdemelt szanzavérádat? Vagy engem is becsapott vele és nem is azt kapsz? Pedig gyönyörű szép vékony levelű.
Nyírni sajnos már nem tudom hogy kell, ahhoz a régi pártházakat takarító személyzetet kellene megkérdezni, mert a régi rendszerben nem volt olyan iroda, ahol egy valamire való Lenin szoborral szürreláis asszimilcióban élő, szegecsekkel ellátott műbőr borítású ajtó mellett ne állt volna katonásan 1-1 cserép ebből az egyébként vér igénytelen növényből, köpetnyi de annál lehercoltabb földben egy cserépnyi reménység. :D
Ez volt a szocializmusban/kommunizmusban a legnagyobb "flash". :lol:
Uff.

_________________
Kép


2011. július 4., hétfő 20:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
N-gedd meg, hogy ide is feltegyem kéretlen faggatózásom, mert ugye a helyesen megválasztott kérdés válasza nem kevésbé fontos:
Az előbb jutottál az eszembe itt a lakásban nagy jöttömben-mentemben (60 liter RO víz szállítmányozása közben), hogy a 216 liter után a 70, bocs 73 literben (van ugye bizonyos méret, ami alatt minden liter számít) mennyivel egyszerűbb mondjuk a vízcsere. Régen nem cseréltél RO-val, most meg felesben megy a csapvízzel. Mennyivel érzed jobbnak a növények fejlődését a lágyabb vízzel? Mert ugye nálad nem láttuk a régi akidban azt a csökkent növényvegetációt, azt a "kínlódva" növekedést, amit mondjuk a keményvizesekről mondanak a lágyak. Tudod melyik akáriumodban, tudod abban a régi nem is emlékszem pontosan, gyökeres-bazaltosban, na. Tudod, ami az újságban is benne volt...
A többiek még nem is tudják, hogy (most néztem meg a mentés dátumát) a régi medencéd képeit 2010 márciusban mentettem le magamnak, azóta itt tanyáznak a gépemen. Ez azért fontos, mert a múltkor sikerült szert tennem kb 200 kilónyi bazaltra nagy bengáli kövek formájában kerti dekoráció gyanánt és rettentőre megtetszett a színe, érdekes erezete. Erre megint meg kellett néznem a 216-os akvád képeit. :)

_________________
Kép


2011. július 4., hétfő 20:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Bizony, egyre kevesebben vannak főleg azok, akik a macerásabb fajokkal is foglalkoztak. Szente Árpival(SZAT) beszélgettünk pár hónapja(mikor még volt itt helyi klubkezdemény :roll: ) erről, Ő is nagyban nyomta a tenyésztést, de ma már háttérbe szorult és inkább a tápkészítéssel, kiegészítőkkel, aljzatokkal stb. foglalkoznak, mert nem igazán éri meg komolyabban halazniuk :(

Viszont akkor nektek további sikereket kívánok a tengerizéshez, ez legalább egy jó hír!


2011. július 2., szombat 23:11
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16089
Nagyon megértem az ismerősödet , bár egyre keveseb a hazai tenyésztő , hiszen az import kelet - ázsiai halak árával nehéz versenyre kelni.
Mielőtt /30 éve/ boltott nyitottunk én is halakat tenyészgettem -meg utána vagy 15 évig- és imádtam.
A bolt raktárába azért suttyonban ,mindíg szaporodik valamelyik koportyús 8-)
Mondjuk jobban izgat mostanában a tengeri halak szaporodásmódja.
Ez az ága az akvarisztikának színte csak a vadonbefogáson alapszik ,sajna.
Nem dicsekvésből írom de vannak sikereink :? 8-)
Ami nagyon fontos , hogy a legtöbb tengeri hal -amivel nekem eddig volt szerencsém találkozni- egy életre választ magának párt ........

_________________
Kép


2011. július 2., szombat 22:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
papó írta:
Nagyon egésséges csapatnak néz ki .
Sajna mostanában egyre több meggőrbűlt Galaxikat lehet látni.
Úgy látom elfogadtak pótapának 8-)


Kedves ismerősöm követte el őket ;) Ne tudd meg, hogy mit meg nem tesz a halaiért, 2 szoba csak az akváriumoké!!! Tenyészt pár fajtát, de Ő még inkább a minőséget tartja szem előtt a mennyiséggel szemben...bár most mutatta meg éppen, hogy hogy is néz ki ~1500 neonhal egy akváriumban, hát nem volt uccsó élmény :)


2011. július 2., szombat 22:38
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16089
Nagyon egésséges csapatnak néz ki .
Sajna mostanában egyre több meggőrbűlt Galaxikat lehet látni.
Úgy látom elfogadtak pótapának 8-)

_________________
Kép


2011. július 2., szombat 22:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Ma beköltöztek az ovisok :D Besz@rás milyen aranyosak!!!

Kép

Kép

Kép


2011. július 2., szombat 22:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Tamás írta:
Már is penge az akvárium .
Mi lesz ha kollektíve építitek ? ;)


Hát, így nagy távolságból remélhetőleg egy szebb akvárium, de ha összehordana minket a szél, abból előbb lenne egy jó kis sörözés ;)


2011. július 2., szombat 21:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
KaZe írta:
Na, végre elárulta Papó, hogy milyen növényt kapsz. Teszek is fel róla gyorsan egy linket. :twisted:
Hosszú levelű és szaporodik is...
http://www.edenkert.hu/upload/2/article/2722/1_original.jpg
Bocs Papó. ;)


Ez most akkor emers, vagy submers és hogyan kell nyírni? Egyébként nem fél a víztől? :lol:


2011. július 2., szombat 21:56
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:09
Hozzászólások: 219
Már is penge az akvárium .
Mi lesz ha kollektíve építitek ? ;)


2011. július 2., szombat 20:07
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: