Pontos idő: 2024. május 13., hétfő 7:38



Hozzászólás a témához  [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 32  Következő
 Evolúció 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Vasmacso írta:
Szia
Nagyon tetszik az aki nagyon jók az arányok
Nálam is volt alga én napi szinten legyezem a mohákat ki nagyon hamar elmaradt ezáltal 5-10 perc alatt megvan és sok bosszúságtól megóv :)

Köszi szépen! Én a heti vízcserénél szoktam. Le is szívod, amit legyezel?

_________________
Kép Kép Kép


2016. január 20., szerda 21:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
Jót tett neki a változtatás,nagyon szép lett


2016. január 20., szerda 18:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Szia
Nagyon tetszik az aki nagyon jók az arányok
Nálam is volt alga én napi szinten legyezem a mohákat ki nagyon hamar elmaradt ezáltal 5-10 perc alatt megvan és sok bosszúságtól megóv :)


2016. január 20., szerda 18:11
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Köszönöm a tanácsot, akkor emelek rajta. Én is sajnálom.... :cry:

_________________
Kép Kép Kép


2016. január 19., kedd 13:56
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Még emelj egy negyed adagot a macron .
Pedig nagyon tetszik az akváriumod .. a fene egye meg ezt az algát :shock: :shock: :shock: :( :(

_________________
Kép


2016. január 19., kedd 13:42
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Sajnos az alga helyzet egyre rosszabb. :( A felszíni hártya még mindig megvan. Napi 0,7ml micro, 1ml macro megy. Vasárnap kitakarítottuk a szűrőt a párommal, koszos volt, de rosszabbra számítottam. Barna alga a fissin, ecser a riccardia-n, meg némi staghorn a köveken. Azt szorgalmasan carbozom. Vizet nem tudok mérni, mert csak csík tesztem van, az meg nem sokat ér.
Gondoltam egyet hétvégén és egy kicsit megvariáltam a növényeket. Jobb oldalról a didiplis-t és bal oldalon a pogostemon erectus-t felcseréltem. A pogo nem nőtt meg akkorára, amekkorára számítottam, viszont így nem azt mutatta, amit elképzeltem. Szerintem így jobb lett. Az algát leszámítva szeretem ezt az akit. Bár kicsit elvette a kedvem, hogy hetekig szépen haladt, semmi alga, aztán most megint....
Előtte:
Kép

Utána:
Kép

_________________
Kép Kép Kép


2016. január 19., kedd 9:09
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Evereka írta:
papó írta:
friz74 írta:
Sajnos ismét felütötte a fejét az alga. :cry: A felszíni hártyásodás még mindig megvan, sőt, egyre rosszabb. Nem változtattam semmit, 0,7ml micro megy naponta, semmi más. Nem lehet, hogy megnőttek a növények és kevés a táp? :roll:
Kép

Kép

Kép

Macro tápod nincs is ?
A hártya amiatt van mert néhány növényed elengedi a glikolt .

Friz74 az alga ellenére nekem még mindig nagyon tetszik az akváriumod,ment a szavazat rá ;)
Papó erről a glikol témáról nincs esetleg egy kis szösszenet a fórumon???Szívesen olvasnék róla :pápá:


Így jár aki felületes ... természetesen glicelin- glikol helyett ../ betudható ez annak hogy a fagyállók minősítéséről olvastam előtte /

Nagyon nem mind egy .
Itt lesz egy kis cikk a témáról :

https://hu.wikipedia.org/wiki/Lipidek

_________________
Kép


2016. január 7., csütörtök 13:25
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Köszi Everka! :)

Van macro tápom is, csak eddig nem adtam. Akkor kezdjem el a gyári ajánlás szerint, naponta adagolva, vagy inkább óvatosan, vízcserekor egy kicsit?

_________________
Kép Kép Kép


2016. január 7., csütörtök 10:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
papó írta:
friz74 írta:
Sajnos ismét felütötte a fejét az alga. :cry: A felszíni hártyásodás még mindig megvan, sőt, egyre rosszabb. Nem változtattam semmit, 0,7ml micro megy naponta, semmi más. Nem lehet, hogy megnőttek a növények és kevés a táp? :roll:
Kép

Kép

Kép

Macro tápod nincs is ?
A hártya amiatt van mert néhány növényed elengedi a glikolt .

Friz74 az alga ellenére nekem még mindig nagyon tetszik az akváriumod,ment a szavazat rá ;)
Papó erről a glikol témáról nincs esetleg egy kis szösszenet a fórumon???Szívesen olvasnék róla :pápá:


2016. január 6., szerda 21:39
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
friz74 írta:
Sajnos ismét felütötte a fejét az alga. :cry: A felszíni hártyásodás még mindig megvan, sőt, egyre rosszabb. Nem változtattam semmit, 0,7ml micro megy naponta, semmi más. Nem lehet, hogy megnőttek a növények és kevés a táp? :roll:
Kép

Kép

Kép

Macro tápod nincs is ?
A hártya amiatt van mert néhány növényed elengedi a glikolt .

_________________
Kép


2016. január 6., szerda 21:22
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 315 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 32  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: