Pontos idő: 2024. május 9., csütörtök 13:34



Hozzászólás a témához  [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
 Ilcsi és Robi 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Ilcsi N' Robi írta:
Tudom, hogy a növény és hal választás szinte bicska nyitogató,átgondolatlan de higgyétek el élőben nem olyan borzasztó.

A kritikákat szívesen fogadjuk.Akár negatív akár pozitív. ....valahogy csináljunk már ebből "közösen" egy szép medencét :)

Azannya! Engem rögtön két dolog fogott meg, ami előtt maximális kalapot emelek. Ha már az ember fia/lánya akvarizálásra adja a fejit, azt tegye nagyvonalúan, rögtön egy 420 literes medencével, gratulálok.
Bicskanyitogató inkább az, ha az embernek van egy szép medencéje és nincs benne elegendő növény. Itt márpedig van és különben is ez a hobbi arról szól, hogy ami a szobátokban van medence, nektek gyönyörködjön. Nem az a lényeg, hogy mit mond rá a másik, hanem hogyan ülsz le Te/ültök Ti le elé. Örömmel? Akkor ez a dolog máris működik.

Kritika: pont a minap beszélgettünk a párommal, hogy a kritika igazából negatív tartalmú, mert kritikai megjegyzéssel akkor él az ember, ha valami az adott helyzetben nem tetszik neki. Márpedig itt kritikát erre nem igazán lehet megfogalmazni:
Kép

Daníí írta:
én annyit tennék, hogy egy fajta csapathalat választanék, úgy sokkal mutatósabb lenne.

A neon bajnok bele. Én meg fognám a gurámikat, a xifókat és tennék bele helyettük abból a narancssárga vitorlásból és amolyan csak vitorlás medencét csinálnék belőle, mert ebben a méretben ez simán elfér. Csak ugye piszok tud lenni a vitorlás a neonokkal, de ha neon nagylétszámban van. Nem is tudom.

Szép kis farm ez, alkalmasint szívesen leírom, ohgy én hogyan gyomlálnám át, Ti csak lelkiismeretesen nyesegessétek a növényeket, mert utána könnyebb lesz formára alakítani.

_________________
Kép


2011. szeptember 19., hétfő 7:38
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Én nem találom borzasztónak .Főleg annak függvényében , hogy a technikai résszel mennyi problémátok volt.

A kis akváriumban gyönyörűen megmaradt az Utriculária , amit sok akvarista néz most "irigykedve"
A nagy akvárium igazi színfoltja lehet a lakásnak .
Mindig lehet alakítgatni , de halak nélkül elvesztené a hangulatát.

_________________
Kép


2011. szeptember 18., vasárnap 19:28
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
az igen :o ;)
Ekkora növényest nem sűrűn látni. :P

szerk: Annyira nem borzasztó a dolog, én annyit tennék, hogy egy fajta csapathalat választanék, úgy sokkal mutatósabb lenne.

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. szeptember 18., vasárnap 19:21
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 31., szerda 13:49
Hozzászólások: 47
Sziasztok!

A feleségemmel kb 4 hónapja akvarizálunk.Az egész teljesen véletlenül kezdődött egy séta alkalmával amikor is betévedtünk a Tropical fishbe.Ott egy roppant kedves és segítőkész sráccal (Attila) akivel azóta barátokká váltunk kezdtünk el beszélgetni a számunkra kínai víz alatti világról.Úgy másfél óra múlva úgy jöttünk ki az üzletből hogy megrendeltünk egy 420 literes medencét.Bár ekkor még szintén lila gőzöm sem volt a co-ról szűrőkről stb.Csak elvarázsolt a sok színes ha lés zöld növény.Azzal a szándékkal indultunk neki hogy lesz sok szép halunk és dús gyönyörű növény dzsungelünk.Na mostanra kezdek rájönni hogy a kettő együtt nem megy.Vagy hal vagy pedig növény.Illetve majdnem.Sajnos ezek miatt a fatális tévedések miatt az akvárium nem igazán azt adja vissza amit elképzeltem, de idővel ez is változik majd.Az indulás óta én aztán valóban elkövettem az összes hibát amit csak lehet ezen a hobbin belül. ....kérdezzétek Gabi bát, Attilát, Bécit.Szóval az egész Tropical fish-t.
Most is csak azért merek feltenni képeket mert Gabi bának megígértem. Szóval ezt ne úgy nézzétek hogy növényes akvárium és ne keressétek benne a szakmai tudatosságot sem. :) Tudom, hogy a növény és hal választás szinte bicska nyitogató,átgondolatlan de higgyétek el élőben nem olyan borzasztó.
Ahogy látom illik közölni az akváriumok adatait.Én most felteszem mind a kettőt ebbe a topicba ha nem gond.

A kritikákat szívesen fogadjuk.Akár negatív akár pozitív. ....valahogy csináljunk már ebből "közösen" egy szép medencét :)

Akvárium:
Méret: 170x45x55cm 420l
Világítás: 80w x 4
Hűtés: Pc ventilátor 3db
Co2: Sera nagy nyomású rendszer
Szűrés: Sera 400UV 2db
Plussz a co2 keringetése miatt egyelőre egy eheim kis belső szűrő.

Aljzat:
Sera növény táptalaj
Fekete bazalt plussz némi világos kvarc homok

Dekor:
Valamilyen gyökér vagy fa .Fajtáját nem ismerem.
Afrikai fekete szőlő ág.
Víz:
70% osmo
30% csapvíz
Táp:
Tropicalfis-Gabi bá’ mix 8ml
Easy life ferro 40ml hetente.
Néha Liquid carbo 8ml

Növények:
Alternanthera reineckii 'Pink' (roseafolia)
Alternanthera reineckii 'Purple' (lilacina)
Anubias barteri ''coffeefolia''
Anubias barteri var. nana
Crinum calamistratum
Cryptocoryne beckettii ''petchii''
Echinodorus tenellus
Hygrophila polysperma
Hygrophila polysperma 'Rosanervig'
Microsorum pteropus
Pogostemon helferi
Vallisneria nana
és még van egy pár aminek nem tudom a nevét.

Halak:
Corydoras trilineatus
Gastromyzon punctulatus
Mikrogeophagus ramirezi
Paracheirodon axelrodi
Poecilia reticulata
Poecilia sphenops
Pterophyllum scalare
Trichogaster chuna
Trichopodus leerii
Trichopodus trichopterus
Xiphophorus helleri

És a kicsi:
Akvárium mérete:60x30x30 cm 54l
Világítás: 50w HQI
Szűrés: kici kínai
Co2: Sera nagynyomású
Aljzat: Sera növény táptalaj, kvarc homok
Dekor: kő és valamilyen fa
Növények:
Utricularia graminifolia
Staurogyne repens
Vesicularia ferriei 'Weeping

Halak: guppik és dániók
Garnélák: Red cherryk és Amano



És most akkor néhány képet szeretnék mutatni a 2 medencékről.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


2011. szeptember 18., vasárnap 19:11
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: