Pontos idő: 2024. május 9., csütörtök 6:34



Hozzászólás a témához  [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
 Ilcsi és Robi 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Ilcsi N' Robi írta:
Örülök hogy van akinek tetszik a "halas" téma is. :) Azt hittem, hogy most már mindenki "csak" kertészkedik.
Ááááá, hiába az elmélet, az ember mindenféle halat beletesz egy akváriumba, hogy szép vegyes legyen. Én is így vagyok/voltam vele, ne is törődj vele. Egy csomó rajhaj, amit mindenki megszólna mert "nem illik", de én nézem őket, nem más. Magamnak vettem a halakat nem azért, hogy más véleményt formáljon róla. Helyesen véleményt nyilváníthat róla, de ez is csak olyan lenne a fülemnek, mint a légyzümmögés. Színes medence forevör :D :D

_________________
Kép


2011. október 1., szombat 22:05
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 31., szerda 13:49
Hozzászólások: 47
Örülök hogy van akinek tetszik a "halas" téma is. :) Azt hittem, hogy most már mindenki "csak" kertészkedik.

A nagy akin van még mit finomítani.Elrendezés, növények stb. Tegnap takarítottam a medencét azért ilyen szedett-vedett most.Pedig pár napja már egész szépek a növények is.Csak nem akartam a tisztítás után már benne rendet rakni, mert elkezdődött az ikrázás.Gondoltam nem zavarom őket.Majd ha befejezik rendet rakok a medencében.Az egyik ág is csak vissza lett dobva középre.

A kis medence pedig azért "kopasz" középen, mert ott volt egy kő fa ágakkal csak brutálisan algás lett így kivettem az egész dekort. Most regenerálódik a térség.Ezért van benne felmentő seregként a 3 molly.


2011. október 1., szombat 21:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
papó írta:
...Legközelebb jó lenne ha megcsípnéd a mézgurámi szexet :D

Remélem nem ilyen 1980as évekbeli NDK szexfilm hangulata lesz... :mrgreen:

Hogy valami értékelhetőt is mondjak, tetszik ez a dzsungelvilág a sokféle halfajjal. De megértelek, hogy el szeretnél indulni a "másik" irányba is. Gratu! ;)


2011. október 1., szombat 21:05
Profil Honlap

Csatlakozott: 2011. augusztus 31., szerda 13:49
Hozzászólások: 47
papó írta:
Robi !
Ez egy igazi akvárium :D
Isteni hangulata van.
Legközelebb jó lenne ha megcsípnéd a mézgurámi szexet :D


Köszi a dicséretet Papó, igyekszem elkapni a momentumot is! :)


2011. október 1., szombat 21:02
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Robi !
Ez egy igazi akvárium :D
Isteni hangulata van.
Legközelebb jó lenne ha megcsípnéd a mézgurámi szexet :D

_________________
Kép


2011. október 1., szombat 20:52
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 31., szerda 13:49
Hozzászólások: 47
Sziasztok!

Ma is ikráznak a vitorlások, gondoltam készítek egy felvételt és közben a kisebbik medencéről is csináltam videót.Sajna a mézgurámi fészek építéséről lemaradtam.Na de majd legközelebb.
Bocs a béna kamerázásért, nem vagyok profi :)

http://www.youtube.com/user/szatmari78# ... k4B3ICm_H8

http://www.youtube.com/user/szatmari78# ... crqUv__vt0


2011. október 1., szombat 20:42
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 31., szerda 13:49
Hozzászólások: 47
DeKol írta:
Szia!


Személy szerint én nem nagyon raknám át a kicsi guppikat a nagy akváriumodba,mert ott neki sokkal több a veszélyforrás mint a kicsi akváriumba,gondoljuk csak a vitorlásokra ;)


Szia!

Tudom és igazad is van csak sajnos nem tudom hova tenni őket.Nincs akinek el tudnám ajándékozni.Ezért is nem bíbelődök a velük pedig most ikráztak a vitorlások és a ramirezik is. Ma délután pedig a hím mézgurámi kezdte a fészket építeni. Ha ttudnám, hogy lesz akiknek kellene ajándékba még nevelő medencét is indítanék nekik.

Én sem vagyok szadista.Nem jó szívvel teszem meg az áttelepítésüket a nagyba.Bár ott van elég búvóhely.


2011. szeptember 28., szerda 20:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. április 15., péntek 12:46
Hozzászólások: 30
[u]
papó írta:
Nos én azt látom , hogy a fonalagád az szépen szaporodik az elhullatott moha darabok között.
Nem tudom mekkora is ez az akvárium , de mindenképpen pár molli és vagy plattit telepítenék az akváriumba.
De majd jönnek ide sasszeműek is :lol:

Szerintem segiteni fog a molly..
Papó ajánlott nekem is mollyt,amikor hasonló algákkal küzdöttem..
Beálltam az általa ajánlott tápra,plusz hal,kb.2-3 hét és eltünt...
Próbáld meg. :ugeek:


2011. szeptember 28., szerda 20:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Szia!


Személy szerint én nem nagyon raknám át a kicsi guppikat a nagy akváriumodba,mert ott neki sokkal több a veszélyforrás mint a kicsi akváriumba,gondoljuk csak a vitorlásokra ;)

_________________
Sólyom Gábor


2011. szeptember 28., szerda 20:29
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 31., szerda 13:49
Hozzászólások: 47
papó írta:
mindenképpen pár molli és vagy plattit telepítenék az akváriumba.


Megvagyok vele. A nagyból 40 perc alatt sikerült kihalásznom 3 mollyt. A kis akva 54 liter. Gondolom ennyi molly elég bele, mert most van benne 6 dánió meg 4 guppi. .........meg még vagy 50 kis guppi (4 naposak) , de szerintem azokat beeresztem a nagy aksiba.

Remélem idővel szűnni fog az alga sajnálnám ha rámenne a gyep. Alig, hogy van egy kis siker élmény, hogy összenőtt az urticularia máris itt a kihívás.

Köszi a tippet Papó, holnap megyek be boldogítani, kell egy pár dolog :D


2011. szeptember 28., szerda 20:26
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: