Pontos idő: 2024. május 8., szerda 2:09



Hozzászólás a témához  [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 27  Következő
 怪獣 - Japán szörny 54 literben 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Nagyon ígéretes , de nem kellene nagyon tömöttnek lennie a fán a növényeknek , mert elvész a kecsessége , elvész a kompozíció .


Köszönöm szépen! :)
Már nem tervezem tovább növelni a növény állományt, illetve a mohákat is ritkítom majd, mert most nagyon túlnőtték magukat. Érzem én is, hogy így sok.


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével

_________________
Kép


2016. június 28., kedd 20:11
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Nagyon ígéretes , de nem kellene nagyon tömöttnek lennie a fán a növényeknek , mert elvész a kecsessége , elvész a kompozíció .

_________________
Kép


2016. június 28., kedd 20:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Molroth írta:
Tegnap kaptam egy csomagot Keszalvo barátomtól, a Yakushima utolsó maradéka volt benne. :) Ezen kívül pedig egy szóda/sörcsap reduktort is kaptam egy másik kedves akvakertésztől (azt hiszem, hogy ezen a fórumon nincs fent), így más minden adott a nagynyomású rendszerre váltáshoz. :)

Ezért a hamarosan szükségtelenné váló citromsavas rendszert nagyon szívesen odaadom bárkinek, akinek jó szolgálatot tehet. A "szett" tartalma 2db kupak, nyomásmérő óra, Y idom 2db visszacsapó szeleppel, valamint a gyári tűszeleppel, amit érdemes lecserélni egy fémházasra. A csövezését szintén érdemes cserélni, biztos ami biztos alapon. Jár hozzá 1, talán 2 töltetnyi szódabikarbóna és citromsav, valamint 2db kínai üveg difi.
Bárkinek szívesen odaadom, de annak örülnék a legjobban, ha olyan helyre kerülne, ahol tényleg szükség van rá, cserébe pedig rendszeres napló vezetést kérnék csak. :)

Na végre megoldódni látszik a Co2 problémád .
Igazán nagyszerű a felajánlásod .

Igen, egy álom válik valóra vele! :)
Azok után, hogy én is ajándékba kaptam a palackot és a reduktort, ez a legkevesebb. Remélem, hogy meglesz a gazdája, mert egyébként engem jól kiszolgált, igaz voltak gondjaim, de azok főleg az odafigyelés hiányából adódtak, mert mióta megszületett a kisfiam, a figyelmem és szabadidőm javát ő kapja. :)

Apropó, ha már itt vagyok, akkor legyen egy kis frissítés is:

Ma kifőztem a Keszalvotól kapott fák közül a kiszemelt darabokat, bemoháztam - amit kellett - és bekerültek az akváriumba egy kis staurogyne repens, microsorum needle leaf, fissidens, meg némi riccardia kíséretében.
Még lehet hogy kerül be egy kisebb ág a bal hátsó részbe, de egyelőre megnézem, hogy mit mutat így. A ludwigia kezd meglódulni, hamarosan toppolnom kell, de a valisneria még nem nagyon moccan, amin kicsit meglepődtem... A mohákat is lassan reguláznom kell. Jövő héten az algák kapják majd a carbot minden nap, remélem sikerül eltüntetni mindet! Most ilyen az összkép, úgy érzem, hogy sikerül (rengeteg segítséggel!!!) szisztematikusan finomítgatnom és lassan kezd beérni a munkám és főleg a türelmem gyümölcse:
Kép
Kép

_________________
Kép


2016. június 28., kedd 20:04
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Molroth írta:
Tegnap kaptam egy csomagot Keszalvo barátomtól, a Yakushima utolsó maradéka volt benne. :) Ezen kívül pedig egy szóda/sörcsap reduktort is kaptam egy másik kedves akvakertésztől (azt hiszem, hogy ezen a fórumon nincs fent), így más minden adott a nagynyomású rendszerre váltáshoz. :)

Ezért a hamarosan szükségtelenné váló citromsavas rendszert nagyon szívesen odaadom bárkinek, akinek jó szolgálatot tehet. A "szett" tartalma 2db kupak, nyomásmérő óra, Y idom 2db visszacsapó szeleppel, valamint a gyári tűszeleppel, amit érdemes lecserélni egy fémházasra. A csövezését szintén érdemes cserélni, biztos ami biztos alapon. Jár hozzá 1, talán 2 töltetnyi szódabikarbóna és citromsav, valamint 2db kínai üveg difi.
Bárkinek szívesen odaadom, de annak örülnék a legjobban, ha olyan helyre kerülne, ahol tényleg szükség van rá, cserébe pedig rendszeres napló vezetést kérnék csak. :)

Na végre megoldódni látszik a Co2 problémád .
Igazán nagyszerű a felajánlásod .

_________________
Kép


2016. június 28., kedd 19:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Tegnap kaptam egy csomagot Keszalvo barátomtól, a Yakushima utolsó maradéka volt benne. :) Ezen kívül pedig egy szóda/sörcsap reduktort is kaptam egy másik kedves akvakertésztől (azt hiszem, hogy ezen a fórumon nincs fent), így más minden adott a nagynyomású rendszerre váltáshoz. :)

Ezért a hamarosan szükségtelenné váló citromsavas rendszert nagyon szívesen odaadom bárkinek, akinek jó szolgálatot tehet. A "szett" tartalma 2db kupak, nyomásmérő óra, Y idom 2db visszacsapó szeleppel, valamint a gyári tűszeleppel, amit érdemes lecserélni egy fémházasra. A csövezését szintén érdemes cserélni, biztos ami biztos alapon. Jár hozzá 1, talán 2 töltetnyi szódabikarbóna és citromsav, valamint 2db kínai üveg difi.
Bárkinek szívesen odaadom, de annak örülnék a legjobban, ha olyan helyre kerülne, ahol tényleg szükség van rá, cserébe pedig rendszeres napló vezetést kérnék csak. :)

_________________
Kép


2016. június 28., kedd 9:14
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Kép
Kép
Dupla big like...keszalvó sporinak és persze az akinak is...alakulsz szépen..


2016. június 19., vasárnap 19:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Ma itt járt keszalvo Viktor barátom, és hozott egy kis ezt-azt. :D Van, ami már bekerült és van ami majd csak hétvégén fog. :D Köszi Viktor! :smaci:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

És tegnap sikerült kivadásznom ezt a gazfickót 8-) :
Kép

_________________
Kép


2016. június 19., vasárnap 19:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
A mérleg: -2 amano és 1RC. :(

Szerencsére a többiek már rendben vannak, Mr Anci is, pedig nagyon oda volt tegnap este..
És akkor pár kép az akváról, a lakóiról és az algahelyzetről, hogy olyan is legyen, ne csak a viszonylag (mihez képest, ugye... :P) jó kondit mutassam meg:
Az otromba technikáért és a tükröződésért bocsi! :oops:

Totál
Kép

Azt hiszem jó úton halad a BBA pusztulása, sokkoló kép következik!
Kép

Leső anci
Kép

Az egyik amano nagy munkában:
Kép

Amikor a piros szín is jól jön :)
Kép

_________________
Kép


2016. június 16., csütörtök 16:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Tegnap egy kedves akvakertész házaspárnak köszönhetően bekerült az akvába egy kis Vallisneria sp. natans a bal oldalra. Egyelőre még nem látszik nagyon, de gondolom majd beindul és akkor meg lehet az lesz a baj. :D Jobb oldalra pedig egy kis bokrocska Ludwigia Palustris. Lehet, hogy őt megpróbálom kb ilyen alacsonyan tartani, szerintem dobott mindkét növény az összképen. :)
De sajnos jutott bosszúság is... :( Mikor hazaértem, azt láttam, hogy a dc sárga, az anci gerelyként áll ki a kövek közül, a garnélák meg az aljzaton agonizálnak. :o :evil: :ezkesz: Megugrott a nyomás a citromsavasban ettől megugrott a bubiszám is és okádta a co2-t az atomizer. Sajna a reduktorra még egy kicsit várnom kell, ezért nem állítom be a palackot, pedig már a trafó is megérkezett a mágnesszelephez. Még két hétig tuti nem lesz semmi a reduktorból, de gondolkozom, hogy ez a két hét co2 nélkül fog menni.

Remélhetőleg sikerült gyorsan cselekednem, egyből belőttem a légpumpát, lilyt kiemeltem, és a vergődő garnikat+ancit gyorsan bedobtam egy kis vödör friss csapvízbe, aztán egy nagy vízcserét is csináltam. Még jó, hogy már nem akartam hozzányúlni a héten az akvához. :? Ahogy elnéztem este ill. ma hajnalban, a Sokarcú Isten "csak" egy amanot és 1-2 rc-t szólított magához, és remélem ez így is marad...

Hétvégén meglátogat keszalvo Viktor barátom is, úgyhogy a hardscape is kap majd egy kis turbózást. :)

Nagyon örülnék neki, ha a júliust sikerülne problémamentesen abszolválni, és talán még egy versenyfotó is készülhetne az akváról. :geek:

_________________
Kép


2016. június 16., csütörtök 7:32
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Molroth írta:
JANNUS333 írta:
A dekorhomokot pedig kizárnám...kivéve ha nem frissen lapátoltad át valamely más akibol...
...vaggyyyy...az üvegszetben lapult... :lol:

A dekorhomok már a start óta bent van. Az ista shrimp soil most került be 1-2 hónapja.
Végűl is mindegy...de vadászd le mindenképp..!!! Tölts le aplikáciot.. :lol: (Hunted csigusz)..v.mi kajával csald elő...én láttam mit művelt Papónál...

iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével


2016. június 14., kedd 21:30
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Heise IT-Markt [Crawler] valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: