Pontos idő: 2024. április 26., péntek 15:21



Hozzászólás a témához  [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 27  Következő
 怪獣 - Japán szörny 54 literben 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Molroth írta:
Tegnap lőttem egy képet. Hát nem tudom, mennyire vállalható... :(
Kép
Legalább látszik rajta, hogy az ágak moházásával hol tartok, illetve, hogy sikerült a kövezés. Kritika - mint mindig - jöhet. :)
Direkt nem tettem fel a kartont és nem csaptam le fotó tetejét, hogy látszódjon a propeller. :D

Klasszul alakul .

_________________
Kép


2016. június 7., kedd 14:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Tegnap lőttem egy képet. Hát nem tudom, mennyire vállalható... :(
Kép
Legalább látszik rajta, hogy az ágak moházásával hol tartok, illetve, hogy sikerült a kövezés. Kritika - mint mindig - jöhet. :)
Direkt nem tettem fel a kartont és nem csaptam le fotó tetejét, hogy látszódjon a propeller. :D

_________________
Kép


2016. június 7., kedd 6:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Tegnap ismét megvolt a vízcsere 10l RO ment ismét az akvába. Elfelejtettem rámérni a csapvízre, de szerintem az előző mérésem rossz volt, mert most is gh 13 kh 12-t mértem. Direkt rámértem többször is... a ph 7 körül volt, kezd normális irányba mozdulni a vízkémia... Azért egy foszfát/nitrát tesztet még megnéznék... Bár lehet jobb, ha nem látom az értékeket. :D
Az ecset továbbra sem akar elkopni... de azért tettem lépéseket, hogy ez változzon! :D Szerencsére legalább a mohák jól érzik magukat, de a weeping egyszerűen nem akar megkapaszkodni. Fogtam és damillal újrakötöztem, lassan sikerül egész jól bemohásítani az ágakat. :) A rotala viszont egyáltalán nem akar rendbe jönni... :( nem értem mi baja lehet, mert az apogoneton gayi nagyon jól érzi magát és gyomnövényként kezd viselkedni, vándorolnak az alhajtásai mindenfelé, úgyhogy a hétvégén meg kell kicsit reguláznom.
Ami viszont aggaszt, hogy nem nagyon látom az amanokat. Este is csak kettőt láttam ténykedni... nem tudom, hogy mi a fene történik, mert tetemet sem láttam, se az akvában, sem kívül...
Amit még változtattam, hogy tekertem egyet a tűszelepen és most 2bubi/másodperccel megy a co2. Hamarosan meglesz a 7,5W-os táp a mágnesszelephez és akkor indulhat az időzített beoldás. Illetve a melegre is felkészültem egy 18 centis pc ventilátort szerelmesítettem össze 2db csipeszes vállfa csipeszével, de egyelőre nem kellett szerencsére bekapcsolnom. Jó lenne, ha a hónap végére kikupálódna az akva és júliusban sikerülne róla valami értékelhető képet lőni...

Bocs, hogy megint nincs kép. :(

Köszi, hogy benéztél! :)

_________________
Kép


2016. június 6., hétfő 9:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Úgy néz ki, hogy eltűnőben van a takonyszerű szmötyi... a helyére ecset és egyéb szőrök jöttek, szép lassan próbálom eltüntetni. Arra gyanítok, hogy sok volt az alacsony flow, a talaj megpiszkálása, és a szűrő takarítása (bacik közel nullázása). Remélem, hogy sikerül újra egyensúlyba billenteni a dolgot és eltűnnek a csúnya dolgok. Az anubiasok nem túl szépek, van rajtuk alga rendesen, őket macerás lesz megtisztíani tőle. Viszont jó hír, hogy a mohák látszólag örülnek a lágyabb víznek! Úgy néz ki, hogy a weeping fog dominálni, nagyon beindult, a karácsonymoha szinte eltűnt alatta, de ennek örülök, mert jól mutat, ahogy szépen lecsüng az ágakról az anubias léggyökerei mellett. Lesz még vele meló rendesen, de talán a hétvégére már valamennyire szalonképes lesz egy fotóhoz. :D
Az IAPLC viszont kimaradt. :(

_________________
Kép


2016. május 30., hétfő 9:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Még mindig alga háború van. Ma azt vetettem be, hogy 10 liternyi full RO-val cseréltem, és adtam mellé macrot is, most várok. :)
A csere előtt a gh/kh 20-22 körül volt kb. Most gh:13 kh:12
Várakozó állásponton vagyok. :)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével

_________________
Kép


2016. május 25., szerda 16:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
legyél türelmes a mcrosoriummal , tudod elég makacs néha . Az indica gyengélkedésére viszont nem sok magyarázatot lehet találni ..


Nem stresszelek rajta, majd lesz vele valami. Max cserélem másra, de szerintem a kemény vizet nem szereti. :(
Az indica lehet, hogy macrot igényelne, nem tudom... Aquaplant táptabletta nav most alatta, lehet kell neki tropica, vagy jbl legalább. A macrot most egyelőre hanyagolnám, mert épp az ecset ellen harcolok, de ahogy nézem van némi barna alga is. Lehet nagyon megbolygattam az akvát az alkzat cserével és a szűrő takarítással. Nagyon remélem, hogy sikerül visszaállnia az akinak az előző formájára...
A fa taknyosodására nincs tipped esetleg? Hétvégén fogkefével leszedtem, amit csak legetett, de most megint ott van a mohás részeken. :(

_________________
Kép


2016. május 18., szerda 6:28
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Molroth írta:
A hétvégén letakarítottam a trutyit elvileg mindenhol, emiatt 2 anubiast újra kellett kötöznöm, de így legalább pár tövet le tudtam róluk műteni és azok mentek a kövek közé szaporodni és sokasodni. :P Az ecset terjeszkedését remélhetőleg sikerült megállítani, most már jó lenne, ha csak az eltüntetésén kellene melóznom. A mohákon, és az anubiasokon közben jönnek az új hajtások, a buce is jól érzi magát, a gayi-t hamarosan reguláznom kell, mert nagyon beindult, de a microsorumok továbbra sem érzik jól magukat és egyelőre az indica sem nagyon akar magára találni... Lehet, hogy kell még a tövébe 1-2 tápgolyó.
Képet most sem hoztam, mert az előző formájához képest elég ramatyul fest most az akva...


legyél türelmes a mcrosoriummal , tudod elég makacs néha . Az indica gyengélkedésére viszont nem sok magyarázatot lehet találni ..

_________________
Kép


2016. május 17., kedd 19:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
A hétvégén letakarítottam a trutyit elvileg mindenhol, emiatt 2 anubiast újra kellett kötöznöm, de így legalább pár tövet le tudtam róluk műteni és azok mentek a kövek közé szaporodni és sokasodni. :P Az ecset terjeszkedését remélhetőleg sikerült megállítani, most már jó lenne, ha csak az eltüntetésén kellene melóznom. A mohákon, és az anubiasokon közben jönnek az új hajtások, a buce is jól érzi magát, a gayi-t hamarosan reguláznom kell, mert nagyon beindult, de a microsorumok továbbra sem érzik jól magukat és egyelőre az indica sem nagyon akar magára találni... Lehet, hogy kell még a tövébe 1-2 tápgolyó.
Képet most sem hoztam, mert az előző formájához képest elég ramatyul fest most az akva...

_________________
Kép


2016. május 17., kedd 8:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Brékó brékó! Ez mi a franc lehet? A mohán és az anubiasokon is rajta van de nem mindegyiken csak a fán nem jött elő. :(
Kép


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével

_________________
Kép


2016. május 12., csütörtök 16:48
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Tegnap megvolt a szokásos heti karbantartás, illetve a szűrő, és szűrőcsövek is kaptak egy takarítást. A szűrőből kikerült a lávakő és kerámiagyűrű, a helyére seachem matrix ment. Most úgy néz ki, hogy alulról: szivacs, seachem matrix, matrix trop, és a tetején perlon.
Sajnos vissza kellett tennem a rusnya zöld ki-/befolyót. :( Az üveg cuccok belső átmérője túl szűknek bizonyult, ezért nagyon erősen nyomta a vizet, ezért vissza vettem a szűrő teljesítményét, a hét vége felé már láttam is, hogy gond lehet, de tegnapra már meg is jelentek sok helyen a kis fekete pamacsok.
Úgy néz ki, hogy ha üveg szereléket akarok, akkor tennem kell egy 13/16-16/22 bővítőt a csövezésre. Sajnos a diy szűrőm is 13-as csonkokkal készült - ha ezt tudom...
Kicsit játszottam a kövekkel is, majd megmutatom, ha kicsit szalonképesebb lesz a látvány.

_________________
Kép


2016. május 8., vasárnap 11:19
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: