Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 21:15



Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
 Mohás nano 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Ez bizony kecskéért könyörög :)

_________________
Kép


2014. október 6., hétfő 17:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Sziasztok!

Ezer éve nem tettem képet. :) Picit szegényes de így festünk. 1 töltet diy Co2 most fogyott ki. :)
KépUntitled by gegob87 Aquascape, on Flickr

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. október 6., hétfő 16:34
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Gegob írta:
Sziasztok!

Több mint egy hónapja üzemel a Co2 és azóta a házi twint is sikerült elindítani, habár voltak időkapcsolóval problémáim (csak 8 ki be kapcsolást lehet beállítani, így az hogy minden órában kapcsoljon 3 percre az kivitelezhetetlen, így lett minden két órában 5 perc és ez jórészt lefedi az aki sötét szakaszát, éjféltől megy délután kettőig. :roll: )
A múlt héten kaptam a tf-ből egy fél adag levegőt kapott motecarlot, ennek örömére csináltam egy nagytakarítást. A vallisneria nagyon elharapódzott és nem is tetszett már a vége felé, nagyon nagy és gyorsan terjeszkedik az aki méretéhez képest, ezért mennie kellett. :D
Az olyan mohák is kikerültek amik picit döglődtek vagy elvékonyodtak, a helyükre ahol az aljzatra is jut bőven fény ültettem montecarlot, nagyon basic felhasználó módon kérdezném, hogy szerintetek megmarad? :) (az ültetés kb egy hete volt és még mindig zöld)
A legutóbbi képet nézve, az akim akkor jobban tetszett (de lehet csak a mostani képem minősége rosszabb), pedig a növények most sincsenek rossz kondiban, legalábbis szerintem. :D
Az egyik képen látszik, a co2 elég jól ontja a bubikat pedig csak egy bubi/percen megy, hozzáteszem ezen nem tudok emelni akárhogy csavargatom. :) :shock:
KépIMG_1047 by gegob87 Aquascape, on Flickr
KépIMG_1043 by gegob87 Aquascape, on Flickr
KépIMG_1049 by gegob87 Aquascape, on Flickr
KépIMG_1050 by gegob87 Aquascape, on Flickr
KépIMG_1052 by gegob87 Aquascape, on Flickr
KépIMG_1053 by gegob87 Aquascape, on Flickr
KépIMG_1059 by gegob87 Aquascape, on Flickr

Bőven elegendő a CO2 bubi szám.
A MOnte c . nagyon úgy néz ki , hogy megmarad , igen jó állapotban van.
Nekem is jobban tetszett a " régi " akvárium , de majd kialakítod ezt is.

_________________
Kép


2014. június 30., hétfő 13:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Sziasztok!

Több mint egy hónapja üzemel a Co2 és azóta a házi twint is sikerült elindítani, habár voltak időkapcsolóval problémáim (csak 8 ki be kapcsolást lehet beállítani, így az hogy minden órában kapcsoljon 3 percre az kivitelezhetetlen, így lett minden két órában 5 perc és ez jórészt lefedi az aki sötét szakaszát, éjféltől megy délután kettőig. :roll: )
A múlt héten kaptam a tf-ből egy fél adag levegőt kapott motecarlot, ennek örömére csináltam egy nagytakarítást. A vallisneria nagyon elharapódzott és nem is tetszett már a vége felé, nagyon nagy és gyorsan terjeszkedik az aki méretéhez képest, ezért mennie kellett. :D
Az olyan mohák is kikerültek amik picit döglődtek vagy elvékonyodtak, a helyükre ahol az aljzatra is jut bőven fény ültettem montecarlot, nagyon basic felhasználó módon kérdezném, hogy szerintetek megmarad? :) (az ültetés kb egy hete volt és még mindig zöld)
A legutóbbi képet nézve, az akim akkor jobban tetszett (de lehet csak a mostani képem minősége rosszabb), pedig a növények most sincsenek rossz kondiban, legalábbis szerintem. :D
Az egyik képen látszik, a co2 elég jól ontja a bubikat pedig csak egy bubi/percen megy, hozzáteszem ezen nem tudok emelni akárhogy csavargatom. :) :shock:
KépIMG_1047 by gegob87 Aquascape, on Flickr
KépIMG_1043 by gegob87 Aquascape, on Flickr
KépIMG_1049 by gegob87 Aquascape, on Flickr
KépIMG_1050 by gegob87 Aquascape, on Flickr
KépIMG_1052 by gegob87 Aquascape, on Flickr
KépIMG_1053 by gegob87 Aquascape, on Flickr
KépIMG_1059 by gegob87 Aquascape, on Flickr

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. június 30., hétfő 8:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Sziasztok rég nem jelentkeztem, de csak azért mert nem volt új információm az akiról. Állapotát tekintve szépen lassan csúszik lefelé, de a most bekerült upgrade remélem szárnyakat ad majd neki.
Killer81 kollégának köszönhetően bekerült egy citromsavas co2 szett, és egy egyedi csillagpatrik nano, amiket ezúton is külön köszönök!!!
Szerkezet tegnap este lett élesítve, jelenleg a co2 bevezető státuszban 1 bubi/percen pöfög. A vízbontó eszköz óránként 4 percet fog üzemelni 17 voltos tápról, amint ma beszerzek egy időkapcsolót.
Lényegében ennyi, most várom a változásokat. :D

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. május 26., hétfő 7:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Köszönöm nektek! Amióta leszabályoztam a ledsort, és 6,5 órára növeltem a megvilágítást azóta szebb az aki. Valahogy zöldebb minden. Karácsony moha is életre kapott pedig az eléggé rosszul nézett ki, és az alga is visszaszorult. Gyakorlatilag elenyésző amit látok és az már annyira nem is zavar mint korábban.
Még mindig nem vágtam egyetlen növényből sem, de ha így halad hamarosan kénytelen leszek beszerezni egy ollót. :D

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. május 5., hétfő 10:14
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nem is hiszem el , hogy az első akváriumod

_________________
Kép


2014. május 4., vasárnap 21:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Pazar :shock:


2014. május 4., vasárnap 21:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Bubizós képek, vízcsere csak holnap lesz. :D
Kép11. week by gegob87 Aquascape, on Flickr
Kép11. week by gegob87 Aquascape, on Flickr
Kép11. week by gegob87 Aquascape, on Flickr
Kép11. week by gegob87 Aquascape, on Flickr
Kép11. week by gegob87 Aquascape, on Flickr

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. május 4., vasárnap 21:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Tegnap a petés garnélák elengedték a kicsik egy részét, és azzal a lendülettel a guppik elkezdték őket megkajálni. Hirtelen átvándoroltattam őket a kis akvába. Nem tudom mennyit ettek meg. :evil:
Ami furcsa volt, hogy a kis garnik felúsztak és nem bújtak rögtön el a mohában.

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. április 29., kedd 9:21
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: