Pontos idő: 2024. május 14., kedd 8:56



Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő
 Mohás nano 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Úgy veszem észre a mostanában indított akváriumokon , hogy működik az óvatos indítás.
Értem ez alatt a visszafogott macro és micro tápok adagolását.

Nem nagyon látni mindenféle algával telített akváriumokat.

_________________
Kép


2014. március 26., szerda 18:55
Profil

Csatlakozott: 2014. február 24., hétfő 10:30
Hozzászólások: 52
Nagyon frankón néz ki :D
Csak gratulálni tudok hozzá,egészséges üde zöld növényzet :D így tovább


2014. március 26., szerda 18:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Gegob írta:
Jelenleg a 6. hétben van, egy pár hetet sikerült kihagyni dokumentálás terén, csak nem akartam mindig szórni az ugyan olyan képeket.
Kép

Szórjad csak nyugodtan!

_________________
Kép Kép Kép


2014. március 26., szerda 18:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Jelenleg a 6. hétben van, egy pár hetet sikerült kihagyni dokumentálás terén, csak nem akartam mindig szórni az ugyan olyan képeket.
Kép

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. március 26., szerda 11:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
papó írta:
A baci és a carbo külön adagolása nagyon jó elgondolás , hiszen a carbó egy erős fertőtlenítő szer a bacikat sem kíméli.
ahol az ecset megjelenik ott bizony van áramlás , csak nem veszed észre .
A sötétítés az ecsetalgára nincs hatással.
A carbo napi adagját kellene szisztematikusan közvetlen az algára nyomni fecskendővel.


Köszönöm!
Vízcsere ma este, aztán dobok fel pár képet, szerintem látványosat fejlődött az aki. :D

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. március 25., kedd 8:12
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Gegob írta:
Vízcsere megvolt! :D
Mindig gondban vagyok, amikor vízcserekor a feltöltés után egyszerre kellene adagolnom tápot bacit és Lcarbot is. Nyilván együtt nem szeretném. Ezért a megszokott adagolásom, azon a napon, először a táp rögtön vízcsere után. Aztán amikor a lámpa kialszik, akkor adok estére bacit, a carbo pedig aznap kimarad. Azért írok, hogy szerintetek mennyi idő teljen el a táp és a carbo adagolás között?
Valamint az akiban megjelent egy pici ecset(ott ahol egyáltalán nincs áramlás :?: ), az aki fala tiszta szőr, és a mohákról sem akar lekopni, pedig csipeszelem rendesen :) . Úgy döntöttem, hétvégére 3 nap sötétségre ítélem. Ez a helyes döntés nem?
Köszönöm a segítséget!

A baci és a carbo külön adagolása nagyon jó elgondolás , hiszen a carbó egy erős fertőtlenítő szer a bacikat sem kíméli.
ahol az ecset megjelenik ott bizony van áramlás , csak nem veszed észre .
A sötétítés az ecsetalgára nincs hatással.
A carbo napi adagját kellene szisztematikusan közvetlen az algára nyomni fecskendővel.

_________________
Kép


2014. március 20., csütörtök 8:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Vízcsere megvolt! :D
Mindig gondban vagyok, amikor vízcserekor a feltöltés után egyszerre kellene adagolnom tápot bacit és Lcarbot is. Nyilván együtt nem szeretném. Ezért a megszokott adagolásom, azon a napon, először a táp rögtön vízcsere után. Aztán amikor a lámpa kialszik, akkor adok estére bacit, a carbo pedig aznap kimarad. Azért írok, hogy szerintetek mennyi idő teljen el a táp és a carbo adagolás között?
Valamint az akiban megjelent egy pici ecset(ott ahol egyáltalán nincs áramlás :?: ), az aki fala tiszta szőr, és a mohákról sem akar lekopni, pedig csipeszelem rendesen :) . Úgy döntöttem, hétvégére 3 nap sötétségre ítélem. Ez a helyes döntés nem?
Köszönöm a segítséget!

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. március 20., csütörtök 8:14
Profil

Csatlakozott: 2011. március 26., szombat 15:51
Hozzászólások: 145
Gegob írta:
papó írta:
Neked kell eldöntened mennyi ásványi anyag van benne és abból mennyi lehet felesleges..


Halvány fogalmam sincs. :) De köszönöm a segítséget. :) Azt se tudom, hogy ezek a kövek keményíthetik e a vizet. :shock:

Ezért érdemes cserélni :D


2014. március 17., hétfő 12:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
papó írta:
Neked kell eldöntened mennyi ásványi anyag van benne és abból mennyi lehet felesleges..


Halvány fogalmam sincs. :) De köszönöm a segítséget. :) Azt se tudom, hogy ezek a kövek keményíthetik e a vizet. :shock:

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. március 17., hétfő 11:52
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Gegob írta:
A péntek esti takarító projektem során lejött az akiból egy csomó víz a szűrő miatt. Amit ozmóval pótoltam, elvileg olyn 3 liter. Én hetente 5 litert szoktam cserélni. Nagy gond lenne, ha most kimaradna szerintetek? Nincs szivem leengedni a két napos friss tisztított vizet. :roll:

Neked kell eldöntened mennyi ásványi anyag van benne és abból mennyi lehet felesleges..

_________________
Kép


2014. március 16., vasárnap 20:01
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: