Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 0:02



Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Nano Cube 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Úgy lesz... megvárom amíg levél kinézete nem lesz az új hajtásoknak a nagy levélen és utána csinálok belőlük csomókat. A terv az, hogy nagyok legyenek a levelek, hogy a kő fölötti részt teljesen be tudják árnyékolni... majd meglássuk :)

Tegnap végül hoztam még 4db redcherry garnélát és reggel amikor benéztem megdöbbentő látvány fogadott. A durván algás részekről lelegeltek mindent, nem is tudom, hogy miért nem egyből velük kezdtem. Ügyesek, szépek és legalább nem ugrándoznaki ki és másznak el 5 méterre az akvitól :) Csináltam egy kis vidit, amit felrakok, amint feltöltötte a telefonom picasara...

Megtortent :)
http://v12.nonxt6.googlevideo.com/video ... AB&key=ck1


2011. december 9., péntek 9:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 30., kedd 10:20
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
A nagy leveleit folyamatosan levághatod, hogy féken tartsd. Hamar túl tudja nőni azt az akit.

_________________
Bonus iudex damnat improbanda, non odit.
Kép Kép


2011. december 8., csütörtök 13:44
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
:hogyis?: Hogy ez mekkora király...
Akkor azt hiszem, hogy hétvégén beszerzek néhány követ és előkerül a damil is... zseniális ötletem támadt!
A nagy sziklán amit belepattintottam a kis kockába, van egy csomó, eddig nem felhasznált felület. Elkezdem lerakni ezeket ide szép sorban... :D


2011. december 8., csütörtök 13:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 30., kedd 10:20
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
weak írta:
Akinek van tapasztalata, megírhatná, hogy hogyan válasszam le ezeket, illetve, hogy mit csináljak, ha ezekből nevelni szeretnék új töveket.


http://premier-plant.blogspot.com/2011/ ... itasa.html

;)

_________________
Bonus iudex damnat improbanda, non odit.
Kép Kép


2011. december 8., csütörtök 13:09
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Ismét jelentkezem, mert bekerült 2db amano garnéla és néhány boraras brigittae. Utóbbiak szemmel láthatóan jónak érzik a terepet, semmi gond velük. Az amanok... na igen. Higgyétek el, mindent megtettem... teljesen befedtem a tetőt celofánnal - csak a ki- és befolyóágaknál volt rés - de ez sem volt elég. Az egyik amanot, kb. 5-6 méterre az akvitól a szőnyegen találtam meg reggel. Hihetetlenek ezek a jószágok. Ma valószínűleg ebédszünetben hozok még néhány redcherryt hátha ők is segítenek takarítani. Most picit beindult az alga... elképzelhető, hogy a lakók miatti terhelés és az éjszakai dunsztolás (celofán) nem tett jót... de mindjárt itt a hétvége, úgyhogy bekerül a papó féle algaírtó porból egy kevés és se CO2 se világítás, talán a bacik is erőre kapnak és a garnik is bevetik magukat. Bízom benne, hogy hétfőre lezabálják a nagyját a mutyinak :mrgreen:

Azért a helyzet most sem olyan vészes - sokkal kevesebb, mint ami a másik akviban volt és itt ráadásul kizárólag barna van, míg a másikban zöld is volt rendesen. Szerintem 1 hónap és szőnyeg lesz a HC-ből. Így, hogy picit jön föl az alga, nem fogom megnyírni. Várok, ráérek... A microsorium legnagyobb régi levelének fonákján elkezdtek erősebben jönni a hajtások... kb. 5mm-es gyökerek lógnak ezekből a pici hajtásokból. Akinek van tapasztalata, megírhatná, hogy hogyan válasszam le ezeket, illetve, hogy mit csináljak, ha ezekből nevelni szeretnék új töveket. A tenellus is jön szépen, a moha is tele van új hajtásokkal, bár az alga azt támadja a legjobban.

Még egy dolog érdekelne, mégpedig a liquid carbo használata. A 40l-es akvimnál anno természetes volt, hogy használtam, van még kb. 200ml, érdemes lehet használnom?


2011. december 8., csütörtök 12:51
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Egy egész regényt tudtál írni :kocka:
De jó ilyesmit olvasni és nem a hülye negatív dolgokkal foglalkozni :smaci:

_________________
Kép


2011. december 6., kedd 20:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Tegnap egy picit gyorsa sikerült a helyzetjelentés, ezért most egy picit részletezem a tényállást...

Az indítás utáni postban említettem, hogy mennyire gáz ez az aljzat. Nincs túl sok viszonyítási alapom, mert kvarchomok és aquaSoil amazoniaval dolgoztam eddig - de, ez az aljzat annyira könnyű, hogy néha még talán fel is kapja a folw itt-ott. Ez amiatt bosszantó, hogy a fronthoz ültetett HC gyakorlatilag teljesen eltűnt, szinte levelenként bújnak elő az új hajtások. A hátsó traktusban szépen fejlődik viszont...

A microsorium miatt picit aggódtam, mivel nem kötöztem, hanem csak letettem és rátettem a sziklát a gyökereire... Egyelőre nagyon sok új hajtása van és ahogy az alábbi fotókon látható - komolyan fejlődik. Pl. az egyik nagy levél középen - még nem is létezett, mikor beültettem és azóta heti 2 új hajtást találok - legalábbis eddig ez a tendencia. A tenellus nem ugyanaz, mint amilyennel régebben dolgom volt. Az tropica volt, ez pedig magyar termesztésből származik. Ez kb. 5-8cm-es szálakat hoz a 10-15cm-hez képest és hegyesedő levelek helyett inkább gömbölyded. Ha ezt tudtam volna, nem oda ülettem volna, mint ahová végül is tettem. Így szinte nem is fog látszani, ha igazán bokros lesz sem...

Holnap bekerül 2-3 amano garni és néhány microrasbora. A garnélák reményeim szerint szépen kitisztítják az akvit a rohadó levelektől és attól a kevés barna algától ami jelen van.

Jelenleg 9:30 és 17:00 között világítok és a CO2 7:30-tól megy, 15-20BPM-mel. Az estőztető révén tökéletesen eloszlik az akviban. A hétvégén nincs CO2, nincs világítás és vízcsere sincs, amit egyébként minden hétköznap megcsinálok... 2l le- 2l fel, minden alkalommal néhány csepp vízelőkészítő és néhány csepp táp. Most pont jónak érzem a rutint így, a hétvégékkel együtt.

Az előzőekkel ellentétben, a két új akvimnál végtelenül türelmes vagyok. Úgy érzem totál ráérek és egész komolyan elgondolkoztam azon, hogy kell-e egyáltalán bármiféle high-tech cucc... Úgy érzem, hogy a következő (lehet, hogy jön mégegy projekt ezek mellé) sima csapvizes, viszonylag alacsony világításos, 0 CO2-s setup lesz.


2011. december 6., kedd 19:48
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
KépKép
Van kis algám, de a héten bekerül néhány garnéla, ők majd orvosolják a problémát. A microsorium vadul hajt, minden felé és a tenellus is, bár kell neki idő, mire láthatóvá válik :) Alakul... én látom :rontgenez:


2011. december 5., hétfő 19:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
2 hét telt el az indítás óta.

Naponta cserélek 2l vizet és ez alapján számítom ki hogy mennyi tápot adagoljak. A szűrő meglehetősen erős és térfogatában is igen nagy az akvi méretéhez képest, hiszen egy Eheim Classic 2011 van alatta, tele siporaxxal 270l/h ami 15-16l-es akváriumhoz bőségesen elég. Valószínűleg ez is oka lehet annak, hogy nem jön az alga, pedig nagyon vártam :) A CO2 múlt héten indult, de nagyon keveset adagoltam, talán az is lehet hogy több napra elég egy patron. Kipróbálom majd, mert egyelőre mindig leeresztettem nap végén ami benne maradt.

A HC-n látom leginkább a fejlődést, de a tenellus is szépen beindult. A microsorium a talajon van és a gyökerei a kő alatt vannak. Azt az infot kaptam, hogy nem szabad így "ültetni", de mégis úgy döntöttem, hogy - mivel nem olyan rég indult - így nem piszkálom föl az egész akvit emiatt egyelőre. Ha bármi negatívat észlelek, akkor lépni fogok. Egyelőre 3db(!) Új hajtás indult el alóla és a hétvége alatt centiket nőttek ezek a hajtások. Eleinte kis fű szerű szálaknak néztek ki, de most már egészen levél kinézetük van :)

Valószínűleg a jövőhéten bekerül néhány garnéla, majd rá 1-2 hétre jönnek a microrasborák. Furcsamód ez az első indításom aminél úgy tűnik, minden rendben van. Minden szépen beindult és már várom hogy úgy nézzen ki, ahogyan elképzeltem, még ha indításkor gyérnek is tűnt a dolog... :ostor:


2011. november 28., hétfő 10:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 8:46
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Pécs
Hohó, ismét a jó öreg szifonos rendszer. :D

_________________
Kép
Blog: http://www.ramen.freewb.hu
Flickr http://www.flickr.com/photos/ramen1210/


2011. november 24., csütörtök 15:54
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: