Pontos idő: 2024. április 27., szombat 17:39



Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Nano Cube 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Köszi, válasz megjött és ment is újabb, de amúgy a microsorium az sima pteropus.
A bútor elkészítését komoly tervezés előzte meg ;) nem tudod leverni, csak direkt vagy ha lendületesen nekiszaladsz. Utóbbi kizárt, mert minden oldalról tartja a fűtéscső... :)
Figyelmetekbe ajánlom a CO2 berendezést ;)


2011. november 24., csütörtök 14:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 8:46
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Pécs
Szia Weak!
Észre sem vettem idáig a naplódat! :? Ez a sima Microsorium pteroptus vagy a narrow változat? Jó lett a bútor,bár én félnék, hogy lelököm véletlenül róla.
ui.:A kérdésedre válaszoltam pü-ben!

_________________
Kép
Blog: http://www.ramen.freewb.hu
Flickr http://www.flickr.com/photos/ramen1210/


2011. november 24., csütörtök 14:35
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Sziasztok,

ismét egy kis info a kis irodai kézmosómról. :)
Az alga valóban nem nagyon jön, pedig már-már reméltem. Egy kis pamacs van, ezt szerintem reggel vízcserénél leszedem. A HC eszeveszettül beindult, és a tenellus is. A microsoriumnál látok két új hajtást, plusz a legnagyobb levél fonákján alakultak ki, kis "képződmények" amiket valszeg majd leültetek idővel. A moha, itt-ott bebarnult, nem tudom, hogy mitől lehet... :roll: de ettől függetlenül tele van új hajtással. Szerintem jövőhét végén már nyírom a HC-t és a mohát is. Most, hogy így nézegetem, már azon is túlléptem, hogy "elfogadom" mostmár azt mondom hogy tetszik a "végeredmény" pedig mutatós lesz szerintem. :ugeek:


2011. november 24., csütörtök 14:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Én már látom a nyomait, nem is beszélve a tenellusról és HC rohadó leveleiről. Eddig akárhányszor indítottam (3x :ezkesz: ) mindig durva volt a kezdet alga szempontból. A különbség az, hogy amíg a múltkor több mint egy hónapon át küzdöttem vele, legutóbb 1 hét és nyoma sem volt. Majd meglátjuk... mellette ülök egész nap, úgyhogy tudok rá figyelni :)

Megmondom őszintén nem tudom, hogy milyen márkájú, nem is néztem :hogyis?: de simán lehet hogy az...

Ja... és a microsoriummal kell valamit csinálni? Mikor vágjam le a levelét, mikor szokott újat hozni?


2011. november 19., szombat 19:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
Ne várjad az algát, ha akar jön magától is :D A világítás véletlenül nem AquaEl Decolight 11W ?


2011. november 19., szombat 18:50
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nem úgy néz ki , hogy az alga támadni akarna .
:rontgenez:

_________________
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára weak 2011. november 19., szombat 19:26-kor.

(Röntgenez emo hozzáadva ;))



2011. november 19., szombat 18:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Eltelt az első hét. Minden az ilyenkor megszokott módon zajlik. Csend van, naponta csinálok 2l vízcserét, egyelőre csak mikro táp megy és 2 napja megy némi CO2, kb. 20BPM-mel, de elégnek tűnik, hiszen csak egy pici kockáról van szó.
2 telefonos fotó:
DIY bútorom, 2.000HUF-ból :D
Kép
1. hét
Kép

Jövőhétre várom az algát aztán rá egy héttel remélhetőleg elmúlik és jöhet a fejlődés :mrgreen:


2011. november 19., szombat 18:09
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
A hangulata meg lesz.
A melóhelyen megnyugtat a többi már csak plusz lehet :D

_________________
Kép


2011. november 13., vasárnap 22:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Fürdés után úgy gondoltam összepattintom az akvit abból, amit találok... Nem ez életem főműve, de az irodába jó lesz.
Sok dolog nem látszik pl. a tenellus. Tudom, hogy mit szeretnék belőle kihozni és még ha az elrendezés nem is a leg megnyerőbb. Bízom benne, hogy a végére azért szép lesz.

Agyontaperolt üveg
Kép

Maradék JBL Aquabasis+ (mindet beletoltam, nem rakosgatom itt :D)
Kép

Ezt az általános aljzatot soha többé!
Kép

Bepattintva a motyó amit itthon találtam, no meg persze a növények
Kép

Reményeim szerint szépen kinő majd a barlang szájából a tenellus
Kép

Ennyi. Ilyen lett és kész, hozzá nem nyúlok :mrgreen:


2011. november 13., vasárnap 21:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Mivel a kollégám most indított és rendelt növényeket, úgy gondoltam, hogy én is csinálok az irodába egy nanot. A bútor már pár hete megvan hozzá, úgyhogy gyorsan ragasztattam egy üveget és a kollégámtól kimaradt táptalaj, aljzat és ez a pár tő növény szerintem holnap helyére kerül. Az elrendezés szerintem ott fog eldőlni, mikor csinálom. Szét vagyok havazva, de hogy ne rohasszam a növényeket túl sokáig megcsinálom holnap valamikor kikapcsolódásképp... Fotók érkeznek majd, de a feltöltés csak hétfőn a "tetthelyen" addig spriccelgetést és dunsztolás vár a kis kockára.

A technikát mindjárt beírom az első postba...


2011. november 12., szombat 12:22
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Heise IT-Markt [Crawler] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: