Pontos idő: 2024. április 26., péntek 10:08



Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 Oktogon 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
papó írta:
Nagyon jó hangulata van az oktagonodnak .
Gratulálok .
Most néztem meg , hol helyezkedik el a pinnatifida az akváriumodban .
Nagyon nem szereti kezdetekben a nagy fényt , ehhez hozzá kell lassan szokjon .
Mint írtam a hajtásokon már nem lesznek szőrösök a levelek , de a régit majd le kell vágnod.
Nem tudom hogyan tudnád megoldani,hogy ne kapjon ennyi fényt .
Hozok majd pár képet , a fény és árnyéban lévő pinnatifida levelekről a saját tapasztalataim alapján .


Itt vannak a képek .
A régi levél közvetlen a fény alatt van és szőrös egy kicsit .

Kép



Alul láthatóak az új levelek , gyönyörű egészségesek , tiszták .

Kép

_________________
Kép


2016. február 12., péntek 20:53
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
hzshalas írta:
papó írta:
Nagyon jó hangulata van az oktagonodnak .
Gratulálok .
Most néztem meg , hol helyezkedik el a pinnatifida az akváriumodban .
Nagyon nem szereti kezdetekben a nagy fényt , ehhez hozzá kell lassan szokjon .
Mint írtam a hajtásokon már nem lesznek szőrösök a levelek , de a régit majd le kell vágnod.
Nem tudom hogyan tudnád megoldani,hogy ne kapjon ennyi fényt .
Hozok majd pár képet , a fény és árnyéban lévő pinnatifida levelekről a saját tapasztalataim alapján .


Köszi, végül is vmit biztos tudok a lámpa alá rakni , tompítani a fényt. Majd körülnézek. Tervbe van még, ha kikerül a belső szűrő, akkor egy kisebb microsorium tőkére telepítése. (Narrow vagy trident) A hátulját remélem benövi a bolbi, középen pedig nőhet az égbe a pinnatifida. A tápon kicsit aggódom. Így, hogy szinte mindegyik növény lassú növekedésű nem sok a 7ml/hét?


Nem fog problémát okozni a táp mennyisége , de valóban felesleges . A planterből elég lenne 4-5 ml a macro maradhat .

_________________
Kép


2016. február 12., péntek 20:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
papó írta:
Nagyon jó hangulata van az oktagonodnak .
Gratulálok .
Most néztem meg , hol helyezkedik el a pinnatifida az akváriumodban .
Nagyon nem szereti kezdetekben a nagy fényt , ehhez hozzá kell lassan szokjon .
Mint írtam a hajtásokon már nem lesznek szőrösök a levelek , de a régit majd le kell vágnod.
Nem tudom hogyan tudnád megoldani,hogy ne kapjon ennyi fényt .
Hozok majd pár képet , a fény és árnyéban lévő pinnatifida levelekről a saját tapasztalataim alapján .


Köszi, végül is vmit biztos tudok a lámpa alá rakni , tompítani a fényt. Majd körülnézek. Tervbe van még, ha kikerül a belső szűrő, akkor egy kisebb microsorium tőkére telepítése. (Narrow vagy trident) A hátulját remélem benövi a bolbi, középen pedig nőhet az égbe a pinnatifida. A tápon kicsit aggódom. Így, hogy szinte mindegyik növény lassú növekedésű nem sok a 7ml/hét?

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2016. február 12., péntek 20:38
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nagyon jó hangulata van az oktagonodnak .
Gratulálok .
Most néztem meg , hol helyezkedik el a pinnatifida az akváriumodban .
Nagyon nem szereti kezdetekben a nagy fényt , ehhez hozzá kell lassan szokjon .
Mint írtam a hajtásokon már nem lesznek szőrösök a levelek , de a régit majd le kell vágnod.
Nem tudom hogyan tudnád megoldani,hogy ne kapjon ennyi fényt .
Hozok majd pár képet , a fény és árnyéban lévő pinnatifida levelekről a saját tapasztalataim alapján .

_________________
Kép


2016. február 12., péntek 19:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
kmisi írta:
A forma miatt tényleg különleges.
Ha emlékeim nem csalnak Gáboréknál a boltban is van egy hasonló, csak az nagyobb és talán aranyhalak lubickolnak benne.
Az UFO (lámpa) nagyon eltalált szerkezet. Vélhetően elegendő fényt tud biztosítani a medence alján lévő növények számára is, mert szép egészségesek.
Három hónapig a képen látható belső szűrővel oldottad meg a víz tisztántartását?
A fa felső részén látható patina nagyon tetszik. Számomra ez a kicsi zöldülés mindig a természetességet csempészi az ember által megalkotott víz alatti világba.
A tűzoltókészülék véletlen van a szekrény mellett, vagy van valami titkos funkciója?


Igen, a kezdetektől ez egy lowtech akvának készült, így csak az a belső szűrő üzemelt. Az egyik szivacsot a négy közül purigenre cseréltem és a tőkék vízszinezése azonnal meg is szűnt. A világítás fejlesztésével, a co-val és a tápozással azonban előhoztam némi fonal és szakállalgát. Ezért hígított carbóval kezdtem kezeleni némely levelet. Beszereztem amano garnit és sziámi algaevőt. Sajna eddig nem sok sikerrel jártam. Ekkor gondoltam, hogy beüzemelem a külső szűrőt, hátha besegít valamit a harcban. Ez van most folyamatban. Gondoltam hagyom a két szűrőt pár hétig együtt dolgozni. Tápozásként 7-7.5 ml megy bele hetente, bár, hogy csak egy gyökeres növény van, nem tudom nem-e sok ez a mennyiség. Majd kiderül.
A tűzoltó készülék anno co-val oltó volt, most az akváriumot látja el széndioxiddal.
Ja és az a kis zöld patina nekem is nagyon bejön :)

edit86 írta:
Nagyon frankóó!!!

Tapatalk-kal küldve az én D5503-el


Köszönöm, kedves Edit :)

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2016. február 12., péntek 18:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
Nagyon frankóó!!!

Tapatalk-kal küldve az én D5503-el

_________________
Kép


2016. február 12., péntek 18:10
Profil

Csatlakozott: 2015. augusztus 27., csütörtök 7:35
Hozzászólások: 167
A forma miatt tényleg különleges.
Ha emlékeim nem csalnak Gáboréknál a boltban is van egy hasonló, csak az nagyobb és talán aranyhalak lubickolnak benne.
Az UFO (lámpa) nagyon eltalált szerkezet. Vélhetően elegendő fényt tud biztosítani a medence alján lévő növények számára is, mert szép egészségesek.
Három hónapig a képen látható belső szűrővel oldottad meg a víz tisztántartását?
A fa felső részén látható patina nagyon tetszik. Számomra ez a kicsi zöldülés mindig a természetességet csempészi az ember által megalkotott víz alatti világba.
A tűzoltókészülék véletlen van a szekrény mellett, vagy van valami titkos funkciója?


2016. február 12., péntek 16:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
kmisi írta:
Nagyon érdekel ez a nem szokványos méret és forma.
Magas, karcsú ez még nőben is jót jelent ;)


Érdekes megközelítés, de mondassz valamit :D

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2016. február 12., péntek 16:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 25., vasárnap 13:49
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Akkor az ígért képek:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a nevüket.


2016. február 12., péntek 16:16
Profil

Csatlakozott: 2015. augusztus 27., csütörtök 7:35
Hozzászólások: 167
hzshalas írta:
Sziasztok!
Na tehát: Az akvárium nem kimondott növényesnek indult, sajátos formája végett. Nyolcszögletű, 70cm magas, átmérője 40cm körül, körülbelül br. 85 liter azaz nettó 75 liter lehet. A világítása átalakult. A 11w-os compact cső lecserélődött egy gyári, kerek ledpanelre, ami 24w és 2500lumen.
Átmeneti szállásnak készült, néhány anubias számára. Csak egy kis életet szerettem volna csak csempészni a nappaliba, amíg meg nem valósul a későbbiek folyamán a Nagy Álom. Semmi extra.
A flóra azonban nemrég megszaporodott, jávai moha a fán, és egy tő Hygrophila pinnatifidaval, aminek lesz lehetősége felfele nőni. Gondoltam egy-két Buce is beleférne egy Bolbitis társaságában. :) A tápozás TF Planter lett végül is. Nagynyomású co, 30bpm, reaktorral beoldva, 2075-ös szűrőre rákötve. A szűrőben siporax és substratpro van.
Lassan 3 hónapja megy az akvárium ( a külső szűrő csak pár napja), és minden szép és jó lenne de a pinnatifidát, nagyon megszerette valami szőrös alga, ami egyenlőre nagyon ragaszkodónak tűnik. Papó szerint ez természetes ennél a növénynél ,míg regenerálódik. Bízok benne. Képek hamarosan.


Üdv itt
A hamarosan, már rég elmúlt. Jöhetnek a fotók :shock:

Nagyon érdekel ez a nem szokványos méret és forma.
Magas, karcsú ez még nőben is jót jelent ;)


2016. február 12., péntek 15:36
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron