Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 9:33



Hozzászólás a témához  [ 45 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 Peti 130 literes akváriuma 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Hello.
A tiéd sem kutya, és ráadásul nem teljesen növényes ha jól látom.
Amúgy én már mindenkiét végignéztem, és én most tanulom újra az akvarizálást, azt meg gondolom te is tudod róla, hogy szép nem kell mondani.

Hiszen a lényeg, hogy neked tetszen a többi meg mellékes

_________________
K.Tamás


2012. január 24., kedd 20:43
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
Próbálom nyomon követni a fórumozók naplóit. Ha van 2-3 percem megszoktam nézni őket, de sajnos nem nagyon marad már időm írni is.
Nekem tetszik ez a dzsungeles elrendezés. Nagyon szép a hirsutád. Nagyon jól fog szerintem kinézni ha befutja a neki szánt helyet.


2012. január 24., kedd 20:41
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Peti írta:
A szálas vagy a töves növények is egyaránt ilyen érzékenyen reagálnak a nyírásra?Pl.ha sűrűn nyírom a Cryptocoryne leveleit, egy idő után belepusztulhat?

Minden növény érzékeny hiszen roncsoljuk az "érrendszerét ".

_________________
Kép


2012. január 22., vasárnap 22:31
Profil

Csatlakozott: 2010. november 16., kedd 8:48
Hozzászólások: 51
A szálas vagy a töves növények is egyaránt ilyen érzékenyen reagálnak a nyírásra?Pl.ha sűrűn nyírom a Cryptocoryne leveleit, egy idő után belepusztulhat?


2012. január 22., vasárnap 20:01
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
papó írta:
Peti írta:
És van amin változtatna Gabi bácsi a helyemben?Egyébként mennyi ideig él egy növény?A Ramirezit hogyan lehetne fölnevelni?

Sokat nem kell változtatnod , kellemesnek látom így is.
A növények nem egyformán bírják a vágást , sokszor az a legjobb ha a levágott részt dugjuk vissza a talajba és a gyökeres részt távolítjuk el.

A rami ikráját el kell lopni és artemiával könnyen felnevelhető.

_________________
Kép


2012. január 22., vasárnap 18:04
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Peti írta:
És van amin változtatna Gabi bácsi a helyemben?Egyébként mennyi ideig él egy növény?A Ramirezit hogyan lehetne fölnevelni?

Sokat nem kell változtatnod , kellemesnek látom így is.
A növények nem egyformán bírják a vágást , sokszor az a legjobb ha a levágott részt dugjuk vissza a talajba és a gyökeres részt távolítjuk el.

_________________
Kép


2012. január 22., vasárnap 18:03
Profil

Csatlakozott: 2010. november 16., kedd 8:48
Hozzászólások: 51
És van amin változtatna Gabi bácsi a helyemben?Egyébként mennyi ideig él egy növény?A Ramirezit hogyan lehetne fölnevelni?


2012. január 22., vasárnap 17:17
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Peti írta:
Tegnap csináltam egy pár képet az akváriumról, lehet, hogy nem mind lett túl jó,de remélem sikerül belőle kilátni a lényeget!Próbáltam egy-kettő közelebbit is csinálni a növényekről,hogy amit esetleg az egész fotókon nem lehet kilátni,az itt sikerüljön!
Van viszont egy-két dolog ami eléggé aggaszt! Vannak növényeim amik elég szépen fejlődnek, szinte minden nap hoznak újjabb és újjabb levelet és hajtásokat, és vannak amik csak stagnálnak, vagy nagyon lassan növekednek, mint a Staurogyne repens vagy a Fissidens fonatus, amit már kb. másfél hónapja szeretnék dragon kőre, illetve fára növeszteni, de sajnos nem igazán sikerül. A Hygrophila polyspermát már legalább négyszer nyírtam, nagyon szépen fejlődik, de a nyírások után azt vettem észre, hogy a növekedésben mindig megáll vagy lelassul egy kicsit. Ez normális a növények nyírása után, vagy valami hiányozna neki? Na és a Fissidens és a Staurogynét hogyan tudnám növekedésre bírni? Segítségeteket előre is köszönöm!


A képeket az akváriumról itt tudjátok megnézni:
http://indafoto.hu/peti1986/akvariuma_20120120

A fissidens nem fog megkapaszkodni s fán vagy a köveken . A kiszemelt tárgyra vékonyan terítsd rá és rögzítsd pld növénykötöző hálóval.
A növény nagyon hamar benövi a hálót és nem látszik a rögzítés módja.
A Stau lassan nő , nem kell aggódnod.
A növények nyírása nagyon komoly stresszt okoz számukra.
Változó módon viselik el , van amely szépen lassan " belehal".
Klasz dzsungeles az akváriumod

_________________
Kép


2012. január 22., vasárnap 16:29
Profil

Csatlakozott: 2010. november 16., kedd 8:48
Hozzászólások: 51
Tegnap csináltam egy pár képet az akváriumról, lehet, hogy nem mind lett túl jó,de remélem sikerül belőle kilátni a lényeget!Próbáltam egy-kettő közelebbit is csinálni a növényekről,hogy amit esetleg az egész fotókon nem lehet kilátni,az itt sikerüljön!
Van viszont egy-két dolog ami eléggé aggaszt! Vannak növényeim amik elég szépen fejlődnek, szinte minden nap hoznak újjabb és újjabb levelet és hajtásokat, és vannak amik csak stagnálnak, vagy nagyon lassan növekednek, mint a Staurogyne repens vagy a Fissidens fonatus, amit már kb. másfél hónapja szeretnék dragon kőre, illetve fára növeszteni, de sajnos nem igazán sikerül. A Hygrophila polyspermát már legalább négyszer nyírtam, nagyon szépen fejlődik, de a nyírások után azt vettem észre, hogy a növekedésben mindig megáll vagy lelassul egy kicsit. Ez normális a növények nyírása után, vagy valami hiányozna neki? Na és a Fissidens és a Staurogynét hogyan tudnám növekedésre bírni? Segítségeteket előre is köszönöm!


A képeket az akváriumról itt tudjátok megnézni:
http://indafoto.hu/peti1986/akvariuma_20120120


2012. január 22., vasárnap 15:38
Profil

Csatlakozott: 2010. november 16., kedd 8:48
Hozzászólások: 51
Megteszem amit tudok, hamarosan rakok fel az indafotora, hogy megtudja nézni az egészet egybe Gabi bácsi!


2012. január 18., szerda 21:18
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 45 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron