Pontos idő: 2024. május 8., szerda 3:04



Hozzászólás a témához  [ 705 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  Következő
 The New Layout 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Multis írta:
Olvasgattam a re-start témában.Több helyen olvastam a "Neomagnol" tablettát mint fertőtlenítő szert/tablettát.Na már most arra gondoltam, hogy a 60 literes aksiban elkezdem járatni a szűrőt 1-2 hétig majd ezután átköltöznek a halak. A nagy aksiba pedig tennék tennék 3/4 vagy 1 egész tablettát (100 literre írnak 1 tablettát) . Ez minden baktériumot, algát, élősködőt elpusztít (sajnos a hasznosakat is) .Vagy esetleg a külső szűrőt tudom járatni külön aksiban így valamennyi baktérium megmaradhat. Kérdés a szűrőben mennyi GDA spóra van?!Na már most ezzel a módszerrel -talán- kitudnám irtani az algát/algákat köztük a GDA-t is. Így nem kellene teljesen új növényeket vennem, mert így az összeset sterillé tudnám tenni. A tabletta hatóideje 3 nap. Ezt megvárnám és utána jöhet a szétszedés majd az új scape összeállítása.2 hét "üresjárat" halak nélkül majd jöhetnek a halak is vissza...Kinek mi a véleménye erről? Jó lehet ez így vagy mindenképpen teljesen új, steril növényeket kell vennem? Valuta ügyileg sajnos nem vagyok most nagyon eleresztve :(

A Neomagnol aktív klór.
Mindent elpusztít valóban de a növényt is alaposan képes helyben hagyni , ha hosszan használod.
Ha leöblíted egy külön edényben az rendben van , de nem javaslom az akváriumban . Nem csak 3 nap a hatóideje , hanem hetek ...
Próbáld csak ki egy befőttes üvegben .

_________________
Kép


2015. február 17., kedd 18:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Olvasgattam a re-start témában.Több helyen olvastam a "Neomagnol" tablettát mint fertőtlenítő szert/tablettát.Na már most arra gondoltam, hogy a 60 literes aksiban elkezdem járatni a szűrőt 1-2 hétig majd ezután átköltöznek a halak. A nagy aksiba pedig tennék tennék 3/4 vagy 1 egész tablettát (100 literre írnak 1 tablettát) . Ez minden baktériumot, algát, élősködőt elpusztít (sajnos a hasznosakat is) .Vagy esetleg a külső szűrőt tudom járatni külön aksiban így valamennyi baktérium megmaradhat. Kérdés a szűrőben mennyi GDA spóra van?!Na már most ezzel a módszerrel -talán- kitudnám irtani az algát/algákat köztük a GDA-t is. Így nem kellene teljesen új növényeket vennem, mert így az összeset sterillé tudnám tenni. A tabletta hatóideje 3 nap. Ezt megvárnám és utána jöhet a szétszedés majd az új scape összeállítása.2 hét "üresjárat" halak nélkül majd jöhetnek a halak is vissza...Kinek mi a véleménye erről? Jó lehet ez így vagy mindenképpen teljesen új, steril növényeket kell vennem? Valuta ügyileg sajnos nem vagyok most nagyon eleresztve :(

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2015. február 17., kedd 10:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Hát azért a merevítős dologhoz még jöhet komment. :D
De átépítésben szerintem már mindent láttam. :D Már úgy is csináltam újra rendezést, hogy benn volt minden élőlény. :P
Itt egy előtte/utána kép:
Kép
S.S.D.D. by Laci Sziládi, on Flickr

_________________
Kép


2015. február 17., kedd 8:34
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Ehhez nincs mit hozzátenni :)

_________________
Kép


2015. február 16., hétfő 22:09
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Multis írta:
Ahogy @papó is írta, lehet ideje lenne egy re-startnak...

Na már most lenne jó pár kérdésem:
1., Halakat/garnélákat ideiglenesen egy 60 literes aksiba tudnám áttenni.Mennyi ideig bírnák ilyen környezetben?
2., Növények mennyi ideig bírnák? Beültetném apró szemű kavics (2-3mm) közé és tápoznám.
3., Jelenleg zöld por alga van az aksiban. Ha a növényeket kiveszem és ezeket(egy részét) ültetném vissza mekkora esély van arra, hogy ellep a zöld por alga?
4., Meddig kellene várnom, hogy visszatehessem a halakat a nagy aksiba?
5., Ha már szétszedem az aksit, akkor kiszedem belőle a kereszt merevítőket és beragasztanám a hosszmerevítőket.Ezzel biztos várnom kell 24 órát míg megszárad az FBS. Ezután mehet a feltöltés?
6., Külső szűrőt járatnám a kis aksiban míg be nem telepítem, majd ha kész a scape akkor visszaraknám a nagyba és a kis aksiba betennék egy kisebb belső szűrőt.Ez vajon elbírná a 60 litert?
7., Mennyi vizet mentsek meg a nagyból ,amit majd visszatöltenék ha kész a scape?

Egyenlőre ennyi de biztos lesznek még kérdéseim...


1., Ha jó körülményeket biztosítasz nekik, jó szűrést, levegőztetést, visszafogott etetést, akkor nem lehet nagy gond. A halas boltokban kisebb akváriumban vannak a halak sokszor!*
2., Kb egy hetet kibírnak simán ültetgetés nélkül, de persze ez is növény függő!
3., Mivel a gda nem szigorú értelemben vett alga, hanem valami csillós egysejtű féleség, ami algaként működik, így van rá esély. De ha nem az, akkor is, mivel aaz algák spórával szaporodnak. Ha nincs UV-d, twinstarod, akkor azért előfordulhat, hogy visszafertőződsz. A van rá keret, érdemes beszerezni steril növényeket (zselés cucc).
4., Aljzat függő. ADA amazoniánál 2-3 hét is lehet, amíg az ammónia nagyját elengedi a talaj, de pl ADA Africana (vöröses színű) talajjal azonnal vissza költöztethetőek (Érdemes azért rámérni!), asszem a knott talajok és az aquatic nature talajok is ilyenek. Meg a manado is, de inkább a fentiekben érdemes szerintem manapság már gondolkozni.
5., Passzolom a kérdést, nem csináltam még ilyet.
6., Elbírná, de azért ha tudsz, érdemes pluszban levegőztetni. gondolj bele, hogy régen milyen technikával működtek az akváriumok 20-30 éve. :D Nekem most van egy 24 literes moha neveldém, amiben van kb egy maréknyi RC garni, meg 4-5 endler növendék, és ez már kb 3 hete megy szűrés nélkül, senkinek semmi baja nem volt, igaz, hogy van barna alga az üvegen rendesen. :P*
7., Én nem vagyok híve ennek a mentegessük a vizet dolognak. Ez szerintem elég idejét múlt felfogás a ma elérhető technológia mellett. Jobban jársz, ha pl a táptalajhoz veszel kimért adalék anyagokat (Penac P/W), meg az indításhoz pl biostartot használsz az előírás szerint! Esetleg a szűrőt érdemes átmosni a régi vízben, hogy a bacik ne pusztuljanak ki teljesen, de ennyi. Pár restartot már csináltam így, mind probléma mentes volt, soha nem volt alga bumm.

A csillagozott részekkel hivatkoznék a 4-es pontra. Ha olyan aljzatot használsz, ami nem eregeti az ammóniát, mint az állat, akkor max 1-2 napig kell külön tárolni az élőlényeket, meg a növényeket.
Jó nagy meló egy újra rendezés, érdemes a lehető legöbb dolgot előkészíteni és jól eltervezni mindent, akkor megvan egy nap alatt is akvárium mosással, rendezgetéssel, ültetéssel együtt.

Sok sikert hozzá! :)

_________________
Kép


2015. február 16., hétfő 21:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Ahogy @papó is írta, lehet ideje lenne egy re-startnak...

Na már most lenne jó pár kérdésem:
1., Halakat/garnélákat ideiglenesen egy 60 literes aksiba tudnám áttenni.Mennyi ideig bírnák ilyen környezetben?
2., Növények mennyi ideig bírnák? Beültetném apró szemű kavics (2-3mm) közé és tápoznám.
3., Jelenleg zöld por alga van az aksiban. Ha a növényeket kiveszem és ezeket(egy részét) ültetném vissza mekkora esély van arra, hogy ellep a zöld por alga?
4., Meddig kellene várnom, hogy visszatehessem a halakat a nagy aksiba?
5., Ha már szétszedem az aksit, akkor kiszedem belőle a kereszt merevítőket és beragasztanám a hosszmerevítőket.Ezzel biztos várnom kell 24 órát míg megszárad az FBS. Ezután mehet a feltöltés?
6., Külső szűrőt járatnám a kis aksiban míg be nem telepítem, majd ha kész a scape akkor visszaraknám a nagyba és a kis aksiba betennék egy kisebb belső szűrőt.Ez vajon elbírná a 60 litert?
7., Mennyi vizet mentsek meg a nagyból ,amit majd visszatöltenék ha kész a scape?

Egyenlőre ennyi de biztos lesznek még kérdéseim...

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2015. február 16., hétfő 21:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Molroth írta:
+1 észrevétel:
A difidet milyen időközönként szoktad tisztítani? Mert nagyon algás, érdemes 2 hetente kiáztatni (én clorox-ban szoktam, utána vízelőkészítős vízben áztatom), és a következő vízcserekor pedig adni neki egy tömény carbos áztatást (Kiemeled a kerámiát a vízszín fölé és a difi pereméig carbot csepegtetsz a kerámiára, amíg a vizet cseréled.). Sokkal jobb teljesítményt tudsz így elérni vele! ;)


Jogos az észtevétel.Tömény hypoval szoktam takaritani.Akkor talán a tápgolyó lesz a megoldás vagy restart és egy új scape...

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2015. február 16., hétfő 13:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Multis írta:
Tegnap megvolt a heti karbantartás. Vízcsere, nyírás stb... Kitakarítottam a szűrőt is, mert már jó ideje nem volt hozzányúlva. Raktam bele pluszba 1 liter EHEIM Substrat Pro-t. Viszont a növények - szerintem - közel sem fejlődnek úgy itt mint a kis kockában. Nem lehet, hogy a táptalaj kezdi feladni több mint 1 év használat után?!
Tápozás: heti 12 ml micro, napi 2ml Liqui Carbo

Egy közel sem tökéletes kép a jelenlegi állapotról...
Kép


A nanod topikjában akartam írni, hogy valószínűleg a friss táptalaj miatt fejlődnek jobban a növényeid. Az egy év nagyon hosszú idő a táptalajnak, ennyi idő alatt még a legtöményebb is kimerül. Átlagban (növénymennyiségtől, növény fajtától, és táptalaj "márkától" függően!) 3-6 hónapig bírják a táptalajok. Ilyenkor már jöhetnek a táprudak/tabletták, pl ADA multi bottom, vagy a JBL golyók, biztosan van több is, de ennyit ismerek. Illetve van még a Panzi táptabletta is, de az csak egy kicsit ér többet a semminél. :D
Vagy ez, vagy a re-scape, új táptalajjal, új elrendezéssel, stb...

+1 észrevétel:
A difidet milyen időközönként szoktad tisztítani? Mert nagyon algás, érdemes 2 hetente kiáztatni (én clorox-ban szoktam, utána vízelőkészítős vízben áztatom), és a következő vízcserekor pedig adni neki egy tömény carbos áztatást (Kiemeled a kerámiát a vízszín fölé és a difi pereméig carbot csepegtetsz a kerámiára, amíg a vizet cseréled.). Sokkal jobb teljesítményt tudsz így elérni vele! ;)

_________________
Kép


2015. február 16., hétfő 13:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Tegnap megvolt a heti karbantartás. Vízcsere, nyírás stb... Kitakarítottam a szűrőt is, mert már jó ideje nem volt hozzányúlva. Raktam bele pluszba 1 liter EHEIM Substrat Pro-t. Viszont a növények - szerintem - közel sem fejlődnek úgy itt mint a kis kockában. Nem lehet, hogy a táptalaj kezdi feladni több mint 1 év használat után?!
Tápozás: heti 12 ml micro, napi 2ml Liqui Carbo

Egy közel sem tökéletes kép a jelenlegi állapotról...
Kép

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2015. február 16., hétfő 12:56
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Hibátlan .
Kemény valutáért sen lehet különbet venni.

_________________
Kép


2015. február 14., szombat 17:18
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 705 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 71  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: