Pontos idő: 2024. április 26., péntek 5:45



Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 Fonál alga 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
papó írta:
Johnifiú írta:
helló :)

1 kérdésem lenne! semmi változás nem történt az akváriumomba mégis megjelent a fonal alga. Mitől lehet ? vagyis mi okozhatja egyáltalán?
Tegnap kitakarítottam a külsőszűrőt hátha visszaszennyez. Jó koszos volt. De mégis mit lehet kezdeni a fonallal. amit lehetett azt összeszedtem.

Ott jelenik meg ahol a mulm össze tud gyűlni és táptalajt nyújt a fonalalgának.
Ezért érdemes a heti karbantarásnál "kilegyezni " a piszkot , lerakódásokat akár egy ecsettel "fellegyezni " megsepregetni és azután leszívni a piszkot.
Ha a Kh nagyon alacsony és a Ph nem stabíl e- miatt az is kedvez a fonalnak .
Kicsit magasabb KH és sepregetés .



szuper köszönöm a segitseget :)
a Kh ertek nálam 11 az elmult 3 heten mindig ennyi volt :)
akkor legyezgetni fogok :D


2014. december 9., kedd 19:26
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Johnifiú írta:
helló :)

1 kérdésem lenne! semmi változás nem történt az akváriumomba mégis megjelent a fonal alga. Mitől lehet ? vagyis mi okozhatja egyáltalán?
Tegnap kitakarítottam a külsőszűrőt hátha visszaszennyez. Jó koszos volt. De mégis mit lehet kezdeni a fonallal. amit lehetett azt összeszedtem.

Ott jelenik meg ahol a mulm össze tud gyűlni és táptalajt nyújt a fonalalgának.
Ezért érdemes a heti karbantarásnál "kilegyezni " a piszkot , lerakódásokat akár egy ecsettel "fellegyezni " megsepregetni és azután leszívni a piszkot.
Ha a Kh nagyon alacsony és a Ph nem stabíl e- miatt az is kedvez a fonalnak .
Kicsit magasabb KH és sepregetés .

_________________
Kép


2014. december 9., kedd 19:11
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
helló :)

1 kérdésem lenne! semmi változás nem történt az akváriumomba mégis megjelent a fonal alga. Mitől lehet ? vagyis mi okozhatja egyáltalán?
Tegnap kitakarítottam a külsőszűrőt hátha visszaszennyez. Jó koszos volt. De mégis mit lehet kezdeni a fonallal. amit lehetett azt összeszedtem.


2014. december 9., kedd 18:51
Profil

Csatlakozott: 2014. június 8., vasárnap 13:26
Hozzászólások: 12
Kell. :D

papó írta:
Sokan láttátok az üzletben az új Utriculariás akváriumot amit el akartam küldeni az AGA versenyére .
A fonal alga meghiúsította ezt a tervemet .
Nem tudom mivel sikerült bevinnem ezt a "hetedig csapást " az akváriumba , de teljesen ellepett mindent .
Ha az egyik nap /szemre / kiirtottam a másik nap reggelén tuti dupla adag fonál keserítette meg az életem.
Próbáltam minden létező ismert módszerrel legyilkolni , még bérgyilkost is felfogadtam 10 kiéhezett kipróbált szifó "személyében " de csak kudarc lett a vége.Hiába emeltem a PHt a GH t , már csapvízzel üzemeltettem az akváriumot akkor sem tűnt el az alga.
Mint tudjátok van egyfajta algaölő porunk , amely nagyon jól használható pont a fonalalga ellen , de ezt UG ellen nem mertem eddig használni mivel az UG gyökerei nem vastagabbak a fonalalgánál.
Attól tartottam , hogy az Ug esetleg hamarabb el fog tűnni mint az alga.
A múlt héten kedden mégis rászántam magam a porozásra.
Úgy voltam vele hogy ha nem sikerül az irtás, kiszedem az UG t és legfeljebb újraültetem.
Csütörtökön mintha kicsit vissza húzódott volna a fonálalga , mindenesetre nem lógtak az akváriumba újabb "fürtök "
Pénteken egy adag porral megismételtem a kezelést.
Ma reggelre az akváriumban a fonálnak nyoma sincs .
Az Utriculáriának semmi baja .
Úgy néz ki ezt a csatát megnyertem és a por használható az Ug val benőtt akváriumban is bátran.


2014. június 8., vasárnap 20:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
ma megnéztem a tds : 260 ppm

_________________
Kép


2013. október 1., kedd 14:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 29., csütörtök 9:42
Hozzászólások: 137
papó írta:
Mikor nekifogtam az algairtásnak a tds -t felvittem ha jól emlékezem 290 ppm közelébe.Előtte is 220 fölött volt de pontos adatokat fejből nem tudok /megnézem holnap a noteszem 8-) /
A 153 ppm túl kevés nem igazán lehet sok pufferkapacitása a vizednek és ez a fonal melegágya.
Az ecsetalga nem alga :D
"de egy gubancos csomóba összeállva pl a parvula közt."
Tuti cladophora alga a leírás alapján .


A tds nem magas, de valami mindig tolja fel, ahogy a pHt is. A vízcsere ciklus során olyan 130ról indul, és a következőig 180ig felmegy kb. Alapvetően nem értem azt sem, miért nem savasodtam még szénné, de a 7.0t sem tudom elérni.

Ez előtt egy 65 literes ment egy évig. Ugyanígy 130 körülre próbáltam mindig beállni. Na abban egy mm fonal se volt kb. soha. De ott sem voltam képes tartósan a 7.6ös pHt sem elérni.

Csináltam egy tesztet múlt héten, 5.5re levittem sósavval és egy hét alatt lezárt vödörben 6.8rá felment.
Nem értem.

A cladophora beazonosítást köszönöm, meg a tippet is, megpróbálom egy időre keményebb vízzel.

Tapatalk 4 küldve C6603-ről


2013. szeptember 30., hétfő 22:08
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
nebula írta:
ha már ez így előkerült, akkor épp ezen lamentáltam. van egy 40 literes kockám, amiben harcolok vele, bár egyáltalán nem nagy mennyiségben, de folyton találok belőle. hol a parvula közt, hogy a sessiliflora és a myriophyllum derekán. mostanra betelepült egy kiéhezett növendék molly is, de nyoma sincs a tevékenységének - hacsak az nem, hogy a weeping mohámat zabálja.

szóval szívesen fogadnék valami ötletet, hogy az _oka_ mi lehet.

a vizet kb tisztán ozmoval cserélem - ami jelenleg azért elég "sós", gondolom a boltban már membráncsere érik. az utolsó mérés hétvégén volt, akkor ezek voltak az értékek:
NH3: 0
NO2: 0
NO3: 10
PO4: 0.5
Fe: 0.25
pH. 7.8
tds: 153ppm
kifejezetten keménységet most nem mértem, de átlagosan gH 5-6, kH 3-4 közt szokott lenni.
a medence most 11 hetes. kezdéskor volt egy keményebb staghorn támadásom, de elkopott. minimális ecset itt-ott néha feltűnik, 1-2mmes pamacs pár darab, de ennyi.

konkrétan sajnos nem tudom, hogy milyen fonal. rhizo lehet, vagy spirogyra, de nem tudom eldönteni. sötétzöld, hosszú, egyenes szálak, de egy gubancos csomóba összeállva pl a parvula közt.

edit: ja: co2 nincs, a világítás led, de nem szalag, hanem mr16os 12 voltos spotok. összesen 1600 lumen a bruttó 41 literre [32x32x40cm]

Mikor nekifogtam az algairtásnak a tds -t felvittem ha jól emlékezem 290 ppm közelébe.Előtte is 220 fölött volt de pontos adatokat fejből nem tudok /megnézem holnap a noteszem 8-) /
A 153 ppm túl kevés nem igazán lehet sok pufferkapacitása a vizednek és ez a fonal melegágya.
Az ecsetalga nem alga :D
"de egy gubancos csomóba összeállva pl a parvula közt."
Tuti cladophora alga a leírás alapján .

_________________
Kép


2013. szeptember 30., hétfő 21:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 29., csütörtök 9:42
Hozzászólások: 137
ha már ez így előkerült, akkor épp ezen lamentáltam. van egy 40 literes kockám, amiben harcolok vele, bár egyáltalán nem nagy mennyiségben, de folyton találok belőle. hol a parvula közt, hogy a sessiliflora és a myriophyllum derekán. mostanra betelepült egy kiéhezett növendék molly is, de nyoma sincs a tevékenységének - hacsak az nem, hogy a weeping mohámat zabálja.

szóval szívesen fogadnék valami ötletet, hogy az _oka_ mi lehet.

a vizet kb tisztán ozmoval cserélem - ami jelenleg azért elég "sós", gondolom a boltban már membráncsere érik. az utolsó mérés hétvégén volt, akkor ezek voltak az értékek:
NH3: 0
NO2: 0
NO3: 10
PO4: 0.5
Fe: 0.25
pH. 7.8
tds: 153ppm
kifejezetten keménységet most nem mértem, de átlagosan gH 5-6, kH 3-4 közt szokott lenni.
a medence most 11 hetes. kezdéskor volt egy keményebb staghorn támadásom, de elkopott. minimális ecset itt-ott néha feltűnik, 1-2mmes pamacs pár darab, de ennyi.

konkrétan sajnos nem tudom, hogy milyen fonal. rhizo lehet, vagy spirogyra, de nem tudom eldönteni. sötétzöld, hosszú, egyenes szálak, de egy gubancos csomóba összeállva pl a parvula közt.

edit: ja: co2 nincs, a világítás led, de nem szalag, hanem mr16os 12 voltos spotok. összesen 1600 lumen a bruttó 41 literre [32x32x40cm]


2013. szeptember 30., hétfő 21:10
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Sokan láttátok az üzletben az új Utriculariás akváriumot amit el akartam küldeni az AGA versenyére .
A fonal alga meghiúsította ezt a tervemet .
Nem tudom mivel sikerült bevinnem ezt a "hetedig csapást " az akváriumba , de teljesen ellepett mindent .
Ha az egyik nap /szemre / kiirtottam a másik nap reggelén tuti dupla adag fonál keserítette meg az életem.
Próbáltam minden létező ismert módszerrel legyilkolni , még bérgyilkost is felfogadtam 10 kiéhezett kipróbált szifó "személyében " de csak kudarc lett a vége.Hiába emeltem a PHt a GH t , már csapvízzel üzemeltettem az akváriumot akkor sem tűnt el az alga.
Mint tudjátok van egyfajta algaölő porunk , amely nagyon jól használható pont a fonalalga ellen , de ezt UG ellen nem mertem eddig használni mivel az UG gyökerei nem vastagabbak a fonalalgánál.
Attól tartottam , hogy az Ug esetleg hamarabb el fog tűnni mint az alga.
A múlt héten kedden mégis rászántam magam a porozásra.
Úgy voltam vele hogy ha nem sikerül az irtás, kiszedem az UG t és legfeljebb újraültetem.
Csütörtökön mintha kicsit vissza húzódott volna a fonálalga , mindenesetre nem lógtak az akváriumba újabb "fürtök "
Pénteken egy adag porral megismételtem a kezelést.
Ma reggelre az akváriumban a fonálnak nyoma sincs .
Az Utriculáriának semmi baja .
Úgy néz ki ezt a csatát megnyertem és a por használható az Ug val benőtt akváriumban is bátran.

_________________
Kép


2013. szeptember 30., hétfő 20:58
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
korcsmaros írta:
papó írta:
A fonal az alacsony kh és alacsony Gh mellett jelenik meg .
Ahogy érik az akváriumod -ha nem lepte el az egészet brutálisan - el fog tűnni.
Egy kevés magnézium adagolása is segít sok esetben ha ezzel emelhetjük a Gh t.
No és természetesen a CO2.


A kh valahol 3-6 között, a GH olyan 6-8 környékén lehet Sera gyorsteszt szerint. Ez azért annyira nem alacsony szerintem. Magnéziumot mivel tudok bevinni? A CO2 az ugye most került bele, és mivel nem mágnesszelepes éjszaka is megy. Jelenleg olyan 6mp-ként egy bubi. Egy kis éjszakai levegőztetés esetleg?

Elég jók a vízparaméterek , nem kell "babrálnod".
Magnéziumot magnézium szulfáttal szoktunk bevinni , de Neked nem kell.
El fog tűnni az algád.

_________________
Kép


2012. november 20., kedd 23:10
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron