Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 8:11



Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 Aranymetszés. 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
http://www.ebredezok.hu/isteni-arany,-a ... tszes.html

_________________
Kép


2014. január 28., kedd 23:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
daniel018 írta:
Hmm, érdekes kis iromány :)
Bár kérdezni akartam hogy: Kedves Kaze, az előző oldalon megjelenített fotókat te csináltad vagy feltöltötted ? Véletlenül az utolsó előtti nem Görögországban készült Sarti mellett a narancsparton ? :shock: :)
Debizony, saját fotóhalmaz és igen, jól látod. Az bizony a Sarti melletti strand.;)
Mitöbb, belecsempésztem a Rákóczi házat (lehet, kötőjellel írandó) is. :)

_________________
Kép


2011. augusztus 23., kedd 10:32
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 17., szerda 19:18
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Hmm, érdekes kis iromány :)
Bár kérdezni akartam hogy: Kedves Kaze, az előző oldalon megjelenített fotókat te csináltad vagy feltöltötted ? Véletlenül az utolsó előtti nem Görögországban készült Sarti mellett a narancsparton ? :shock: :)


2011. augusztus 23., kedd 9:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
papó írta:
Nagyon jó kép 8-)
Ja .. és nagyon misztikusan van felvezetve :geek: :lol:
A cseh gyerekektől tanulták a fiaim: "Tetetej" (ez emlékeim szerint az "ejnye-bejnye" megfelelője) én is élnék vele. Tetetej Papó! :lol:

_________________
Kép


2011. július 18., hétfő 21:57
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
KaZe írta:
Bocsi, jobb helyet nem találtam neki, ezért ide biggyesztem befele.

Kimentem a múltkor a teraszra, mert nem tudtam, mi ez a furcsa fényjelenség. Hát ezt láttam:
Kép
Itt nagyban, már amennyire a flickr 3 egymás mellé szerkesztett panorámaképet meg tud jeleníteni. (A kép bal oldalán a háttérben a Kékes látható. A fotó eredetiben igen látványos, sajnos ez a kép így kicsiben nem adja vissza az igazságot, mert az igazság odaát van :) )

Nagyon jó kép 8-)
Ja .. és nagyon misztikusan van felvezetve :geek: :lol:

_________________
Kép


2011. július 18., hétfő 20:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Bocsi, jobb helyet nem találtam neki, ezért ide biggyesztem befele.

Kimentem a múltkor a teraszra, mert nem tudtam, mi ez a furcsa fényjelenség. Hát ezt láttam:
Kép
Itt nagyban, már amennyire a flickr 3 egymás mellé szerkesztett panorámaképet meg tud jeleníteni. (A kép bal oldalán a háttérben a Kékes látható. A fotó eredetiben igen látványos, sajnos ez a kép így kicsiben nem adja vissza az igazságot, mert az igazság odaát van :) )

_________________
Kép


2011. július 18., hétfő 18:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 15:02
Hozzászólások: 32
Hát srácok, én is nagy izgalommal várom ennek az eszmecserének a végét.
És abban igaza van Zolinak, hogy egy "lufit" kergetünk egész életünkben..
Néhány éve nem is gondoltam volna, hogy az általam gondozott (ápolt,metszett) rózsatő mennyi örömöt adományoz nekem.
Alig várom a tavaszt! Hogy reagál a tápozásra, mit szól a metszéshez?
Egyébként sokat lehet tanulni belőle...


2011. április 18., hétfő 20:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
SlyChocolate írta:
KaZe írta:
Egyszer találtam is egy programot az aranymetszési pont kiszámítására, csak azt nem tudom ide feltenni, de megvan a gépemen. :)

Van tárhelyem és ha gondolod megadhatom a jelszavát privátba, oda feltöltheted és ide belinkelheted.?


Izgatottan várjuk! :lol:

_________________
Pé.Zoli


2011. április 18., hétfő 18:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
KaZe írta:
Sly, az aranymetszés az életre vonatkozik. :D
Természetesen nem csak akvarisztikára, fotós képi megjelenítésre, épülettervezésre, mindenre. A legfontosabb tulajdonsága az, hogy egyensúlyt teremt a szimmetria és az asszimetria között.
Jó a megfogalmazásod, mert az egészet vonatkoztatja a kisebb és nagyobb részekhez,egészen pontosan így:
Két rész abban az esetben aránylik egymáshoz aranymetszésben, ha az egész úgy aránylik a nagyobbik részhez, mint a nagyobbik rész a kissebbikhez. Az értékét görög a fí-vel jelölik. Egyszer találtam is egy programot az aranymetszési pont kiszámítására, csak azt nem tudom ide feltenni, de megvan a gépemen. :)

Van tárhelyem és ha gondolod megadhatom a jelszavát privátba, oda feltöltheted és ide belinkelheted.?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. április 18., hétfő 17:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Hiába, az ember nagy megfigyelő és a görögöknek még lényegesen több idejük volt megfigyelni ilyen természetben előforduló jelenségeket.
Bármily furcsa, a méhkasban a hím és nőstény méhek aránya szintén az aranymetszés szabálya szerint alakul. ("a" és "b" közül szerintem az "a" változó a nőket jelenti, biztos ők vannak többen :) )
Ott van a csigavonal, ahol szintén fel lehet állítani az aránypárokat, sőt egyszer olvastam, hogy az öt ágú/karú (pentagramma) alakú tengeri csillag is sugaras szimmetriájú. Nekünk is többet kellene vizslatni a természetet, biztos nem lenne ennyi stresszes ember. Kergetjük az életet azért, hogy jobb legyen mindenkinek, de legalábbis úgy érezzük, hogy ezen befektetés által mindannyiunknak jobb lesz, ami persze nem igaz. A természet és a természeti jelenség örök, amit meg mi kergetünk egy lufi, amin - ha sikerülne elfogni - egy hatalmas vigyorgó felhő köszönne vissza mondván, miért nem a természetbe mész nyugalmat találni, minthogy egy emberek által létrehozott vagy gerjesztett botorságot kergetsz. Végtére is a természetben minden megvan ami szép, minden úgy tökéletes, ahogyan van. Évezredek óta.
Mi meg menjünk és dolgozzunk, mert mindenhez csak az erő, az energia és a pénz kell, hogy aztán a hőn áhított egyensúlyt vagy harmóniát egy "üvegketrecbe" zárva tudjuk szemlélni és próbáljunk előtte megnyugvást találni. És akkor már bizony számít (kimondatlanul is) az aranymetszés, mert az embereknek - akár tetszik, akár nem - szüksége van a szimmetriára, mert a szimmetria egyensúlyt és összhangot tud teremteni... és az egész mondatsüvölvény csak tekeredik tovább szépen, mint a csigavonal, persze aranymetszésben...

_________________
Kép


2011. április 18., hétfő 16:12
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 25 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: