Pontos idő: 2024. április 26., péntek 9:45



Hozzászólás a témához  [ 74 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő
 Szubjektív véleményem 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Köszönet mindenkinek aki elmondta a véleményét :)

_________________
Kép


2016. január 26., kedd 13:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
Na végre!!!!!!

Tapatalk-kal küldve az én D5503-el

_________________
Kép


2016. január 26., kedd 13:31
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Kedves akvaristák ! Ha valakinek a témában lenne még véleménye , akkor 14 óráig még kifejtheti .

Nagyon szeretném ha ez a fórum az alkotásról és a hobbiról szólna .
A topicot 14 órakor engedelmetekkel törlöm .

_________________
Kép


2016. január 26., kedd 13:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
Csak ugy döntöttem én is irok.
Jobb lenne ezt az egész topikot törölni és el is felejteni !

Tapatalk-kal küldve az én D5503-el

_________________
Kép


2016. január 26., kedd 13:22
Profil

Csatlakozott: 2015. szeptember 10., csütörtök 19:53
Hozzászólások: 112
Én csak pislogok/búslakodok kicsit. Emberek, itt egy gyönyörü hobbiról beszélünk, teljesen mindegy, hogy melyik "vallást követjük", növényes vagy halas, barkácsolt vagy high-tech. Néha az az ember érzése, hogy egy olyan világba, ami kizárólag örömöt és tanulási lehetöséget kellene, hogy jelentsen, mi emberek (figyelem, senkit nem emeltem ki, még csak nem is utaltam senkire!) direkt becsempészünk egy kis ocsmányságot. Ennek formái: irigység, személyeskedés, sértödés.

Olyan ez, mintha az akváriumunkba direkt beöntenénk egy liter mérget, csak mert túl szép volt. Lehet béna a hasonlat, de remélem "kilátszik a mondandóm." Felfoghatatlan, hogy a legszebb dolgok egyikébe (akvarisztika, állatbarátság) valahogy csak sikerül belerondítani. Ráadásul önként és dalolva.


2016. január 26., kedd 13:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Én csak annyit reflektálnék Molroth kijelentésére,miszerint "babusgatás" folyik ezen a fórumon.Nincsenek igazi
kritikák.Ha vannak is,annak meg van az eredménye,lásd a héten kirobbant vitát.
Én ezért nem rakom ide fel az akvámat,mert csak a púderszagú megjegyzések vannak,igazi kritika nincs,
hogy melyik követ hova tegyem,vagy a növényt vegyem ki,tegyem máshova,co2 nyomassam jobban,stb..Nekem igényem lenne erre,hiába értem el a HAC-on már többször is helyezést,vagy az iaplc-n 240..Az őszinte építő jellegű kritika,a jó értelemben vett vita,érvelés sokkal jobban előre visz,előre mutat,mint a babusgatás,vagy a negatív kritika.
A másik fórumon is találkoztam már hasonlóval,már mint a szépet mondás gyakorlatával.Talán ott a másik nemhez tartozás,vagy a helyezésem,több barát több hsz-t szül,vagy nem tudom , mi miatt - de sokkal kevésbé,mint itt, - találkozom ezzel.Bár leszögezem,az ottani nem posztolásom nem függ össze ezzel,más áll a háttérben.

Egyet értek azzal,hogy a két fő kertész vérprofi,a maguk saját irányzatát képviselve.
A HAC is kell,és kell a TF verseny,megvan a helye az akvarizálásban.

_________________
KépKép


2016. január 26., kedd 12:51
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Nos, akkor én is leírom ezzel kapcsolatban a véleményemet, bár kicsit mindig félek az ilyentől....
A saját tapasztalataimat írom, nem célom senkit véleményezni!
Először én is a GA fórumot találtam meg, ott ismerkedtem az akvakertészettel. Most már csak nézelődöm ott, szinte soha nem szólalok meg. Ennek is megvan az oka....
Itt sokkal jobban érzem magam! Igen, nagyon jól esik, ha megdicsérik az akváriumomat, de kaptam építő jellegű kritikákat, vagy inkább iránymutatást is.(lásd a naplómban) Tudom, milyen az, ha valaki szegényes keretek közt próbálja megvalósítani azt, amit másnak sokkal könnyebb. Félreértés ne essék, nem irigykedem! Mindenkinek megvan a maga keresztje. Én személy szerint 2 év után mondhatom azt, hogy minden megvan technikailag(az alapokra gondolok), ami kell egy komolyabb akváriumhoz. Nagyon sokat segített a család, van 1-2 DIY megoldás is, de a miénk és szeretjük! Rengeteg segítséget kaptam Papótól is, így ismeretlenül, csupán önzetlenségből! Alapvetően ez az, ami itt tart, hogy bármikor írok a naplómba, Papó biztosan válaszol, megpróbál segíteni, vagy csak megdicsér! Nem azért, mert kell, hanem mert tényleg érdekli az aki sorsa! Ez nagyon sok itteni akvakertész társamra is igaz, ami külön öröm számomra! Köszönöm!
Csak egy szó Edit akváriumáról:lehet, hogy nem versenyre készül, de igenis látszik rajta a sok erőfeszítés, látszik, hogy minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy a legjobbat hozza ki belőle!
A HAC-n tavaly indultam, de mostanában biztos nem fogok. Tavaly semmi problémám nem volt a helyezéssel, beneveztem, elfogadtam. Ez ilyen. Ha az ember közzé teszi az alkotását, akkor el kell fogadnia a kritikákat is. Persze nem mindegy a hangnem, de ezzel semmi gondom nem volt. Nem a helyezés, vagy a pontozás miatt nem indulok. Egyszerűen nem tudom felvenni a komoly fotós technikákkal a versenyt. Én csak mobillal tudok fényképezni, ami soha nem adja azt, amit egy profi felszerelés. Ezzel nincs semmi baj, ez van. A TAC-on sem hiszem, hogy a mobilos képpel sokat elérek(bár, ha az alga nem szűnik, akkor nem is indulok), de ha valaki véleményt alkot róla, nekem már megérte.
Még egy apró gondolat:nem azért dicsérem meg az akváriumot, hogy "babusgassam" az illetőt, hanem mert tényleg tetszik! A kritikákat meg meghagyom a profiknak. Én is csak tanuló vagyok. :)

_________________
Kép Kép Kép


2016. január 26., kedd 11:45
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Ohh..jajjj.. :cry:
Sajnos én úgy érzem egy kicsit feszkós lett a helyzett...nem akkarok beleszólni de egy ilyen mérvű beszélgetést nagyon nehéz csak írott formában folytatni, tényleg nehéz leszűrni ki mit is akarna kifelyezni éppen...és innen jönnek a kicsit túlreagált dolgok, érzékenyebbek leszünk minden szóra, mondatra....egy kicsit olyan feketén- fehéren látunk mindent...profik-hobbysták, olcsó-drága. Persze ettől fórum egy fórum hogy meg osszuk tudásunkat, tapasztalatainkat és nézeteinket de próbáljuk meg ezt nem kést rántva...inkább egy kicsit lazzában (sőt, bor, pálesz segít).


2016. január 26., kedd 10:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
unreal976 írta:
En is varom a valaszt. Es meg egy kerdes: miert nem a profik tapjat hasznalod?
Semmi sertodes nincs, se negativumkent lecsapodas, pusztan beszelgetunk, es kerdeztunk, hogy ok mitol profik, es itt mitol vagyunk mi egyszeru akvaristak?
Csak ennyi.

Tapatalk-kal küldve az én Xperia SP-el


Bocsánat, erre mégis had reagáljak. Nagyon sajnálom, hogy súlyos szövegértési gondokkal küzdesz, ha azt gondolod, hogy papót nem tartom profinak, nem tudom, hogy ezt miből szűröd le. Nem tudom, hogy kanyarodott el a téma verseny zsűrizéstől boltokhoz és tápokhoz. Oké, akkor válaszolok:
Nézd meg a korábbi hacok zsűrijét például: Wolinski, JuriJS, ha jól emlékszem, akkor volt korábbi iaplc győztes is, szóval nem amatőrök. Balázs a legeredményesebb magyar kertész az iaplc versenyeken idáig, Viktornak szintén nagyon szép helyezései vannak, emellett nagyon sok külöföldi versenyre is meghívják zsűrizni: Gaplc, eaplc, capa, thai contest talán a francia versenyen is pontozott már. Ráadásul az egyik legjobb fotós a témában. Szóval képben vannak elég rendesen a verseny akváriumokkal, pontozási szempontokkal. Továbbra is verseny pontozástól beszélünk.

papó írta:
Csak egy kérdésem lenne
Látod Te azokat az akváriumokat amelyek ezen fórum szárnyai alatt születnek ?
Látod azokat az eredményeket amelyeket elértünk ?

Köszönöm

Nem teljesen értem, mire gondolsz? Viszonylag kevés akvárium van, ami csak ezen fórum szárnyai alatt született, pusztán az itteni tanácsok, kritikák alapján. Ezeknek egy része hobbi akváriumként üzemel, versenyen nem nagyon szerepel, pl Edit akváriumai. A másik részüknél pedig évről évre jön a sértődés, amikor a hacos pontozás megtörténik. Ez nem von le az értékükből, nem degradálónak szántam, ahogy a fórumra nézve sem. Kíváncsiságból majd össze lehetne vetni a mostani eredményeket az iaplc, aga, ista, eaplc eredményekkel is, szerintem nem lennének benne nagy meglepetések.

_________________
Kép


2016. január 26., kedd 10:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 26., szerda 0:53
Hozzászólások: 218
Molroth írta:
unreal976 írta:
Kerlek fejtsd ki bovebben, hogy mitol profik? Mi alapjan, van ez a titulus nekik? Ugy tenyleg, frankon!
Csak mert a Gabor mar akkor vizet cserelt, mikor Viktor meg a csattogo fulu lepket tologatta...

Tapatalk-kal küldve az én Xperia SP-el


papó írta:
Csak egy kérdésem lenne
Látod Te azokat az akváriumokat amelyek ezen fórum szárnyai alatt születnek ?
Látod azokat az eredményeket amelyeket elértünk ?

Köszönöm


Ok, sajnálom, hogy belenyúltam ebbe a darázsfészekbe. Sajnálom, ha ez Nálatok negatívumként csapódott le, inkább hagyom az egészet és megtartom a továbbiakban a véleményt magamnak. További jó és algamentes akvarizálást kívánok Nektek!

En is varom a valaszt. Es meg egy kerdes: miert nem a profik tapjat hasznalod?
Semmi sertodes nincs, se negativumkent lecsapodas, pusztan beszelgetunk, es kerdeztunk, hogy ok mitol profik, es itt mitol vagyunk mi egyszeru akvaristak?
Csak ennyi.

Tapatalk-kal küldve az én Xperia SP-el


2016. január 26., kedd 9:47
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 74 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron