Pontos idő: 2024. április 26., péntek 8:18



Hozzászólás a témához  [ 89 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő
 Csináld magad (DIY) a gyári helyett. 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
tommyv írta:
Nekem tetszik, milyen lemezből tervezed elkészíteni?

0.8-1 mm-es savállóból tervezem(lehet hogy nem lesz elég tartása,ezt majd a bádogos megmondja), bár festeni nem lesz a legkönnyebb de max picit felcsiszolom előtte, hogy jobban tapadjon rá a festék.Hétvégén megyek a bádogoshoz a makettel és meglátom mit lehet belelő kihozni, mert nem tudom hogy minden megoldható-e úgy ahogy a próbadarabon is látni.

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. március 31., hétfő 22:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Multis írta:
Nem találtam jobb témát így ide írok...Tervezem már egy jó ideje hogy a DIY tetőt lecserélem egy DIY tetőre :ezkesz: A mostani nem a legszebb bár egy kis ráfordítással fellehetne javítani, de inkább ehelyett csináltatok lemezből.Készítettem egy kis makettet amin talán jobban látni hogy miként is szeretném majd megcsinálni.Hátul nem vágtam ki a csöveknek a helyet azt mindenki képzelje majd oda :roll: Arra gondoltam, hogy a tetővel egyben nyílna az elejének kb. a fele, így jobban hozzáférnék az aksihoz.A sarkaiban elhelyeznék egy-egy kis támaszt ahol felfeküdne az üveg peremére.A fedél peremén még valahogy meg kell majd oldanom, hogy a fény ne szűrődjön ki a rések között, de erre is van egy tervem amit még nem készítettem el a maketten.
Kinek mi a véleménye? :hogyis?: Remélem jó úton JAR-ok afelé, hogy végre legyen egy normális tetőm :lol:

És végül a kép...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Nekem tetszik, milyen lemezből tervezed elkészíteni?

_________________
Kép


2014. március 31., hétfő 21:57
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Nem találtam jobb témát így ide írok...Tervezem már egy jó ideje hogy a DIY tetőt lecserélem egy DIY tetőre :ezkesz: A mostani nem a legszebb bár egy kis ráfordítással fellehetne javítani, de inkább ehelyett csináltatok lemezből.Készítettem egy kis makettet amin talán jobban látni hogy miként is szeretném majd megcsinálni.Hátul nem vágtam ki a csöveknek a helyet azt mindenki képzelje majd oda :roll: Arra gondoltam, hogy a tetővel egyben nyílna az elejének kb. a fele, így jobban hozzáférnék az aksihoz.A sarkaiban elhelyeznék egy-egy kis támaszt ahol felfeküdne az üveg peremére.A fedél peremén még valahogy meg kell majd oldanom, hogy a fény ne szűrődjön ki a rések között, de erre is van egy tervem amit még nem készítettem el a maketten.
Kinek mi a véleménye? :hogyis?: Remélem jó úton JAR-ok afelé, hogy végre legyen egy normális tetőm :lol:

És végül a kép...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. március 31., hétfő 21:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Eredetileg levegő porlasztást akartam finomítani.
Erre külföldi oldalon találtam egy okosságot.
Fa tipli vagy más néven csap.
Nagyon szépen porlaszt de sajna a Sera légpumpa kevés volt hozzá.
Viszont brutál diffivel szinte azonosan azonos méretü bubikat eregetett.
Este kipróbálom CO2-val is...
Ha beválik csinálok egy vidit is róla...

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. március 30., vasárnap 10:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Killer81 írta:
Üdv !
A képen nem látom jól, de szerintem ebben az elektronikában nincs külön gyújtó patron.
Gyakorlatilag a tönkrement cuccokból a vázat, vezetékelést, foglalatokat tudod használni.
Annyiból jó a dolog, hogy fojtótekercsre van szükséged és csövenként egy gyújtópatronra és a hozzá való foglalatra. (a patron darabja ilyen 50-100Ft és a foglalat is ott körül van)
Például ha 2db 18W-os csövet akarsz összehozni, akkor kell egy 36-40-es gyújtó és 2db patron+foglalat.
Érdemes ezeket párosával alkalmazni. 2-4-6-8 cső. Pl. ha 4db 18W-os csövet akarsz, akkor 2db 40-es fojtót veszel és párhuzamos bekötéssel oldod meg, így ha egy patron vagy egy cső kimegy, akkor
még 2 cső továbbra is működik a 4-ből. Nyilván a bekötésekkel tisztában kell lenni... mit, hova, hogyan...



Köszönöm Killer a kimerítő választ :) Igazából a bekötés a húzósabb dolog nekem, de már párszor sikerült megoldani elektronikus előtéttel egy egy bekötést így reménykedek hogy ez is sikerülni fog :)

_________________
Sólyom Gábor


2013. október 19., szombat 19:37
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Üdv !
A képen nem látom jól, de szerintem ebben az elektronikában nincs külön gyújtó patron.
Gyakorlatilag a tönkrement cuccokból a vázat, vezetékelést, foglalatokat tudod használni.
Annyiból jó a dolog, hogy fojtótekercsre van szükséged és csövenként egy gyújtópatronra és a hozzá való foglalatra. (a patron darabja ilyen 50-100Ft és a foglalat is ott körül van)
Például ha 2db 18W-os csövet akarsz összehozni, akkor kell egy 36-40-es gyújtó és 2db patron+foglalat.
Érdemes ezeket párosával alkalmazni. 2-4-6-8 cső. Pl. ha 4db 18W-os csövet akarsz, akkor 2db 40-es fojtót veszel és párhuzamos bekötéssel oldod meg, így ha egy patron vagy egy cső kimegy, akkor
még 2 cső továbbra is működik a 4-ből. Nyilván a bekötésekkel tisztában kell lenni... mit, hova, hogyan...


2013. október 19., szombat 12:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!


Segítségre lenne szükségem:
3 éve használok az akváriumok megvilágítására előre legyártott bútor világításokat ami csak bekell kötni meg fénycsövet kell kicserélni benne és működik megfelelően.Általában egy ilyen előre legyártott fénycső elektronika 1 évig bírja nálam.3 év alatt összegyűlt már 6 ilyen fénycső elektronika. Ezek rosszak, vagyis az elektronika valamelyik része rossz, de a többi része szerintem felhasználható.Viszont most extra fényre lenne szükségem és szeretném ezeket megszervizelni.Viszont én ehez nem nagyon értek és nem akarok "áramvezető" szerepet játszani.Kérdésem az lenne hogy ha kicserélném ezeket az elektronikákat egy vasmagos folytótekercsre akkor milyen plusz elemeket kell még beszereznem?

Vagy ki mit tanácsol, hogy tudnák beléjük életet lehelni?

Segítséget előre köszönöm :)

Képek:
Kép
Kép

_________________
Sólyom Gábor


2013. október 17., csütörtök 21:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Azt tudom mondani ennyi használat után,hogy nem kell szivacs bele,mert akkor nem szedi le a hártyát.
A növényi részeket összeszedi ugyan de ez nem növényeltávolító berendezés. :D
Vágtam rá még rovátkákat.Csak arra kell figyelni főleg így nyáron nagy a párolgás,egy picit lemegy
a vízszint,máris levegőt fúj.Ez reggelre szokott megtörténni,nem baj,mert így van egyfajta levegőztetés.
Az alja nincs vízmentesen megcsinálva(a tisztítás miatt),alulról is megy bele víz,úgy ha nagyon lelevegősödne,nem tud leégni.
Ilyenkor el kezd szörcsögni és fújja a levegőt.Reggel csak lejjebb nyomom.

Idézet:
Kép

_________________
KépKép


2013. július 24., szerda 18:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Eddig én sem figyeltem ilyen részletekre.
Most viszont mindenkinek feltűnt itthon, hogy erősebb a fénye az akva lámpámnak.
;)
Holnap ültetek, meg víz csere stb...
Kivi leszek estére ki mennyit fog bubizni...???

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. július 13., szombat 21:56
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
SlyChocolate írta:
Van az akva lámpám ami kompakt magyarul energiatakarékos izzók előtéteivel mennek.
Ezt a lámpát 2010 novembere végén raktam össze anno így nézet ki a szerelőlapja:

Kép

A képen látható három előtétet ma kicseréltem szintén használt de kevesebb üzemórás előtétekre.
Mondanom sem kell az állam megint a padlót verte.
:shock:
A fénycsövek a már meglévő pár hónapos csövek de a fényerőben legalább 10%-os különbség van.
Kivi leszek a növények holnap mit szólnak hozzá???
Mindenesetre minden öregszik nem csak a csövek bár a gyári tokozott előtétek valszeg többet bírhatnak...???
Bár...
Ahol napi 8-10 órás üzemben vannak armaturák oda rendszeresen vissza kell járnunk cserélni őket.
;)

No ez engem is meglepett .

_________________
Kép


2013. július 13., szombat 21:43
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 89 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron