Pontos idő: 2024. április 27., szombat 3:25



Hozzászólás a témához  [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő
 Mivel és mennyit tápozzak? 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 16:02
Hozzászólások: 241
weak írta:
A magyar akvakertészek vezéregyéniségei - marketinges szemmel nézve is - profin csinálják a dolgukat és ez önmagában tiszteletreméltó.


Ezzel tökéletesen egyetértek!

weak írta:
Annyira egyértelműnek tűnt, hogy ez a tápozás "a tápozás" hogy ezidáig meg sem fordult a fejemben, hogy van értelme máshogy.


Ezt hívjuk profi marketingnek! ;)

_________________
Kép
http://levinen.blogspot.hu/


2011. augusztus 27., szombat 20:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Szia Levi,

köszönöm a választ. Nem szerettem volna bármilyen vihart kavarni, vagy egyáltalán okot adni arra, hogy bármi hasonló ellentét kialakuljon. Csak szeretnék tisztán látni, tisztában lenni a módszerekkel. (el is kezdtem tanulmányozni az online bioszkönyveket :D ) A magyar akvakertészek vezéregyéniségei - marketinges szemmel nézve is - profin csinálják a dolgukat és ez önmagában tiszteletreméltó. A gazdasági érdekek rész természetesen nyilvánvaló ;)

Levinen írta:
Ha már abban a világban élünk, hogy spóroljunk, védjük a természetet, mértékletesek legyünk, akkor törekedjünk is erre

Sajnos ez csak az a világ amit szeretnénk és nem az ami van... de tény, hogy lassan ugyan (lassabban mint lehetne) de alakul.

Annyira egyértelműnek tűnt, hogy ez a tápozás "a tápozás" hogy ezidáig meg sem fordult a fejemben, hogy van értelme máshogy.
Mégegyszer köszönöm a választ és igyekszem beleásni magam a témába...


2011. augusztus 27., szombat 20:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
"független oldalon"
Köszi Levi az őszinte véleményt.
Ennek a fórumnak éppen ez a lényege.
:)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. augusztus 27., szombat 20:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 16:02
Hozzászólások: 241
Ezzel az EI dologgal kapcsolatban nem akarok egy újabb vihart elindítani, de azért megnyugtatnálak, hogy ez a módszer nagyjából csak az angoloknál van széles körben elterjedve, mert ott egy olyan ember találta ki, aki vezető arcnak számít az ottani növényezésben. Nálunk is elterjedtnek mondható, de miért? Mert a magyar akvakertészek vezéregyéniségei ezt látják megfelelőnek (Angoloktól átvéve) és a jónép őket követi (akár vakon is). Viccesen szoktam mondani magamba, hogy ha Balázs (Keymaker) annak idején nem angolul, hanem japánul tanult volna meg, azt sem tudnánk, hogy mi az az EI, kis túlzással.
Most nem mennék bele, hogy ez a cégeknek milyen gazdasági előnyt jelent a hagyományosabb módszerekkel ellentétbe, nem is ez a fontos most. A nagyvilágban, értsd ez alatt az egész ázsiai régiót, akik ugye az egész alapkövét letették, és akik után nyál csorgatva kullog mindenki, pl. ők nem használják ezt a módszert. Ezt a tényt a legtöbb országról is nyugodt szívvel kijelenthetem. Az EI módszer egyszerűségéből adódóan a legtöbb esetben akár működik is, de engem speciel eléggé zavar, hogy ész nélkül töltjük az akváriumba és így a lefolyóba a anyagokat. Ha már abban a világban élünk, hogy spóroljunk, védjük a természetet, mértékletesek legyünk, akkor törekedjünk is erre. Én mindig is annyit adagoltam mindenből amennyi a növényeknek szükséges az egészséges fejlődéshez, ahogy ezt lejjebb olvashattad is, és nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy a növényeimnek soha nem voltak hiánytünetei. Létezik az EI, azt is mondhatjuk, hogy sokan használják, de globális szinten ez a dolog egy nagyon kis pötty. Senkit nem akarok lebeszélni erről a módszerről, de ha már itt, ezen a független oldalon szóba került a téma, akkor már reagálok rá.

_________________
Kép
http://levinen.blogspot.hu/


2011. augusztus 27., szombat 19:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Olvasva Téged, novenyesakvariumok, igencsak elgondolkodtam azon amit tudok - tudni véltem eddig - az akváriumok tápozásáról.
Előzmény

A hasonlatod az az amcsi "musclecar" és a porsche között igen találó ;) A probléma az, hogy úgy tűnik a tendencia a világban, a fogyasztói társadalom szokásai mind olyan irányba mozdulnak a mai napig is, hogy a vásárlónak nem kell tudnia, hogy mi hogyan működik. Manapság nem nyitja föl az ember az autója motorháztetejét csak akkor, ha ablakmosó folyadékot tölt után, de ez igaz sok más területre is. Étrendkiegészítők, spéci pékségek: "Ettől majd lefogysz..." ne érdekeljen, hogy mi van benne, ne akard megsütni magadnak a sütit, ne akard érteni, hogy miért működik... egyél ebből ennyit és jó lesz, hidd el.

Akárhogy is nézzük, az EI módszer nagyszerűsége is ehhez hasonló dolgokban rejlik és működik ilyen jól széles körben. Nem kell tudnod semmi mást, csak azt, hogy 2 nyomás naponta az egyikből és ugyanennyi a másikból, majd cserélj vizet. A növények nagy többsége burjánzik, hamar jönnek az eredmények manapság sokunknak ez számít. Sajnos nem értek annyira a vízinövények anyagcseréjéhez és nagy általánosságban a biológiájához (még ;) ) de azon kívül, hogy az ember sok pénzt elkölt "benzinre" van bármilyen rossz hatása az élővilágra? Így biztos lehetsz abban, hogy minden tápanyag megvan a vízben bármire is legyen szüksége a növénynek, nemde?

Amit itt leírtam, kérlek tekintsétek provokációnak... voltak beszélgetéseim amik által lett néhány kérdőjel a fejemben az EI-vel kapcsolatban és szeretnék picit tisztább képet kapni arról, hogy hogyan lehet "máshogy is csinálni". ;)


2011. augusztus 27., szombat 19:23
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Robi írta:
papó írta:
Robi írta:
Sikerült egy kis profitot beszereznem próbának.
a makro anyag bevitelt mivel tudom potólni?

Szia !
Holnap meg kell nézzem mi van a profitóban.
Ha csak káliumra van szükséged akkor az carbóban az benne van.
A többire nem biztos , hogy van szükséged , főleg ha vannak halaid az akváriumban.


Sziasztok.
A liquid carbóra gondolsz?
Az még van egy 2 heti adag kb,ez ügyben majd megyek hozzátok az utánpótlásért.

Igen a liquid-ra.
Abban benne van a kálium.

_________________
Kép


2011. május 11., szerda 18:40
Profil

Csatlakozott: 2011. január 19., szerda 16:28
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: debrecen
papó írta:
Robi írta:
Sikerült egy kis profitot beszereznem próbának.
a makro anyag bevitelt mivel tudom potólni?

Szia !
Holnap meg kell nézzem mi van a profitóban.
Ha csak káliumra van szükséged akkor az carbóban az benne van.
A többire nem biztos , hogy van szükséged , főleg ha vannak halaid az akváriumban.


Sziasztok.
A liquid carbóra gondolsz?
Az még van egy 2 heti adag kb,ez ügyben majd megyek hozzátok az utánpótlásért.


2011. május 11., szerda 16:03
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Robi írta:
Sikerült egy kis profitot beszereznem próbának.
a makro anyag bevitelt mivel tudom potólni?

Szia !
Holnap meg kell nézzem mi van a profitóban.
Ha csak káliumra van szükséged akkor az carbóban az benne van.
A többire nem biztos , hogy van szükséged , főleg ha vannak halaid az akváriumban.

_________________
Kép


2011. április 14., csütörtök 19:14
Profil

Csatlakozott: 2011. január 19., szerda 16:28
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: debrecen
Sikerült egy kis profitot beszereznem próbának.
a makro anyag bevitelt mivel tudom potólni?


2011. április 14., csütörtök 19:10
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Robi írta:
láttam egy videon hogy a tropicanak van gyökérkapszulája.lehet nálatok kapni?

Valamiért már több mint 1 éve megszüntették a gyártását.
Soha nem mondták meg miért.

_________________
Kép


2011. április 1., péntek 22:04
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 394 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron