Pontos idő: 2024. április 26., péntek 14:21



Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő
 Új micro növényi táp 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Molroth írta:
Egy ideje már planterrel tápozok, de nem akar javulni pár problémám:
A Hygrophila 'Araquaia dobálja a leveleit. Jellemző erre a növényre, hogy úgy viselkedik, mint a crypto fajok és költözés után, vagy valami még hiányzik neki?
A másik, hogy megjelent az anubiasokon a fonal alga és nem akar múni.
A plantert az ajánlás alapján adagolom, a világítás 2x24W napi 8 órában, a co2 állandóan megy, a dc lime zöld.
Egy darab arany anci van benne, pár sakura garni és 10 db zöld neon.


A Hygrophila 'Araquaia akkor dobálja a leveleit ha a gyökérzete megsérül .
Nálam akkor volt ilyen mikor kiderült pár darab maláji tornyos - hogyan került bele ma sem tudom - jelenléte a talajban és mint köztudott ezek a csigák bántják a gyökereket .
Nem biztos hogy bármin is változtatnod kellene ..türelem .


Ezek nálam nyírásból származó darabok, amik lávakő darabkákra kerültek (2-3 10 centis hajtás/3-4 centis lávakő) Volt közte olyan, aminek már volt meglévő kis gyökere, de akkor remélem tényleg csak ez lesz a gond. Már látom a szárakon, hogy jönnek szép piros új hajtások. Az algás, foszladozó leveleket ezek szerint levághatom esetleg a szár résszel együtt az új hajtásig? Vagy inkább hagyjam és majd kiderül mit fog mutatni?
Az indica szépen fejlődik, színre is teljesen szép, szóval nem hiszem, hogy bármiből is nagy hiány lenne, de nem ismerem ezt a növényt, akkor nem kell neki semmi kiegészítő tápanyag ezek szerint. Tudom, hogy vas mehetne a szín erősítésére, de azt a bba miatt nem akarom.

_________________
Kép


2015. december 14., hétfő 12:23
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
dexkill írta:
Az viszont igaz, hogy ha nem megfelelő az áramlás, akkor lokálisan alacsony koncentrációjú helyek alakulnak ki, és ugye tudjuk, hogy a növények levelein passzív tápanyagfelvétel zajlik (vö. amikor sültcsirkét eszel, ami aktív tápanyagfelvétel), ami nem kis részben az ozmózis jelenségétől függ, így ha nincs (elég) tápanyag a levélnél, akkor nem is tudja felvenni. Viszont a túl nagy áramlás is nehezíti a tápanyag felvételét. A jó az, hogy ha az akvárium minden szegletében mozog a víz, és nincsenek pangó részek.

Off: javaslom bezárni ezt a témát, hogy ne fusson két szálon a cselekmény.

LINK: http://www.akvaforum.hu/edesvizi-novenygondozas/aqua-line-tf-planter-novenytapso-500ml-mikro-t1468.html

Jajj ... nem kell mindent szó szerint értelmezni :)
A kavarásnál a túl intenzív vízmozgatásra céloztam volna ...

Viszont abban igazad van , hogy a megfogalmazásom félreérthető

_________________
Kép


2015. december 14., hétfő 8:55
Profil

Csatlakozott: 2014. július 5., szombat 21:30
Hozzászólások: 155
Tartózkodási hely: Baranya megye
Az viszont igaz, hogy ha nem megfelelő az áramlás, akkor lokálisan alacsony koncentrációjú helyek alakulnak ki, és ugye tudjuk, hogy a növények levelein passzív tápanyagfelvétel zajlik (vö. amikor sültcsirkét eszel, ami aktív tápanyagfelvétel), ami nem kis részben az ozmózis jelenségétől függ, így ha nincs (elég) tápanyag a levélnél, akkor nem is tudja felvenni. Viszont a túl nagy áramlás is nehezíti a tápanyag felvételét. A jó az, hogy ha az akvárium minden szegletében mozog a víz, és nincsenek pangó részek.

Off: javaslom bezárni ezt a témát, hogy ne fusson két szálon a cselekmény.

LINK: http://www.akvaforum.hu/edesvizi-novenygondozas/aqua-line-tf-planter-novenytapso-500ml-mikro-t1468.html

_________________
"Nincs kudarc, csak olyan siker, amiért még tenni kell."


2015. december 14., hétfő 7:17
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
pepe0419 írta:
papó írta:
pepe0419 írta:
papó írta:
Nem felhánytorgatni szeretném ha véleményt írsz . A probléma ott kezdődik , hogy nem lehet rá reagálni .

Itt hasonlót sem lehet olvasni ..

A stem növények szenvedései javarészt a áramlástól lehetnek .
Máskülönben nem fejlődne egy olyan növény mint a pogostemon .

Ok, értelek.
Visszavettem a szűrőn kicsit (ATMAN3338), még így is szépen körbeérnek a bubik.


De nem kell nekik körbeérni ..
Ha tudsz egy videót feltenni , sokat segítene .

Ok, csinálok, de már lámpaoltás volt :) Amúgy miért ne kéne, akkor a tápanyagot sem viszi körbe. Jól szétoffoljuk a témát :D


A tápanyagok bevitele nem az áramlástól függ - ez nem olyan mint mikor a cukrot elkeverjük a fekete kávéban - hanem főleg Ph függő.
Gondold végig .. a talajt csak nem kavargatjuk ..

_________________
Kép


2015. december 13., vasárnap 20:21
Profil

Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 7:38
Hozzászólások: 45
papó írta:
pepe0419 írta:
papó írta:
Nem felhánytorgatni szeretném ha véleményt írsz . A probléma ott kezdődik , hogy nem lehet rá reagálni .

Itt hasonlót sem lehet olvasni ..

A stem növények szenvedései javarészt a áramlástól lehetnek .
Máskülönben nem fejlődne egy olyan növény mint a pogostemon .

Ok, értelek.
Visszavettem a szűrőn kicsit (ATMAN3338), még így is szépen körbeérnek a bubik.


De nem kell nekik körbeérni ..
Ha tudsz egy videót feltenni , sokat segítene .

Ok, csinálok, de már lámpaoltás volt :) Amúgy miért ne kéne, akkor a tápanyagot sem viszi körbe. Jól szétoffoljuk a témát :D


2015. december 13., vasárnap 20:16
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
pepe0419 írta:
papó írta:
Nem felhánytorgatni szeretném ha véleményt írsz . A probléma ott kezdődik , hogy nem lehet rá reagálni .

Itt hasonlót sem lehet olvasni ..

A stem növények szenvedései javarészt a áramlástól lehetnek .
Máskülönben nem fejlődne egy olyan növény mint a pogostemon .

Ok, értelek.
Visszavettem a szűrőn kicsit (ATMAN3338), még így is szépen körbeérnek a bubik.


De nem kell nekik körbeérni ..
Ha tudsz egy videót feltenni , sokat segítene .

_________________
Kép


2015. december 13., vasárnap 20:14
Profil

Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 7:38
Hozzászólások: 45
papó írta:
Nem felhánytorgatni szeretném ha véleményt írsz . A probléma ott kezdődik , hogy nem lehet rá reagálni .

Itt hasonlót sem lehet olvasni ..

A stem növények szenvedései javarészt a áramlástól lehetnek .
Máskülönben nem fejlődne egy olyan növény mint a pogostemon .

Ok, értelek.
Visszavettem a szűrőn kicsit (ATMAN3338), még így is szépen körbeérnek a bubik.


2015. december 13., vasárnap 20:08
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
pepe0419 írta:
papó írta:
pepe0419 írta:
Papó, a nagyban továbbra is gondok vannak. Most odaát felvetődött a vízcsere mennyisége. A Te ajánlásod szerint heti 15-25%, én ennél mindegyikben többet cserélek, legalább 35%-ot a bruttóhoz képest (225/75, 18/9, 40/12). De mivel így is jön a zöld por, nem mertem kevesebbet. A nagyban meg lehet próbálni heti 45-50l cserét is?


Felesleges több vizet cserélned , hiszen a nagy nyírásoknál úgyis jön egy nagyobb vízcsere.

A zöld portól egyszer kell megszabadulni ..
Egyébként hol van a poralga ?
Mutatsz képet az egészről ?

Ui !
Tisztelettel kérlek , hogy ha a táppal kapcsolatban van kérdésed , akkor tőlünk kérdezz. 8-)


Zöld por főleg üvegen van, illetve valami zöldes-barnás foltosodás és zöld por is van az anubiason. De nem vészes amúgy, kezelhető mennyiség. Most nem tudok fotót küldeni, mert ma volt karbantartás, de jövő héten fotózok :)
Amúgy odaát valaki feldobta a kérdést, hogy várja a véleményeket, arra írtam le a tapasztalataim :)


Nem felhánytorgatni szeretném ha véleményt írsz . A probléma ott kezdődik , hogy nem lehet rá reagálni .

Itt hasonlót sem lehet olvasni ..

A stem növények szenvedései javarészt a áramlástól lehetnek .
Máskülönben nem fejlődne egy olyan növény mint a pogostemon .

_________________
Kép


2015. december 13., vasárnap 19:45
Profil

Csatlakozott: 2015. július 28., kedd 7:38
Hozzászólások: 45
papó írta:
pepe0419 írta:
Papó, a nagyban továbbra is gondok vannak. Most odaát felvetődött a vízcsere mennyisége. A Te ajánlásod szerint heti 15-25%, én ennél mindegyikben többet cserélek, legalább 35%-ot a bruttóhoz képest (225/75, 18/9, 40/12). De mivel így is jön a zöld por, nem mertem kevesebbet. A nagyban meg lehet próbálni heti 45-50l cserét is?


Felesleges több vizet cserélned , hiszen a nagy nyírásoknál úgyis jön egy nagyobb vízcsere.

A zöld portól egyszer kell megszabadulni ..
Egyébként hol van a poralga ?
Mutatsz képet az egészről ?

Ui !
Tisztelettel kérlek , hogy ha a táppal kapcsolatban van kérdésed , akkor tőlünk kérdezz. 8-)


Zöld por főleg üvegen van, illetve valami zöldes-barnás foltosodás és zöld por is van az anubiason. De nem vészes amúgy, kezelhető mennyiség. Most nem tudok fotót küldeni, mert ma volt karbantartás, de jövő héten fotózok :)
Amúgy odaát valaki feldobta a kérdést, hogy várja a véleményeket, arra írtam le a tapasztalataim :)


2015. december 13., vasárnap 19:40
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
pepe0419 írta:
Papó, a nagyban továbbra is gondok vannak. Most odaát felvetődött a vízcsere mennyisége. A Te ajánlásod szerint heti 15-25%, én ennél mindegyikben többet cserélek, legalább 35%-ot a bruttóhoz képest (225/75, 18/9, 40/12). De mivel így is jön a zöld por, nem mertem kevesebbet. A nagyban meg lehet próbálni heti 45-50l cserét is?


Felesleges több vizet cserélned , hiszen a nagy nyírásoknál úgyis jön egy nagyobb vízcsere.

A zöld portól egyszer kell megszabadulni ..
Egyébként hol van a poralga ?
Mutatsz képet az egészről ?

Ui !
Tisztelettel kérlek , hogy ha a táppal kapcsolatban van kérdésed , akkor tőlünk kérdezz. 8-)

_________________
Kép


2015. december 13., vasárnap 19:34
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: