Pontos idő: 2024. április 29., hétfő 13:20



Hozzászólás a témához  [ 309 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Következő
 Fotózás 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Itt van egy újabb próbálkozás eredménye...
Kép

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. október 15., szerda 12:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Matyi írta:
Az 1/13 as záridő nagy esélyt ad a bemozdulsra itt már a víz mozgásától is homályosak lesznek a növények. 1/60 , 1/80 as értéken már lehet éles képet készíteni.
Az ISO értéket növelheted 400-800-1600 as értékre majd később meglátod mennyire zajosodik a kép. szerintem 800-on még jónak kéne hogy legyen.



Ez nem bemozdulás, hanem lencsetorzítás. Ha nem megy a szűrő 1/13-on is tud fotózni, szerintem ezek a gépek iso 800-on már elég vállalhatatlanok. De egy próbát megér. Én előbb vissza rekeszelnék amennyire csak lehet mielőtt iso-t emelek. :)

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. október 14., kedd 6:51
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
Gegob írta:
Multis írta:
Matyi írta:
Szia! Elég rendesen lágy a széle :( Jó lenne tudni az exif adatokat.
Próbáld meg az M vagy Av módban az F (rekesz) értéket növelni 8-10 körüli értékre hátha az segít.


Próbáltam több beállítást, de sajnos nem lett jobb a helyzet...
Kép



Szia ott a gond, hogy focal length 5 mm (hogy is mondjam, menj messzebb és zoom-olj bele:)). Illetve ne vakuzd szembe az akvát. :)



Az 1/13 as záridő nagy esélyt ad a bemozdulsra itt már a víz mozgásától is homályosak lesznek a növények. 1/60 , 1/80 as értéken már lehet éles képet készíteni.
Az ISO értéket növelheted 400-800-1600 as értékre majd később meglátod mennyire zajosodik a kép. szerintem 800-on még jónak kéne hogy legyen.


2014. október 13., hétfő 19:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Multis írta:
Matyi írta:
Szia! Elég rendesen lágy a széle :( Jó lenne tudni az exif adatokat.
Próbáld meg az M vagy Av módban az F (rekesz) értéket növelni 8-10 körüli értékre hátha az segít.


Próbáltam több beállítást, de sajnos nem lett jobb a helyzet...
Kép



Szia ott a gond, hogy focal length 5 mm (hogy is mondjam, menj messzebb és zoom-olj bele:)). Illetve ne vakuzd szembe az akvát. :)

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. október 13., hétfő 15:09
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Mexx2 írta:
Gegob írta:
SlyChocolate írta:
Gondolom ez minden utómunka nélküli kép?



Igen minden utómunka nélküli tehát nyers :), és nem tömörítetlen formátumban fotóztam, hanem szimpla jpeg, és ebben kategóriában a raw és jpg nyers kép között nagyon kijön a különbség. Sokkal élesebb a raw. Ezért is örültem ennek az obinak mert jpegben, teljesen nyitott rekeszen sem lágy.
Általánosság, hogy a nagy fényerejű optikák F/2.2 alatt használhatatlanul lágyak.


Valami gyorstalpalót írhatnál az akvárium fényképezéséről itt a fórumon.
Úgy az alapoktól kezdve, biztos lenne rá igény.


Szia!

Nem hinném, hogy én lennék itt a legnagyobb fotós szaki, pláne akváriumfotózás ügyben. Még egyszer sem álltam neki, komolyabban vakukkal lefotózni az akim, részben azért is mert nem egy olyan minőség amit szívesen fotóznék:).
De az alapokról szívesen beszélek, habár szerintem ez nagyjából mindenki számára világos. :)

Fontos a látószög megválasztása, azt javaslom, ha nem vagyunk nagy photoshop szakik, akkor válasszunk 50mm vagy a feletti gyújtótávot, pusztán azért mert ekkor már nem lesz "torz" a fotón az üveg széle.
Ha semmit nem szeretnénk módosítani a képen, figyeljünk rá, hogy teljesen merőlegesen helyezkedjünk el az állványunkat és persze a gépet is az akvárium front üvegével és kb az aki falának középmagasságából fotózzunk:) lényeg a szög! Amennyiben kicsit fentebbről akartok fotózni, mint a középvonal az is megoldható, csak akkor utólag kell Ps-ben vagy más programban az aki falát visszahúzni, hogy ne legyen torz.
Minél jobban világítsuk meg azokat a részleteket amiket ki akarunk emelni, akár több lámpát is bevethettek, de általában ezeknek a színhőmérséklete ugrál, ezért elképzelhető lesz a "kevert fény", nem tudom szebben leírni, szimplán különböző hullámhosszú fény éri az akit, ezért lehetnek színtorzulások, mert a gép csak egy a beállított színhőmérsékletben tud rögzíteni.
Nagy gond lehet még a tükröződés az aki falán. Sötétítsétek be a szobát amennyire csak lehet, így ez elkerülhető. Ha mégis lenne, akkor esetleg polárszűrő, de az még jobban levesz a fényből ami általában így is kevés:)
Záridő (pl: 1/100), ha semmi nem mozdul a képen akkor ez teljesen mindegy ha mozgolódnak a halak akkor nyilván olyat kell választani ami a legkisebb de még nem mosódnak el a halacsok úszás közben. Ezt az iso-val tudjátok korrigálni. Ahogy azt emelitek, egyre fényérzékenyebb lesz a gép, de egyre zajosabb is. Ezért kell a lehető legkisebb ISO értéken próbálkozni, nyilván úgy hogy a halak mozgását még ki tudjátok merevíteni.
A rekesz, ez az F/valamilyenszám érték. Ez a szám minél kisebb annál kisebb a képen a mélység élességünk. Ez azt jelenti, hogy mondjuk ha az előtéri növényeken van a fókusz, akkor a háttérben már mosott/életlen lesz a növényzet. A laikusok azt szokták rá mondani, hogy homályos...:) Tehát ezt az értéket növeljük kb 5.6 és 8 közé, de ha elég fényünk vagy mehet fentebb is, nyilván azért, hogy a lehető legélesebb képet kapjuk.
Az exponálás lehetőleg távkioldóval történjen, ha nincs az sem gáz, szinte minden gépben van késleltetett expo, 2 vagy 12 mp-el a gomb megnyomás után exponál. Nyomjátok le a az expo gombot, engedjétek el az állványt és a gépet, lehetőleg ne táncoljatok a nappaliban:) és nem lesz bemozdult a kép:).
Végül a lényeg, hogy felejtsük el az automata módot, és vagy teljesen manuálisan próbálkozzunk, vagy mondjuk rekeszelőválasztási módban a fent leírt értékekkel beállítva (Av általában a jelölése).

Remélem hasznos volt, tényleg csak nagy vonalakban írtam és teljesen kezdőknek, aki egy picit jobban ért egy fényképezőgéphez, annak szinte felesleges elolvasnia. :)

Szép napot!

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. október 13., hétfő 14:57
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Gegob írta:
SlyChocolate írta:
Gondolom ez minden utómunka nélküli kép?



Igen minden utómunka nélküli tehát nyers :), és nem tömörítetlen formátumban fotóztam, hanem szimpla jpeg, és ebben kategóriában a raw és jpg nyers kép között nagyon kijön a különbség. Sokkal élesebb a raw. Ezért is örültem ennek az obinak mert jpegben, teljesen nyitott rekeszen sem lágy.
Általánosság, hogy a nagy fényerejű optikák F/2.2 alatt használhatatlanul lágyak.


Valami gyorstalpalót írhatnál az akvárium fényképezéséről itt a fórumon.
Úgy az alapoktól kezdve, biztos lenne rá igény.

_________________
K.Tamás


2014. október 13., hétfő 11:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
SlyChocolate írta:
Gondolom ez minden utómunka nélküli kép?



Igen minden utómunka nélküli tehát nyers :), és nem tömörítetlen formátumban fotóztam, hanem szimpla jpeg, és ebben kategóriában a raw és jpg nyers kép között nagyon kijön a különbség. Sokkal élesebb a raw. Ezért is örültem ennek az obinak mert jpegben, teljesen nyitott rekeszen sem lágy.
Általánosság, hogy a nagy fényerejű optikák F/2.2 alatt használhatatlanul lágyak.

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. október 13., hétfő 8:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Gondolom ez minden utómunka nélküli kép?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. október 11., szombat 10:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. február 19., szerda 7:51
Hozzászólások: 173
Új obi első kockája! :) és ez nyers, és jpg nem raw. Hihetetlen, hogy 1.4-en is már így karcol. :)
Képnyers by gegob87 Aquascape, on Flickr
Nézzétek meg eredeti méretben:
https://www.flickr.com/photos/117859202 ... 7/sizes/o/

_________________
Kép
Naplóm - Mohás nano


2014. október 11., szombat 9:58
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
Multis írta:
íme a jó öreg HP 945 által készített kép. Inkább ezzel fotózok mint a FUJI-val...

Az első digitális gépem nekem is HP 945 volt. Még mindig meg van, micsoda pénz volt az régen 130e pénzért vettem.Szerettem, csak voltak hátrányai, aztán átnyargaltam canon 400d re


2014. szeptember 11., csütörtök 20:22
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 309 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: