Pontos idő: 2024. április 26., péntek 2:31



Hozzászólás a témához  [ 208 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
 Külső szűrők/szűrés elmélete, amit érdemes tudni. 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2016. április 14., csütörtök 20:40
Hozzászólások: 1
Sziasztok.
Eheim aquacompact 60ról mi a véleményetek/tapasztalatotok ?


2016. április 14., csütörtök 21:35
Profil

Csatlakozott: 2014. február 26., szerda 17:14
Hozzászólások: 97
Köszöm a választ!
Megjegyezném, hogy valamivel erősödött a nyomás, ezáltal a co is, de még messze nem egy belső diffúzor teljesítményét nyújtja. Remélem holnap reggelre tovább feljődik, ha nem, akkor egy kicsit visszaveszek a szűrőanyag mennyiségéből, mert jól megvan buggyantva!


2016. február 2., kedd 19:16
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
fenomen írta:
Sziasztok!

A kérdésem az lenne felétek, hogy egy külső szűrőben (esetemben eheim 2213), mennyi idő kell, amíg a felesleges levegő távozik karbantartást követően?

Azért lenne fontos ez az infó számomra, mert a mai napon beüzemeltem egy jbl proflora külső reaktort, ami ugyan elkezdte dolgozni szépen kifelé a co bubikat, véleményem szerint azonban még komolyabb teljesítményt kellene nyújtania! Azért gondolom így, mert a szűrőt kicsit megdöntve erősebb a co kibocsájtás,gondolom a felesleges levegő miatt!
Továbbá lehetséges, hogy túl sok a szűrőanyag és ezáltal csökken a teljesítmény?

Válaszokat előre is köszönöm!

Ha új a perlon , akkor még másnap is lehet levegő a szűrőben .
Régi szűrőanyag esetén 1-2 óra visszaáll a "normál " üzemmódba.
Természetesen a sok szűrőanyag visszafogja a szűrőt .
Megjegyzem a JBL külső reaktorára eddig nagyon sokan panaszkodtak .

_________________
Kép


2016. február 2., kedd 18:20
Profil

Csatlakozott: 2014. február 26., szerda 17:14
Hozzászólások: 97
Sziasztok!

A kérdésem az lenne felétek, hogy egy külső szűrőben (esetemben eheim 2213), mennyi idő kell, amíg a felesleges levegő távozik karbantartást követően?

Azért lenne fontos ez az infó számomra, mert a mai napon beüzemeltem egy jbl proflora külső reaktort, ami ugyan elkezdte dolgozni szépen kifelé a co bubikat, véleményem szerint azonban még komolyabb teljesítményt kellene nyújtania! Azért gondolom így, mert a szűrőt kicsit megdöntve erősebb a co kibocsájtás,gondolom a felesleges levegő miatt!
Továbbá lehetséges, hogy túl sok a szűrőanyag és ezáltal csökken a teljesítmény?

Válaszokat előre is köszönöm!


2016. február 2., kedd 17:37
Profil

Csatlakozott: 2015. január 23., péntek 21:17
Hozzászólások: 167
Nagyon köszönöm!Igazából csak reménykedem,hogy azzal tudok jó beoldást-elosztást csinálni.Sajnos eleve több dolog is el lett rontva az akvárium,az egész beépítés kapcsán(azért nem tudok(nem merek) külső reaktort sem használni pl.Folyamatosan próbálom a hibákat kiküszöbölni,de eddig kevés sikerrel.Ráadásul még ez a hónap van,utána már csak hétvégeken van időm megcsinálni a kötelezőt.Addigra helyére kéne tennem a dolgokat.Azt hiszem a jövő télen újra kell álmodnom,készítenem az egészet 0-ról.
Köszönöm az erőveszítésedet,a segítséget!!!!


2016. január 31., vasárnap 8:32
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nívópálca írta:
Nagyon jó!Köszönöm!!!!!


Nagyon felelőtlen voltam a CO2 motoros cuccal kapcsolatban , mert azt hittem hogy van a raktárban , azután kiderült hogy nincs ..
Azután kiderült , hogy nem lehet hozzájutni , míg kiderítettem , hogy mégis hozzá lehet jutni . :)

_________________
Kép


2016. január 29., péntek 20:53
Profil

Csatlakozott: 2015. január 23., péntek 21:17
Hozzászólások: 167
Nagyon jó!Köszönöm!!!!!


2016. január 29., péntek 17:46
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nívópálca írta:
Hát igen,de meddig..Míg eil szerint tápoztam,Green Aqua micro macro-val is ez volt a helyzet.Nem úgy nőttek a növények ahogy kellett.Alga is volt.Igaz a nitrát szint akkor magasabb volt.Kb.20ppm.Ezért is gondolok a túlszűrésre.
Más-a megrendelésem teljesítésének időpontját nem látod még Papó kb.ra?

Kedden Nálad lesz a cucc .

_________________
Kép


2016. január 29., péntek 11:55
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Nívópálca írta:
Hát igen,de meddig..Míg eil szerint tápoztam,Green Aqua micro macro-val is ez volt a helyzet.Nem úgy nőttek a növények ahogy kellett.Alga is volt.Igaz a nitrát szint akkor magasabb volt.Kb.20ppm.Ezért is gondolok a túlszűrésre.
Más-a megrendelésem teljesítésének időpontját nem látod még Papó kb.ra?


Egy kérésem, ha lehet a megfelelő témában kéne folytatni, mert ez már nem a szűréshez hanem inkább a tápozáshoz tartozik.

_________________
K.Tamás


2016. január 29., péntek 9:49
Profil

Csatlakozott: 2015. január 23., péntek 21:17
Hozzászólások: 167
Hát igen,de meddig..Míg eil szerint tápoztam,Green Aqua micro macro-val is ez volt a helyzet.Nem úgy nőttek a növények ahogy kellett.Alga is volt.Igaz a nitrát szint akkor magasabb volt.Kb.20ppm.Ezért is gondolok a túlszűrésre.
Más-a megrendelésem teljesítésének időpontját nem látod még Papó kb.ra?


2016. január 28., csütörtök 18:29
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 208 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron