Pontos idő: 2024. május 4., szombat 14:34



Hozzászólás a témához  [ 208 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Következő
 Külső szűrők/szűrés elmélete, amit érdemes tudni. 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 21:20
Hozzászólások: 125
Icepeak írta:
Az előbb említett halas dologra olvasd vissza légyszíves az előző hsz.-t , hogy mikor is kezdte el felütni a fejét a por alga. Köze sincs a halakhoz ez tény és való!
Inkább bemásolom! "Ami miatt visszajött mindig az meg a rengeteg átrendezgetés volt és talaj felkavarás. Oka egyszerű. A talajban lévő rengeteg mulm , kosz , gané , táp , rothadó növények stb stb nem tudott mit kezdeni a szűrőm gyenge volt hozzá. Nem volt elég szűrő felületem(kb.3l)"

Az belőző akváriumban is volt nem sokkal lentebb írtad . :kocka:


2013. augusztus 19., hétfő 14:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Az előbb említett halas dologra olvasd vissza légyszíves az előző hsz.-t , hogy mikor is kezdte el felütni a fejét a por alga. Köze sincs a halakhoz ez tény és való!
Inkább bemásolom! "Ami miatt visszajött mindig az meg a rengeteg átrendezgetés volt és talaj felkavarás. Oka egyszerű. A talajban lévő rengeteg mulm , kosz , gané , táp , rothadó növények stb stb nem tudott mit kezdeni a szűrőm gyenge volt hozzá. Nem volt elég szűrő felületem(kb.3l)"

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 19., hétfő 13:47
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 21:20
Hozzászólások: 125
Icepeak írta:
A növényeim tökéletesen "működnek" és nőnek. Nincs semmiben se hiányuk... Ezt szerintem már észreveheted ,hogy nem szarozok ezen a téren.
Algám ennyi van ami az üvegen van. Segítek nem csak azért vannak algák mert a növények nem "működnek jól"... Ez hülyeség ,hogy ha jól működnek a növényeid nincs algád. Igenis köze van hozzá a szűrőnek sőt a talajnak is ahoz ,hogy ne legyél algás.
Ha nálad ilyen jól működnek a növények minek van külső szűrő? Nem lenne elég egy sima belső?
Az előző setupban is jelen volt. Ott sikerült többször is megszabadulni tőle ugyan ezzel a módszerrel. Ami miatt visszajött mindig az meg a rengeteg átrendezgetés volt és talaj felkavarás. Oka egyszerű. A talajban lévő rengeteg mulm , kosz , gané , táp , rothadó növények stb stb nem tudott mit kezdeni a szűrőm gyenge volt hozzá. Nem volt elég szűrő felületem(kb.3l)
Nem trükközés... Nem tudom volt e már ezzel az algával dolgod , de ha nem akkor kérlek ne folytasd!

A szűrésnek ehhez nem ok köze ven.
Hetente vizet cserélsz ha jól tudom .
A denitrifikáció ez esetben nem játszik , ami a nagyobb szűrőfelületet indokolná ,hiszen nincs tele az akvárium halakkal.
Másban kell a hibát keresd nem a szűrésben.


2013. augusztus 19., hétfő 13:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
A növényeim tökéletesen "működnek" és nőnek. Nincs semmiben se hiányuk... Ezt szerintem már észreveheted ,hogy nem szarozok ezen a téren.
Algám ennyi van ami az üvegen van. Segítek nem csak azért vannak algák mert a növények nem "működnek jól"... Ez hülyeség ,hogy ha jól működnek a növényeid nincs algád. Igenis köze van hozzá a szűrőnek sőt a talajnak is ahoz ,hogy ne legyél algás.
Ha nálad ilyen jól működnek a növények minek van külső szűrő? Nem lenne elég egy sima belső?
Az előző setupban is jelen volt. Ott sikerült többször is megszabadulni tőle ugyan ezzel a módszerrel. Ami miatt visszajött mindig az meg a rengeteg átrendezgetés volt és talaj felkavarás. Oka egyszerű. A talajban lévő rengeteg mulm , kosz , gané , táp , rothadó növények stb stb nem tudott mit kezdeni a szűrőm gyenge volt hozzá. Nem volt elég szűrő felületem(kb.3l)
Nem trükközés... Nem tudom volt e már ezzel az algával dolgod , de ha nem akkor kérlek ne folytasd!

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 19., hétfő 13:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Icepeak írta:
Sajnos kudarcba fulladt a por alga eltüntetése...
Az 1 napos sötétség gyönyörűen eltünteti az üvegről másnapra az algát , de kövi napra már megint jelen van. Hozzáteszem ,hogy előtte 2nappal volt vízcsere és üveg takarítás. Szerintem még elég sok "por" volt a vízben.
Hagyom még jövőhét hétvégéig had zöldüljön be mégjobban az üvegem utána ismét 2nap sötétség. Nagyon remélem ,hogy a parvula nem sínyli meg. Ha nem jön be ez sem akkor szűrő váltás lesz. Megpróbálom a tetra 1200-t. Kb duplája a szűrő anyag befogadása és ez ami a legfontosabb most, illetve a reaktoros co2 beoldás sem elhanyagolható.

Azért gondolom azt tudod ezek a trükközések és csak felületikezelést adnak?
Az igazi okot kell megtalálni!
Pontosabban miért nem működnek jól a növényeid?
Mert ha úgy lenne akkor esélye sem lenne semmilyen algának.
;)
Én drukkolok Neked tutti rendbe szeded ezt a kis gyöngyszemet.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. augusztus 19., hétfő 13:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
SlyChocolate írta:
Szerintetek mennyire lényeges, hogy egy biológiai töltet tök sötétben van-e?
Hisz pl az Eheim szűrők tartálya valamennyire átengedik a fényt.
De pl a régi Fluval 403-asom is olyan csak nem zöld hanem füst színű a tartálya.
Mindegy is a kérdés az kérdés.
Számít-e valamit ha fény éri a szűrőanyagot?

Egészen bizonyos , hogy nem tenne jót a porózus szűrőanyagnak ha az alga megtelepedne rajta.
Hiszen attól fogva nem porózus 8-)

Szerinted itt algásodhat a szűrőben lévő szűrőanyagok?
Vagy a zöld kaszni kellően megszűri a külső fényt?
Kép

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2012. december 25., kedd 20:00
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
SlyChocolate írta:
Szerintetek mennyire lényeges, hogy egy biológiai töltet tök sötétben van-e?
Hisz pl az Eheim szűrők tartálya valamennyire átengedik a fényt.
De pl a régi Fluval 403-asom is olyan csak nem zöld hanem füst színű a tartálya.
Mindegy is a kérdés az kérdés.
Számít-e valamit ha fény éri a szűrőanyagot?

Egészen bizonyos , hogy nem tenne jót a porózus szűrőanyagnak ha az alga megtelepedne rajta.
Hiszen attól fogva nem porózus 8-)

_________________
Kép


2012. december 22., szombat 22:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Szerintetek mennyire lényeges, hogy egy biológiai töltet tök sötétben van-e?
Hisz pl az Eheim szűrők tartálya valamennyire átengedik a fényt.
De pl a régi Fluval 403-asom is olyan csak nem zöld hanem füst színű a tartálya.
Mindegy is a kérdés az kérdés.
Számít-e valamit ha fény éri a szűrőanyagot?

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2012. december 22., szombat 22:01
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
HUGO írta:
Kitakarítottam a szűrőt! Szívtam rendesen, és még dicsértem a TETRA szűrőt! A fej tömítéssel 2,5 órát kínlódtam mire jó lett.

Csak 2 éves már az a gumi ..

_________________
Kép


2012. december 8., szombat 16:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
Kitakarítottam a szűrőt! Szívtam rendesen, és még dicsértem a TETRA szűrőt! A fej tömítéssel 2,5 órát kínlódtam mire jó lett.

_________________
Pé.Zoli


2012. december 8., szombat 11:07
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 208 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: