Pontos idő: 2024. május 22., szerda 19:08



Hozzászólás a témához  [ 186 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő
 Daníí 120literes tan dzsungele :) 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
THE END :arrow: viewtopic.php?f=35&p=3944#p3944

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. szeptember 17., szombat 20:12
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Kezdem beszerezni a növényeket az átrendezéshet, most egy nagyobb adag rotala került bele, amiket persze majd félbe vágok mert 40-centijükkel elég hosszú most az akváriumba :)
egy kép: :D
Kép
http://img2.indafoto.hu/5/3/107433_bdb3 ... 6e33_m.jpg

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. szeptember 16., péntek 20:23
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Levinen írta:
Daníí írta:
Valami ötletetek van, hogy milyen bubi számmal indítsam el :P


Ezen a mondaton nem tudtam átsiklani. Sőt úgy is mondhatnám, hogy mikor valaki ezzel kapcsolatban adatot leír, mindig ideges leszek. Ennek semmi jelentősége nincs, illetve félrevezető lehet. Annyi szemponttól függ, hogy az adott akváriumba "hány bubi" kell, hogy el se kezdem sorolni. Ezzel kapcsolatban annyit kell csak tudni, hogy mennyi legyen, hogy bajt ne csináljon. Általánosságban, mindentől függetlenül ha 1bubi/mp-re állítod akkor nem lehet baj. Neked kell kitapasztalni, hogy nálad mennyire lesz szükség. Na jó leírok néhány szempontot. Függ a bubiszámlálótól, függ a beoldás hatékonyságától, ide tartozik a diffúzor esetében a porlasztás finomsága, mennyire egyenletes és hatékony az áramlás az akváriumban, de az difi elkoszolódásával is változhat a szükséges bubi szám és még sorolhatnám.
Ilyen adat nincs! ;) 8-)
A kérdéseddel egyébként semmi gond nincs, a leírt szövegembe meglátod a választ. Csak mielőtt valaki beírna egy számot, gyorsan beelőztem. :)



Igen, későn kapcsoltam, hogy ez sok mindentől függ... :oops: :roll:
Kb, mikor régen volt co2 rendszerem, a legelején eltörtem a DC-t aztán érzésre ment kisebb nagyobb sikerrel, főként amiatt kérdeztem rá, hogy mindenkinél más adatot láttam és, hogy mennyivel érdemes kezdeni az elején, hogy a halaknak se legyen sok meg amúgy is, de akkor ilyen aranyszabály nincs :)

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. szeptember 8., csütörtök 17:29
Profil

Csatlakozott: 2011. szeptember 6., kedd 19:26
Hozzászólások: 4
weak írta:
Szívósak ezek a betták (az első élesztőzős kísérletem alkalmával kipusztítottam az összes halat és csak a betta élte túl - és utána még vagy egy évig élt) az a pár nap talán nem számít. Lehet, hogy rosszul gondolom, de én koplaltatnám picit addig :roll:

Bocsi! A betta labirintkopoltyús és lehet, hogy azért nem ártott neki a szódavíz.........a bélgyulladás azért más!


2011. szeptember 8., csütörtök 6:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
papó írta:
Daníí írta:
papó írta:
Sajna Danii a vörös szúnyoglárvától egy jó kis bélgyulladást hamar összeszed a Betta.
Sera baktopur direkt tabletta tud segíteni.


ha szombaton hozom el a szert az késő lenne?

Ma még csak szerda van :(
Jó lenne beugranod a gyógyszerért.

Szívósak ezek a betták (az első élesztőzős kísérletem alkalmával kipusztítottam az összes halat és csak a betta élte túl - és utána még vagy egy évig élt) az a pár nap talán nem számít. Lehet, hogy rosszul gondolom, de én koplaltatnám picit addig :roll:


2011. szeptember 8., csütörtök 6:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Levinen írta:
Daníí írta:
Valami ötletetek van, hogy milyen bubi számmal indítsam el :P

Ilyen adat nincs! ;) 8-)
A kérdéseddel egyébként semmi gond nincs, a leírt szövegembe meglátod a választ. Csak mielőtt valaki beírna egy számot, gyorsan beelőztem. :)

40-50BPM-mel kezdenék :mrgreen: :P

Ha nem hazudnak a forrásaim akkor inline atomizerrel oldod majd be a gázt. ;)
Érdemes figyelni a kisebb halakra, hogy hogyan reagálnak. Ha elkezdenek pipázni (vagy lezuhannak és belefúródnak a talajba), akkor lassíts rajta :D


2011. szeptember 8., csütörtök 6:12
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16089
Daníí írta:
papó írta:
Sajna Danii a vörös szúnyoglárvától egy jó kis bélgyulladást hamar összeszed a Betta.
Sera baktopur direkt tabletta tud segíteni.


ha szombaton hozom el a szert az késő lenne?

Ma még csak szerda van :(
Jó lenne beugranod a gyógyszerért.

_________________
Kép


2011. szeptember 7., szerda 21:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 16:02
Hozzászólások: 241
Daníí írta:
Valami ötletetek van, hogy milyen bubi számmal indítsam el :P


Ezen a mondaton nem tudtam átsiklani. Sőt úgy is mondhatnám, hogy mikor valaki ezzel kapcsolatban adatot leír, mindig ideges leszek. Ennek semmi jelentősége nincs, illetve félrevezető lehet. Annyi szemponttól függ, hogy az adott akváriumba "hány bubi" kell, hogy el se kezdem sorolni. Ezzel kapcsolatban annyit kell csak tudni, hogy mennyi legyen, hogy bajt ne csináljon. Általánosságban, mindentől függetlenül ha 1bubi/mp-re állítod akkor nem lehet baj. Neked kell kitapasztalni, hogy nálad mennyire lesz szükség. Na jó leírok néhány szempontot. Függ a bubiszámlálótól, függ a beoldás hatékonyságától, ide tartozik a diffúzor esetében a porlasztás finomsága, mennyire egyenletes és hatékony az áramlás az akváriumban, de az difi elkoszolódásával is változhat a szükséges bubi szám és még sorolhatnám.
Ilyen adat nincs! ;) 8-)
A kérdéseddel egyébként semmi gond nincs, a leírt szövegembe meglátod a választ. Csak mielőtt valaki beírna egy számot, gyorsan beelőztem. :)

_________________
Kép
http://levinen.blogspot.hu/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Levinen 2011. szeptember 7., szerda 21:23-kor.



2011. szeptember 7., szerda 21:21
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
papó írta:
Sajna Danii a vörös szúnyoglárvától egy jó kis bélgyulladást hamar összeszed a Betta.
Sera baktopur direkt tabletta tud segíteni.


ha szombaton hozom el a szert az késő lenne?

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. szeptember 7., szerda 19:54
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16089
Sajna Danii a vörös szúnyoglárvától egy jó kis bélgyulladást hamar összeszed a Betta.
Sera baktopur direkt tabletta tud segíteni.

_________________
Kép


2011. szeptember 7., szerda 19:53
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 186 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Heise IT-Markt [Crawler] valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: