Pontos idő: 2024. április 26., péntek 13:42



Hozzászólás a témához  [ 253 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Következő
 Fémhalogén világítás (HQI) 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Szerintem nem lehet olyan nagyon rossz az a világítás..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. szeptember 23., péntek 9:53
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
...és íme :D :D :lol: :lol:
A 13 napos "gyerek"...

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. szeptember 23., péntek 9:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Vagy játszd le itt:

;)
OFF vége


2011. szeptember 23., péntek 9:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
KaZe írta:
Béci, a video fantasztikus, ez a gitáros zene pedig nekem igazából kéne emmpéháromban :)
Szeretettel várjuk a video/akvárium folytatását.

Parancsolj!
http://data.hu/get/4253945/Devastated_forests_in_the_mountain-Future_Of_The_Rainforest_-www.tropicalfish.hu-.mp3
(Válaszd a lassú letöltést ha nem vagy itt prémium tag)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. szeptember 23., péntek 9:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Szuper, nagyon ott van! ;)


2011. szeptember 23., péntek 9:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Béci, a video fantasztikus, ez a gitáros zene pedig nekem igazából kéne emmpéháromban :)
Szeretettel várjuk a video/akvárium folytatását.

_________________
Kép


2011. szeptember 23., péntek 8:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Még annyit szeretnék hozzá tenni.
Minden lámpatest épp annyira jó.
Mint amennyire jó minőségű benne lévő előtét, illetve az az HQI izzó/f-cső stb amit bele raktunk.
Magyarán lehet egy nagynevű, márkás lápja az embernek ha a benne lévő izzó szín visszaadás hibás.
Vagy épp fordítva.

Más.
Kérdezném, hogy a saját készítésű eddig ha jól tudom Power Compact-os lámpatestekbe a jövőben szereltek-e HQI világítást?
Vagy épp F-csővel együtt szerelt HQI világítást?
Nekem személy szerint nagyon tetszenek ezek az igényesen kialakított TropicalFish lámpatestek.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. szeptember 23., péntek 5:55
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Az előttem hozzá szólók elég kimerítő választ adtak a HQI-ról. Első kézből mondhatom, hogy csak pozitívumokat tudok róla mondani :) :P
Hallottam, hogy voltak személyek akik különféle indokok miatt, csak egy két gyártó HQI lámpáját dícsérték, hogy ezért, meg azért csak az ADA, meg a Giesemann jó, stb...
Ez finoman is szólva nem igaz.
Mi is elkezdtük egy ideje használni ezeket a lámpatesteket. Remek szín visszaadás,nem homogén mint a fénycsövek, víz fodrozódása gyönyörűen látszódik az akváriumban, nem melegebb, mint a hasonló teljesítményű T5.
Ráadásul nem is drágább mint az ugyan olyan teljesítményű fénycsöves lámpatestek.... :lol: :lol:
Használtuk 5600K, 6500K-es izzóval és tettük fel tengeri fölé is/13000K-el/.
Az első I.T.A.C-on is egy ilyen akvárium lett berendezve...Akik bejárnak a boltba azok láthatják működés közben.
Íme az első videó az akváriumról, hogy ne csak a számat jártassam... :lol: :lol: :D :D


Hamarosan felteszek egy videót a 13 napos akváriumról...

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2011. szeptember 22., csütörtök 23:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
N-dee írta:
Az üveg edzett üveg, pont azért, mert a HQI izzó "elszállhat" működés közben(általában kézzel tapizott izzókra jellemző ez, tehát izzócsere szigorúan csak zsírmentes ronggyal, papírral). Nekem már fröccsent rá víz, de semmi következménye nem volt. A burkolat meleg, de kézzel megérinthető, a 2x24W T5-ös világításom burkolata sem volt sokkal hűvösebb. Akvárium vize nem lett melegebb tőle. A 60cm-t nálam 40cm magasról szépen befogja, szerintem 4-5cm-rel magasabbról, olyan 70-80cm-ig még jó lehet. Ezek a 70W-os HQI izzók gyártótól és színhőmérséklettől függően általában 5000 és 7000 lumen közti fényáramot produkálnak, szerintem inkább ezt érdemesebb figyelembe venni tervezésnél, mint a W számot. Egy 24W-os 6500K-s Osram T5 cső 1600lm-t ad le(35°C-on elvileg 1900-at), de nem annyira koncentráltan(még minőségi reflektorok esetén sem), mint a HQI, tehát ebből adódóan kisebb W szám is elegendő lehet egy adott akvárium mérethez, természetesen a növények fajonkénti igényeit is érdemes figyelembe venni. Esetleges hátránya lehet, hogy erősen árnyékol és így a tereptárgyak alatti részekre jóval kevesebb fény jut(látszólag!), mint a homogén T5 világítás esetén. Azért írtam zárójelben, hogy látszólag, mert nálam a gyökerek alatti Staurogyne sp, E. parvula, és Jávai moha csoportok is szépen fejlődnek, de fényigényesebb növényeknek ez lehet, hogy már kevésnek bizonyulna.

Köszi N-Dee!
Végre egy kimerítő válasz.
:)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. augusztus 22., hétfő 15:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 16:02
Hozzászólások: 241
Akkor ha jól látom a névleges élettartama 10.000 óra, ami több mint 3 év működést jelent napi 8 óra használat mellett. Akkor úgy néz ki a te tézised alapján, hogy 1,5 év után illendő cserélni. Nagyjából én is ezt tartottam reálisnak. Köszi az elmélkedést! ;)

_________________
Kép
http://levinen.blogspot.hu/


2011. augusztus 22., hétfő 11:43
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 253 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: