Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 13:33



Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 54 l inmsomnia 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
CarlosKoczkas írta:
JANNUS333 írta:
Üdv a fórumon, szép aki jó technika, hiba nincs....az eheim Classic meg 50 év múlva is menni fog....elnyűhetetlen
köszi! Igen nem véletlen az eheim c koràbban volt dolgom jbl ill màs millió tömítéses túl bonyolított szűrővel most nem bíztam a véletlenre. A régi jól bevàlltat tettem alà.

Van vagy 20 éves az enyém is....gond egy szál se...


2016. február 11., csütörtök 9:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 18:54
Hozzászólások: 94
JANNUS333 írta:
Üdv a fórumon, szép aki jó technika, hiba nincs....az eheim Classic meg 50 év múlva is menni fog....elnyűhetetlen
köszi! Igen nem véletlen az eheim c koràbban volt dolgom jbl ill màs millió tömítéses túl bonyolított szűrővel most nem bíztam a véletlenre. A régi jól bevàlltat tettem alà.


2016. február 11., csütörtök 9:36
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 18:54
Hozzászólások: 94
Az utolsó kép egyelőre! ;-) nem sokat mutat de majd akkor lesz nyilvànos ha màr megüti azt a szintet hogy meg merjem osztani veletek! Még a kaviccsal megrakott zokni benn van ami lenyomja a fàt addig tuti nem :-D url=http://www.kephost.com/image/cSrG]Kép[/url]


2016. február 11., csütörtök 9:32
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Üdv a fórumon, szép aki jó technika, hiba nincs....az eheim Classic meg 50 év múlva is menni fog....elnyűhetetlen


2016. február 11., csütörtök 9:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 18:54
Hozzászólások: 94
Növények:
A régiből:
Hydrocotyle leucocephala ( kedvenc növényem)
Reinecki 'cardinalis'
hemianthus micranthemoides
Új növények
pogostemon stellatus
Reinecki 'mini'
Pogostemon helferi
Micranthenum sp Monte Carlo

(Jbl proscape talajba nagyon könnyedén ment az ültetés és felengedés utàn hihetelen módon minden lent maradt egy szàlat sem kellett visszadugnom és az amanók sem kapàltàk ki reggelre az mc -t )


2016. február 11., csütörtök 9:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Üdv a fórumon (végre)


Tapatalk-kal küldve az én LG-D855-el


2016. február 11., csütörtök 9:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 18:54
Hozzászólások: 94
:-D


2016. február 11., csütörtök 8:59
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
CarlosKoczkas írta:
Egy pár szót írnék a fa előkészítéséről mivel nem a hagyomànyos módon történt... Éppen a restartra készültem növény beszerző körúton voltam mikor a kezembe akadt ez a fa. Első tervben nem szerepelt de nem bírtam ott hagyni. Mivel 2 nap volt a restartig nem volt időm heteket àztatni.. De mivel red moor gondoltam csak nem lesz nagy gond vele szép tiszta is volt stb. Két nap àztatàs utàn beraktam a mosogatógépbe és intenzív programon 2 x àt kett mosva :D :o első körben kicsit színezte a vizet a gépben de 2. alkalommal màr nem. És ment is be a helyére. Vagy szerencsém van vagy hasznàlt a gépi mosàs nem tudom... De 14 napos az aki és semmi penész semmi kicsapódàs nincs a fàn nem is volt :-DKép


Nyithatsz egy ilyen vállalkozást a messzi távolban / az ötletet felhasználva én már itthon csináltatom a táblámat :) /:
Gépi famosást vállalok :)

_________________
Kép


2016. február 11., csütörtök 8:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 18:54
Hozzászólások: 94
Egy pár szót írnék a fa előkészítéséről mivel nem a hagyomànyos módon történt... Éppen a restartra készültem növény beszerző körúton voltam mikor a kezembe akadt ez a fa. Első tervben nem szerepelt de nem bírtam ott hagyni. Mivel 2 nap volt a restartig nem volt időm heteket àztatni.. De mivel red moor gondoltam csak nem lesz nagy gond vele szép tiszta is volt stb. Két nap àztatàs utàn beraktam a mosogatógépbe és intenzív programon 2 x àt kett mosva :D :o első körben kicsit színezte a vizet a gépben de 2. alkalommal màr nem. És ment is be a helyére. Vagy szerencsém van vagy hasznàlt a gépi mosàs nem tudom... De 14 napos az aki és semmi penész semmi kicsapódàs nincs a fàn nem is volt :-DKép


2016. február 11., csütörtök 8:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2015. szeptember 19., szombat 18:54
Hozzászólások: 94
Előzmények: az aki nem teljesen új... Hónapokkal ezelőtt beszereztem pàr növényt hogy egy kicsit növeszzem gyarapítsam hogy az indulàs egyszerübb legyen... Sajnos idő hiàny miatt a restart nagyon elhúzódott. De legalàbb sikerült minden technikàt rendesen kitapasztalni pl Co2 sokat szenvedtem diy citromsavas rendszerekkel kipróbàlva mindent a gagyi műanyag tól a a dràgàbb fémből készült fej ig bezàrólag. De egy sem vàlt be àllandó bubi szàm vàltozàs napi ràzogatàs stb miatt végül nyugdíjba ment és helyét nagynyomàsú rendszer vette àt. Gondolom szàmotokra nem új info hogy ez természetesen bevàllt . Tàpozàs kezdődött profitoval + ferro kapott néha... De a kevés halra az egyre sűrübb növényzet makro hiànyban szenvedett látható jele nem volt de fekete szakàll alga jelent meg sok helyen. Ekkor kezdtem el dennerle npk boostert adagolni. Rögtön javult is a helyzet. De a "hm" még mindig szenvedett. Tehàt új tàp kellett! Dennerle komplett táp rendszere jött de nem hozott igazi àttörést szépen dúsúlt de a havi kétheti adagolàsok nem voltal szinkronban a heti rutin vízcserével... Már akkor nagyon jó viszhangja volt a tf tàpoknak. Bevallom nem hittem benne. Ràadàsul a beszerzése szàmora külön logisztikai feladat külföldi élet miatt... De végül sikerült beszerezni. A növények mintha eddig aludtak volna olyan ütemben kezdtek nőni hogy hetente nyírnom kellett mert ha nem ledobta a tetőt az erdő. Utolsó lépésként lecseréltem a vilàgítàst ami 2 t5 day és egy növ cső volt előtte is bubizott minden de az új fény pezsgő fütdőt csinàlt az akiból. Ez a dzsungel lett elbontva és adott jó alapot az újnak. A jó kondiban lévő gyorsan növő növények ug néz ki megóvtak a kezdeti algàsodàstól :D
Kép Kép
https://www.instagram.com/p/BBotk0RhtBJ/


2016. február 11., csütörtök 8:26
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: