Pontos idő: 2024. április 26., péntek 14:50



Hozzászólás a témához  [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
 The tomb of the ancient beast 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Molroth írta:
És a tavasz is beköszöntött. :)
Kihajtott a fissi, hiába kapott a fa egy kiadós, forróvizes gyökérkefés kezelést. :)
Kép


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Ez nem a fissi, ez a tavasz :)

_________________
Kép


2017. április 3., hétfő 19:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
És a tavasz is beköszöntött. :)
Kihajtott a fissi, hiába kapott a fa egy kiadós, forróvizes gyökérkefés kezelést. :)
Kép


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

_________________
Kép


2017. április 3., hétfő 18:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
A hét közepén megtörtént a szűrő takarítás... Ahogy arra számítottam, brutális állapot fogadott a szűrő felnyitása után, az ülepítőről meg inkább ne is beszéljünk. Jó alapos sikamika és a szűrőanyagok többszöri átöblítése után kapott egy új, dupla perlont és ment vissza az akvárium alá. A következő beavatkozás a szűrőcsövek tisztítása lesz, mert már az is időszerű...

Az első vízcsere is megvolt tegnap, jó sok halkakát porszívóztam ki az akvából, meg a pár felúszott növényt a helyére tessékeltem, és az elkóborolt hardscape darabokat is megigazítottam, de ezen kívül nem volt más teendőm. Sajnos még a hét elején az amanom úgy döntött, hogy egy élete, egy halála új otthon után néz, ennek sajnos mumifikálódás lett a vége, mert este történhetett kirándulás. :( Kb 22L és 7-8L csapvíz ment az akvába... kellene beszereznem egy tds mérőt, meg visszasózó port, most ezek vannak porondon.

Ahogyan az várható egy ilyen idős akváriumtól, az alga egyelőre elkerül, remélem, hogy ez így is marad nagyjából. :) A növények látványosan megindultak az egy két alatt, semmi olvadozás, vagy ilyesmi, még a mini rotala is szépen magára talált.
Lőttem egy képet is, meg csináltam egy kis animációt is:
Kép2017.04.02 by Laci Sziládi, on Flickr

Kép

_________________
Kép


2017. április 2., vasárnap 9:02
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Drukkolok , hogy ez is olyan hangulatos legyen mint az előző akváriumod volt.
A homok teljesen jó választás , szívesen használom én is .
Sajnálom az elpusztult élővilágot :(

_________________
Kép


2017. március 26., vasárnap 17:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Új év, új napló... új lakás? :D
Imádott japán szörnyetegemnek lejárt az ideje. Már amúgy is csak növénytárolóként működött, de a héten meglett az új üveg, amiben kicsit újragondoltam az előző hardscape-et, mert júniusban - ha minden igaz - új házba költözünk. :) Többek között ezért is tűntem el a fórumról az utóbbi hetekben, no meg a rohadt sok munka miatt is.
A költözésig már nem szerettem volna nézni a mostani akva haláltáncát, de az új elképzelést sem szeretném összerakni, hogy aztán költözés közben csak a gond legyen vele, ezért úgy döntöttem, hogy a meglévő hardscape elemek felhasználásával csinálok egy újra gondolt elrendezést.
Az akva 60x30x36 Opti, átlátszó ragasztással, gépi élcsiszolt! :D
A technika marad változatlan egyelőre:
Szűrés: Atman AT-3335 600 L/h névleges vítzhozam, 1L Seachem Matrix és 1L Matrix Trop, alul a gyári szivacs, felül a perlon, ja meg a zöld fagyis kanál. :D
Világítás: Odyssea Quad 2x24W T5 6500K-s GE HO csövekkel, napi 8 órában.
CO2: nagynomású rendszer (2kg tűzoltó palack, Celli reduktor, ipari mágnesszelep, Camozzi tűszelep, Aquario NEO nano difivel beoldva)
Tápozés: GA micro/macro, igény szerint TF foszfáttal és Neptun Liqui carboval kiegészítve.

Hardscape:
Red moor gyökér Keszalvo-féle uszadékfákkal kiegészítve, bazalt kövek

Aljzat: Fehérvárcsurgói dekorhomok 06-1,4 mm, mert régi agyagos aljzatom nincs, az új akvát a költözés után pedig nem szeretném használt aljzattal indítani, ezért ezen most spórolok, de pl Molnár Béci sem szokott agyagos aljzatot használni, szóval nem egy ördögtől való gondolat, hogy ezen spóroljak. :D A tápanyagot egy doboz Tropica tápkapczula szolgáltatja.

A dekorfát és a köveket szeretném a lehető legnagyobb felületen tisztán hagyni, tehát most nem lesz mohásítva, csak ott, ahol nagyon szükséges.
A fa alatti alagutat teljesen szabadon hagyom, tehát ott át lehet majd látni a hátfalig. A hátsó rész minimálisan emelkedni fog a szélek felé, és a sarkokba kerülnek majd a stem bokrok, az előtér pedig kap majd egy montecarlo gyepet. :)


A berendezés sajnos nem volt zökkenőmentes... Csütörtökön nekiálltam szétkapni a szörnyeteget, hogy pénteken már könnyű dolgom legyen...
Pénteken, mire befejeztem, már 39 fokos lázam volt. :(
Ez lett a hardscape végül. Egy kicsit sikerült szerintem tovább gondolni a japán szörnyeteg alapját, természetesen még kiegészítem majd kisebb kövekkel. :)
Kép2017.03.24. by Laci Sziládi, on Flickr

Ez pedig már növényesítve:
Kép2017.03.24. by Laci Sziládi, on Flickr

Sajnos több fotó nem készült, mert tényleg nagyon ramatyul voltam, de ha már bele kezdtem, akkor nem hagytam félbe - hát erre futotta, szerintem azért vállalható, meg nem is az itt most a lényeg, hogy megváltsa a világot. :)

Szóval egy doboz tropica táptabival tuningoltam meg két oldalt... A hátsó sarkokba rotala indica került, elé gratiola viscidula és rotala macrandra red mini. A mini rotala elég ratyón nézett ki, ahogy azt Viktorlantos és inadsz Dani is írta, de egy hétig még maradt a zselés dobozban, semmit sem romlott az állapota, szóval aggodalomra semmi ok, bár nem is paráztam, elfogadtam, hogy zselében ilyen szerencsétlenül néz ki ez a kis növényke. :) Semmit nem kellett belőle kidobnom, életképesnek ítéltem a teljes adagot. :) Egyelőre nem kezdett el olvadni, remélem ez így is marad, és hamarosan erőre kap. Lehet bebeszélem magamnak, de mintha a színe kezdene megjönni. :) A gratiola a folyadékos 1-2 grow verzió volt a Tropicától. A pici kis csomagolás ellenére, talán ez a növény volt a legbőségesebb adag, pedig a többiből is szép nagy adagokat kaptam. Már szinte púposodott a fedő fólia a dobozon, olyan kirobbanó kondiban volt a növényke, és ez a folyadékos dolog tényleg igazi innováció, nagyon kényelmes volt, hogy csak át kellett öblítenem. :) Az előtérbe két oldalra GA-s montecarlo került. Lehet, hogy egy kicsit ritkásan ültettem, de két cseréppel megoldottam a dolgot, bízok benne, hogy hamar összefüggő gyep lesz belőle.
A kövek közé anubias nana petite és bucephalandra velvet leaf 4 került, a kövek tövébe pedig némi staurogyne repens, és még egy kevéske parvula megy majd (még el kell ültetnem, de tényleg csak pár csipeszni mennyiség.), a fára pedig microsorum trident. Sajnos sikerült a moháimat is kinyírnom a sufniban.. A kisfiam pacsálni akart a vízben minden áron (Sikerült is neki egyszer...) ezért lett száműzve a vödör a sufniba a kb 10-12 adag miroval, meg vagy 20 tő nana petete-tel... A vödörben lévő víz is elszivárgott és hideg is volt. :( Úgyhogy kell majd kerítenem egy kevés fissit és riccardiát, vagy gömbmohát. Egyedül egy kevés flame mohát sikerült megmentenem, úgyhogy most gyönyörűen látszódnak a gyorskötözők. :S

Az utolsó héten az egyik vitorlásomnak nyoma veszett... nem is lett meg, hiába kerestem... Gondolom az anci, a csigák és a garnélák eltüntették, vagy az ufók rabolták el. Az amano állományból is csak egy maradt. :( A zöldikék megvannak, és az anci is örül a nagy fa felületnek. Bedobtam pár csiguszt, és egy marék rc garnélát, köztük volt vagy 4-5 petés kismama.

Most a co2-t finomhangolom, mert egy kicsit soknak tűnik a DC alapján. Bubizás egyelőre nincsen, de azért remélem hamarosan majd beindul az is.
Egyelőre nem jött meg senkinek sem a kapálási kedve, minimális növény úszott fel.

Maga az akvárium nagyon szokatlan a nagy dzsungelharc után, de a családnak nagyon tetszik, nekem is bejön azért, csak nagyon szokatlan, hogy mennyivel nagyobb lett az akvárium a 36-os magassággal. Már alig várom, hogy július környékén belekezdhessek egy fullos hardscape-nek. :)

Amit még meg kell ejtenem, ha már teljesen meggyógyultam, az a szűrő kitakarítása lesz, mert az viszont durván tele lehet szarral, mert még idén nem takarítottam, perlont sem cseréltem február eleje óta, és hát az előző akva szétszedése közben is folyamatosan üzemelt....

Ha egy kicsit kezdik majd kirúgni magukat a növények, akkor dobok pár képet, köszi hogy benéztél! :)

_________________
Kép


2017. március 26., vasárnap 16:40
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron