Pontos idő: 2024. április 26., péntek 22:39



Hozzászólás a témához  [ 263 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Következő
 Mindent ide amit CO2-ről tudni kell. 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
AQViktor írta:
Az lenne a kérdésem, hogy két élesztős palackból jön a co2. Ezeket elzárhatom egy műanyagcsappal éjszakára?
Nem fog "felrobbanni?


Inkább üzemelj be egy légpumpát északára vagy vedd ki északára a diffit, kockázatos elzárni az élesztőset éjszakára.

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. október 10., hétfő 19:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
AQViktor írta:
Az lenne a kérdésem, hogy két élesztős palackból jön a co2. Ezeket elzárhatom egy műanyagcsappal éjszakára?
Nem fog "felrobbanni?


Vagy lelövi a csővet vagy szétrobban! Ne zárd el

_________________
Pé.Zoli


2011. október 10., hétfő 19:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Az lenne a kérdésem, hogy két élesztős palackból jön a co2. Ezeket elzárhatom egy műanyagcsappal éjszakára?
Nem fog "felrobbanni?

_________________
KépKépKépKép


2011. október 10., hétfő 19:45
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 30., kedd 10:20
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
weak írta:
kettő sem megy bele, mert kijön mellette... 7decis tartályról van szó, de lehet, hogy megpróbálom... csak fosok :mrgreen:


Az 5 lityisbe emlékeim szerint beletoltam 10-12-t is, hamarabb elfúj, nem robban fel...talán.... :) Nincs nagyobb tartályod?
Esetleg kipróbálhatod úgy, hogy teszel bele egy kis vizet. Nekem így tovább maradt egyenletes (bár így kevesebb gáz fér bele...)
Mindegy, próba cseresznye :)

_________________
Bonus iudex damnat improbanda, non odit.
Kép Kép


2011. október 10., hétfő 19:21
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
kettő sem megy bele, mert kijön mellette... 7decis tartályról van szó, de lehet, hogy megpróbálom... csak fosok :mrgreen:
vagy hétvégére csinálok bele élesztős lötyit, bár nem akartam ilyenhez folyamodni... :)


2011. október 10., hétfő 19:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 30., kedd 10:20
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
4. Betekersz 2-(3) patront...
:)

_________________
Bonus iudex damnat improbanda, non odit.
Kép Kép


2011. október 10., hétfő 13:34
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Ezt én így is terveztem, azonban amíg csak a szifonos áll a rendelkezésemre, hiába hagyom úgy, mert 1 nap alatt úgyis kifullad a gáz. Élesztőzni meg soha többé :D
Szóval ez a kérdés inkább csak arra az időszakra irányul, amíg nincs normális reduktorom...élesztőzni meg... hát... nem tudom...

Megpróbálom egyszerűbben körülírni a problémát:
A CO2-t naponta be kell tekernem, különben nincs gáz. Mit tegyek, ha hétvégente semmilyen körülmények között sem tudok CO2-t adagolni?

1. Egyáltalán ne adagoljak hétköznapokon sem (lowtech)
2. Azokon a napokon amikor nincs CO2 ne világítsak, vagy csináljak valamit másként akkor?
3. Várjak amíg nem lesz egy normális reduktorom (ezt nem szeretném :mrgreen: )


2011. október 10., hétfő 12:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 30., kedd 10:20
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hétvégén nyomatnám éjjel-nappal a CO2-t, és éjjelre beállítanék időkapcsolóval levegőztetést (ezt a többi napon is), ami kihajtja a felesleget.
Világítást szintén időkapcsolóval oldanám meg. Tápozásnál pénteken betolnám a hétvégi mennyiséget előre, ennyi.

A két napos világítás stop helyett ez jobb megoldás lenne, szerintem... ;) :)

_________________
Bonus iudex damnat improbanda, non odit.
Kép Kép


2011. október 10., hétfő 11:31
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Sziasztok,

úgy néz ki, hogy mégis sikerül indítanom egy kis akvit is a hónapban, amit az irodába szánok az asztalom mellé egy kis bútorral. Jelenleg 2 problémám van, az egyik az, hogy - mivel sikeresen eladtam az oda szánt reduktoromat, így ismét hadrendbe állítanám a szifonos motyót. Egyetlen bibi van ezzel, mégpedig a hétvégék. Szóval hétvégén nem tudok CO2-t adagolni. A lehetséges megoldásokon töröm a fejem így a következő kérdések merültek fel bennem.

- Legyen inkább low-tech amíg nincs reduktorom? (Ha igen akkor kérnék tippeket, mert soha nem volt lowtech akvim, nem tudom, hogy hogyan világítsak, tápozzak és cseréljek vizet hogy ne alguljak :( 15l-ről van szó)
- Hétvégék alkalmával, mivel nincs CO2, ne világítsak? Hogyan viselkednek a növények, ha hetente két nap kevesebb a fény és nincs CO2?
- Mivel ide nem mágnesszelepes reduktort tervezek, engem is foglalkoztat ugyanaz a kérdés, mint Slyt. Bár úgy gondolom, hogy mivel 60BPM lesz a CO2 adagolás, simán ráköthetem a levegőztetőt is a porlasztóra egy Y elemmel majd.

Szóval, szerintetek mi tévő legyek?


2011. október 10., hétfő 11:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
atti76 írta:
SlyChocolate írta:
Hisz a CO2 egy "menekülő művész" az-az könnyen elszökik.
Így ha a víz felszín jól van mozgatva az esőztető úgy is kitolja a vízből.
De.
Ha jól értelek az akvárium indításánál érdemes használni?
Vagy tényleg jó ha állandóan használjuk.?
Akkor csak nem egy marketnig duma hanem tényleg van érteleme?


Igen, jó lehet az esőztetővel az aktív felszín mozgatás.
DE ez azt feltételezi, hogy éjszakára mindig állítasz az esőztető szögén, hogy jobban mozgassa a felszínt. Ugyanis, ha állandóra - tehát foto időszakra - is fodrozod a vizet, a CO2 brutálisan hamar el tud szökni. Tehát - az én véleményem - nem szabad nagyon fodroztatni a vízfelszínt, inkább úgy állítani az esőztetőt, hogy szinte alig mozgassa. A levegőztetést pedig légpumpával kell világítás off után.
Saját tapasztalat, levegőztetés beállítása után MÁSNAPRA eltűnt a surface scum, és azóta sem jött elő. ;)

Akkor lassan összejönne a topicok.
Újra bebizonyosodik, hogy minden mindennel összefügg.
Az-az pontosabban ez a topic a CO2-ős és a Külső szűrős.
Hisz szűrő takarítás után mindig megjelenik rövid időre a vízfelszínen az "olaj folt" hártya ahogyan sokan mondják.
Viszont ha jól értem az előzőeket és a Te hozzászólásodat. Akkor az éjszakai levegőztetéssel magát a szűrés hatékonyságát növelhetjük.?
És/vagy a levegőztetéssel azonnal megszűnhetnek a szűrőtakarítást követően fellépő felszínien látható olajos réteg?
Ami természetesen nagyon jó dolog.
Én személy szerint mindig közepesen mozgatom a vízfelszínt az esőztetővel, állandóan napi 24 órában.
De.
Akkor ezt lejjebb vehetném és éjszakára beüzemelhetnék egy levegőztetőt is akár...
Mivel kevésbé lenne mozgatva a víz felszíne így a jelenlegi CO2 mennyiségen még csökkenthetnék is mivel így kevesebb gázzal is elérném ugyanazt az eredményt?
Még egy kérdés lenne...

Most már valaki válaszolhatna erre is.

SlyChocolate írta:
Most beindult a DIY agyam.
Egy Y elemmel no meg visszacsapó szelepekkel ugyanarra a Sera diffire rá tudnám-e kötni a légpumpát?
Van-e olyan pumpa ami át tudná-e tolni a diffin a levegőt?
Természetesen időkapcsolóval okosan vezérelve a dolgot, hogy a mágnesszelep és légpumpa semmiképp ne dolgozzon egyszerre.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. szeptember 30., péntek 22:16
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 263 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: