Pontos idő: 2024. április 26., péntek 17:36



Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Fényképező vásárlási segítség! 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
asera írta:
novenyesakvariumok írta:
asera írta:
Ez is egy vélemény :)

Az a vicces, hogy valahogy a Te kepeiden nem annyira erzodik ez a canon betegseg. De lenne egy keresem: nyiss meg par raw kepet lightroomba (eredeti nem modositott) es ahol a feher meg a fekete csuszka van, kattints ra, mig az alt gomb le van nyomva. Akkor lathatova valnak a feketebe fordult, valamint a kiegett reszek. Nalad vannak ilyen helyek, es ha igen atlagban kb hany szazalek?


Hisz tudod,hogy én alig használok canon obit.
Van egy 28-105 EF macrom,de szarok a színei :(

Pont ma nezegettem meg a lanyod kepet. Feher kardigan, fekete fold a kezen, ugy hogy nem sut ra a nap. Teljesen rendben volt. Ugyh vannak kivetelek, amelyek erositik a szabalyt, hogy a canon nem rossz-nem rossz, de a jo az nem ilyen:-)

Amugy vannak jo canon obik, az uj 70-200 nagyon jo, meg a fo kedvenc a 85-os,1.2

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2014. április 26., szombat 20:01
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
novenyesakvariumok írta:
asera írta:
Ez is egy vélemény :)

Az a vicces, hogy valahogy a Te kepeiden nem annyira erzodik ez a canon betegseg. De lenne egy keresem: nyiss meg par raw kepet lightroomba (eredeti nem modositott) es ahol a feher meg a fekete csuszka van, kattints ra, mig az alt gomb le van nyomva. Akkor lathatova valnak a feketebe fordult, valamint a kiegett reszek. Nalad vannak ilyen helyek, es ha igen atlagban kb hany szazalek?


Hisz tudod,hogy én alig használok canon obit.
Van egy 28-105 EF macrom,de szarok a színei :(

_________________
Kép Kép Kép


2014. április 26., szombat 19:58
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
asera írta:
Ez is egy vélemény :)

Az a vicces, hogy valahogy a Te kepeiden nem annyira erzodik ez a canon betegseg. De lenne egy keresem: nyiss meg par raw kepet lightroomban(eredeti nem modositott) es ahol a feher meg a fekete csuszka van, kattints ra, mig az alt gomb le van nyomva. Akkor lathatova valnak a feketebe fordult, valamint a kiegett reszek. Nalad vannak ilyen helyek, es ha igen atlagban kb hany szazalek?

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2014. április 26., szombat 19:36
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Ez is egy vélemény :)

_________________
Kép Kép Kép


2014. április 26., szombat 19:13
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Hat akkor megszolalnek en is...

Kezdonek tok mindegy milyen obi van a gepen. Az elejen meg kell tanulnia fenykepezni. Az elejen ugyis az lesz a korlatozo tenyezo. Aztan majd kb egy ev mulva magatol is rajon, hogy a kitobi hulyeseg. Idokozben elkezd RAWban fenykepezni, majd nagy fellendulesebol majd vesz egy vegig 2.8-as alap zoomot 1000 euro korul. Nagyon boldog, mig egy ev mulva rajon, hogy a zoom kompromisszum, es elkezdi gyujteni a fix obikat. Kozben vesz egy full frames vazat. Eljut Canonnal a 85 mm-es fixig fel vagyonert, majd rajon, hogy a canonnal a szenzor dinamikaja csapnivalo, kiegett eg mindenhol, sotetbe fordult reszletek, stb. Canon 5dmark3- 11.7 blende dinamika

http://www.dxomark.com/Cameras/Canon/EOS-5D-Mark-III

Gondolkodik mi legyen, atalljon nikonra, pentaxra, esetleg egybol kozepformatumura, majd meggyozi magat, hogy mar egy csomo penz beletolt, es amugy is mindenki canonnal fenykepez, ugyh az a kiraly...

Mikozben en csak mosolygok a hatterben a 14.1 blende dinamikkal, ami akvariumfenykepezesnel, tajfenykepezesnel 3 blende kulonbseg. Mivel a skala logaritmikus, ez 8 szoros erzekenyseget jelent.

http://www.dxomark.com/Reviews/Pentax-K ... erformance

Szoval osszefoglalva: vagy vegyel nikon d610-t( a ma kaphato legjobb szenzor van benne), vagy vegyel pentax k5iis-t. A canont meg hagyjad a fenebe.

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2014. április 26., szombat 18:51
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Ilyen képet csinál a kitobi,nem is annyira rossz,hmmm

Kép

Ezt pedig egy 4500 ft-os obival készítettem,ezt használom a legtöbbet :D

Kép

Még egy:

Kép

_________________
Kép Kép Kép


2014. április 26., szombat 17:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Köszi mindenkinek az infókat.
Valszeg egy EOS 60D lesz majd utána (vagy...azonnal) egy olcsóbb obi.
Idővel ahogy Matyi is írta már tudni fogom mit akarok és annak megfelelően új obi.
Eddig ez a terv.

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2014. április 26., szombat 9:47
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
SlyChocolate írta:
Matyi írta:
Néztem ezt a gépet, igen nagy tudása van én viszont összehasonlítanám a canon 60D géppel mivel egy árba mozognak viszont az mégis egy kategóriával elékelőbb szériába tartozik és ez nem utolsó szempont.

Végül is van benne igazság.
A 60-as váz picit drágább mint a 650-es optikával.
Így még egy obi is kell ami megint kérdés melyik gyártótól melyiket?
Viszont egy fotóstól azt halottam, hogy a jó optikával egy olcsóbb gép is remek fotókat csinál.
Illetve visszafelé hiába van egy Canon EOS 5D Mark III géped ha egy gyengébb optika elront mindent.



Az igaz hogy az optikán rengeteg múlik. Én amatőrnek tartom magam és mivel a keretek is szűkösek így nem nézegetek 300+ os optikákat.
gondolom az első ilyen gép vásárlása előtt állsz.Ha ajánlanom kéne valamit akkor azt mondanám hogy vegyél egy vázat és külön egy obit. Ha jelenleg szűkös a keret akkor megveheted a kit obit és idővel lecseréled egy jobbra addig is megtanulod használni és megérzed a határait, ez alapján el tudod dönteni hogy milyen irányba is szeretnél bővíteni.
Ha egy kezdő objektívet kéne ajánlanom az szerintem a Sigma 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM vagy a Sigma AF 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM lenne. Szerintem ezeket elég tág határok közt lehet használni. De te fogod érezni hogy mi az amire szükséged van, nagylátószög, tele, macro, jó fényerő, stb.


2014. április 26., szombat 9:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
A kitobit felejtsd el.Vettem egy Canon 1000D-t kitobival.
A színével sem voltam megelégedve,az élességről nem is beszélve.
Most egy Sigma 17-71 2.8-4.5 stabi nélküli változat van rajta.
Az élesség rendbe jött,ugyan úgy a színek is.Imádom.Amire nekem kell.....Hobbifotózás és hogy akváriumot
normálisan le tudjam fotózni,családi fotózás.

Egy valamit azért érdemes átgondolni.
A kitoival pille könnyű volt a gép.
Rátettem a Sigmát , dupla olyan nehéz lett.
Egy közép-felső kategóriás géphez még hozzá jön a gép saját súlya.Ők nehezebbek.

Sly,gondold át,hogy neked mire kell.
Pl. nálam 5-6 évre biztos meg van oldva a fényképező probléma.

A Canon 1100D videózni is tud.

_________________
KépKép


2014. április 26., szombat 9:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
SlyChocolate írta:
Matyi írta:
Néztem ezt a gépet, igen nagy tudása van én viszont összehasonlítanám a canon 60D géppel mivel egy árba mozognak viszont az mégis egy kategóriával elékelőbb szériába tartozik és ez nem utolsó szempont.

Végül is van benne igazság.
A 60-as váz picit drágább mint a 650-es optikával.
Így még egy obi is kell ami megint kérdés melyik gyártótól melyiket?
Viszont egy fotóstól azt halottam, hogy a jó optikával egy olcsóbb gép is remek fotókat csinál.
Illetve visszafelé hiába van egy Canon EOS 5D Mark III géped ha egy gyengébb optika elront mindent.


Sajnos el kell hogy keserítselek,a kitobi jelenti a gyengébb kategóriát.
18 miliméteren,ott ahol szerenénk használni,iszonyat torzítása van a széleken :(
Makrozni nem lehet vele,közgyűrűvel,nagyon sok fénnyel talán.
Igazán éles képet 8-as blendétől felfelé képes produkálni.

_________________
Kép Kép Kép


2014. április 26., szombat 7:42
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron