Pontos idő: 2024. június 16., vasárnap 2:03



Hozzászólás a témához  [ 264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Következő
 Emerald Elysium 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Levinen írta:
N-Dee, csak egy kérdés.

A gyengélkedő Blyxák nem lehet, hogy egy kicsi árnyékot kapnak. Vannak olyan növények, melyek egyáltalán nem szeretik az árnyékot. Bár ezzel a növénnyel még nem volt dolgom, de mintha mindenhol teli fénynél tartanák. Sajnos a képről nem látom pontosan, hogy a térben hol helyezkednek el, így csak tippelek.



Szia Levi!

Nem tudom lehet, hogy ez is közrejátszik a dologban, de hamarosan kiderül, hogy ez volt-e a probléma. Ha minden igaz, nemsokára egy HQI fog az aki felett dübörögni és akkor talán ott is lesz elég fény, ahol eddig nem volt :D


2011. július 16., szombat 22:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 16:02
Hozzászólások: 241
N-Dee, csak egy kérdés.

A gyengélkedő Blyxák nem lehet, hogy egy kicsi árnyékot kapnak. Vannak olyan növények, melyek egyáltalán nem szeretik az árnyékot. Bár ezzel a növénnyel még nem volt dolgom, de mintha mindenhol teli fénynél tartanák. Sajnos a képről nem látom pontosan, hogy a térben hol helyezkednek el, így csak tippelek.

_________________
Kép
http://levinen.blogspot.hu/


2011. július 14., csütörtök 6:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Ja és mondom, érdekes módon csak néhány tőről van szó, a 60%-a a Blyxáknak gyönyörű, csak a többi küzd. Fene se érti :shock:


2011. július 13., szerda 22:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Már régebben bemérettem barátommal laborban mindent. A csapvíz nálunk brutál kemény gH: 25 és 58mg/l a Mg koncentrációja, ezt most valamivel több, mint felesbe lágyítom ioncserélt vízzel, így a gH:11-12 körüli a kH: 6-7 és a Mg gondolom olyan 25mg/l körül lehet most. A párolgással(ventis hűtés) kb. napi 1l víz megy el, ezt ioncserélttel pótolom pont azért, hogy ne keményedjen fel a víz. MgSO4 nincs a tápban, csak K2SO4, KNO3 és KH2PO4-et nyomok.


2011. július 13., szerda 22:29
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
N-dee írta:
Pemete írta:
Ez igen !
Nagyon előnyére vált az akinak az a pici változtatás !
Nem lehetne mutatni egy nagy totált ? :? :twisted:


Hát, sok változás nem történt az elmúlt napokban, de teszek fel egy friss képet. A Hygrophilat megnyírtam, plusz levagdostam a régi leveleket a többi növényen is és csak azokat hagytam meg, amik már nálam nőttek. A mohát is meg kellene nyírni, de nem volt hozzá lelkierőm, majd legközelebb :mrgreen: Viszont a Blyxaim szívatnak, az előtérben és az aki közepén lévő bokraim hibátlanok, gyönyörűek, vaskos a gyökerük, sőt már virágoznak is, viszont amiket ide-oda oldalt a kisebb lukakba dugdostam hozzák a hajtásokat, de esnek is szét szépen folyamatosan. CO2 mindenhol jó szinten van, tehát áramlási gond nem lehet. Csak arra tudok gondolni, hogy túl szűk helyre préseltem be azt a pár tövet és nincs elég tér nekik, de ha rendesen meggyökeresednek, akkor talán majd észhez fognak ezek is térni.
quote]
Nem hiszem , hogy különösebb gond lesz a Blyxa-val.
Amit észrevettem , hogy ha kicsit több magnésium szulfát van a tápsóban akkor üvegesednek a levelei.
Nekem akkor a legszebb , ha csak kállium szulfátot használok.
De jó lenne minden paraméterét megmérni a vizednek :roll:
Ez a térhatás...hm.. lehet nekem nem működik a jobb agyféltekém , vagy csak néha :?

_________________
Kép


2011. július 13., szerda 22:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
csabi1987 írta:
... Nagyon szép az akváriumod!


Köszi szépen!


2011. július 13., szerda 21:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Pemete írta:
Ez igen !
Nagyon előnyére vált az akinak az a pici változtatás !
Nem lehetne mutatni egy nagy totált ? :? :twisted:


Hát, sok változás nem történt az elmúlt napokban, de teszek fel egy friss képet. A Hygrophilat megnyírtam, plusz levagdostam a régi leveleket a többi növényen is és csak azokat hagytam meg, amik már nálam nőttek. A mohát is meg kellene nyírni, de nem volt hozzá lelkierőm, majd legközelebb :mrgreen: Viszont a Blyxaim szívatnak, az előtérben és az aki közepén lévő bokraim hibátlanok, gyönyörűek, vaskos a gyökerük, sőt már virágoznak is, viszont amiket ide-oda oldalt a kisebb lukakba dugdostam hozzák a hajtásokat, de esnek is szét szépen folyamatosan. CO2 mindenhol jó szinten van, tehát áramlási gond nem lehet. Csak arra tudok gondolni, hogy túl szűk helyre préseltem be azt a pár tövet és nincs elég tér nekik, de ha rendesen meggyökeresednek, akkor talán majd észhez fognak ezek is térni.
Na itt a kép:

Kép


2011. július 13., szerda 21:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
Nekem is van 1pár ők a kedvencek! :) Nagyon szép az akváriumod!


2011. július 13., szerda 21:00
Profil

Csatlakozott: 2011. március 26., szombat 15:51
Hozzászólások: 145
Ez igen !
Nagyon előnyére vált az akinak az a pici változtatás !
Nem lehetne mutatni egy nagy totált ? :? :twisted:


2011. július 13., szerda 19:41
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Ejj máááá! :lol: :lol:

_________________
Kép


2011. július 5., kedd 22:03
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron