Pontos idő: 2024. május 10., péntek 18:05



Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Gergő növényes akváriuma 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Nagyon rendben van!Grat hozzá.Nem vagyok nagy növényszakértő és sokat felejtek,meg lehet elkerülte a figyelmemet mikor átolvastam a naplódat,de mi az a vöröses növény középen?

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2011. augusztus 29., hétfő 21:16
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Röviden ..szuper !
Lassan készítheted a versenyfotóidat az AGA ra.
Úgy kellene a nyírást időzítened.

_________________
Kép


2011. augusztus 29., hétfő 21:11
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 17., szerda 19:18
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Aztaa ezt titkoltad eddig ? :o :D Ezután kötelező lesz gyakrabban fórumoznod! :D Gyönyörű ;)


2011. augusztus 29., hétfő 21:08
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
Sziasztok!
Sajnos nem volt sok időm mostanság, hogy fórumozzak, most is csak ilyenkor tudok egy kicsit. Gondoltam megosztom veletek, hogy áll most az akvárium. Gyorsan lőttem pár fotót, de nem a legjobb minőség. A lényeg látszik,nagyjából :)
Majd ha az időm engedi akkor rakok fel jobb minőségű képet is. Meg lassan jobb oldalt hátul és a pogostemonoknál ritkítás lesz.Nem akarom elkiabálni de úgy néz ki hogy a Stau kezd helyrejönni :D Egyébként ma volt egy kis plusz tápozás és vízcsere.
Kép
Kép
Röviden ennyi.


2011. augusztus 29., hétfő 21:06
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
Ezek szerint Gergő ,jól boldogulsz a Stau.-val.
Várjuk a képeket.

_________________
Kép


2011. augusztus 13., szombat 16:18
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
Sziasztok!
Bocsánat,hogy eddig nem írtam, csak elég sok volt a dolgom.
Próbáltam fissidenses faágat berakni a HM elé ,de valahogy nem passzolt oda. Úgy érzem más moha fajjal se tetszene. A köveket még nem próbáltam, úgy vagyok vele, egyenlőre ennyi idő mellett jó így :)
Amit megfogok valósítani az a Staus variáció. A Staurogynet végig fogom növeszteni egészen a HM és a HC előtt a bal oldali elejéig, kicsit úgy mintha visszakanyarodna és akkor lesz egy kis térhatás is. Sőt még talán kihozhatok a HC-ből valami "tónak a medrét".Bár ez egy következő fejezet lesz valamikor. Szerintetek? Milyen lenne Staurogynevel végig vinni azt a vonalat?
MÁS!
A fissidens nő is meg nem is. Inkább azt mondanám, hogy lassú növekedésű de ha megnézed a topicot Csabi akkor láthatod, hogy mennyit nőtt. Azt hiszem leírtam, hogy mikor cseréltem a jávait fissidensre. Majd ha lesz egy szabad napom akkor takarítok,vizet cserélek és csinálok képet is. Akkor azon majd jobban lehet látni a változást/növekedést.
Most változtattam a vízcserémen és a tápozáson, hátha helyre jönne a Stau. Addig várok még az ültetésükkel.:)


2011. augusztus 13., szombat 7:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
Szia!

Szép az akváriumod! Szép egészségesek a növények!
Fissidens Fontanus hogy fejlődik? Gyorsan, lassan?


2011. július 28., csütörtök 10:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Szia!

Gratula a növényekhez szépek, a fa "kidőlése" pedig tényleg sokat javított az összképen. Ebbe a kő vitába nem merülnék bele, mert én sem tudom eldönteni, hogy jól állna-e neki, vagy sem. Viszont a HM elé, ahova papó javasolta a plusz Stau-t, esetleg kövekre kötözött Monosolenium tenerrumot is el tudnék képzelni, mert a mély zöld színével és érdekes levélzetével, egy kicsit megbontaná a "rendet", ja és így kerülne az akváriumba kő, ami nem látszik, úgyhogy papó és KaZe is megnyugodhatna, mert lenne is kő, meg nem is 8-) :lol:


2011. július 21., csütörtök 6:11
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16088
A fenéket vagyok kő ellenes :D
Csak valahogy nem tudom elképzelni a köveket ilyen elrendezéssel , mert a talajt túl "egyenes" a kövekhez.
De lássuk a medvét :lol:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


2011. július 20., szerda 20:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Még egy kérdés. A bal hátsó sarokba a HM mögé esetleg a Proserpinaca palustris Cubát berakni? Tudom nem egy gyorsan növő fajta, de én lehet úgy csinálnám, hogy ő legyen a HM fölött, így nem hagynék a HM-nek akkora teret az elburjánzásta, viszont mégis megtörné egy kicsit a hátsó HM hegemóniát.(Látni vélem a képet lelki szemeimmel)
Az elejéről meg majd gondoskodsz, oda már úgyse merek semmit mondani, mert megkövezés tárgyát fogom képezni. :D

_________________
Kép


2011. július 20., szerda 20:06
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: