Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 19:51



Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Gergő növényes akváriuma 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
Sziasztok!
Először is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a véleményeket,észrevételeket!

Papó!
Bevallom,küzdök még egy kis algával. A staurogynem valahogy nem bírom szépen tartani.Van-van,de valahogy mindig van egy kis alga rajta. Elkezdtem múlthéten kezelni (titkos recept :geek: ;) ), bízok az eredményben :)
N-dee!
Kicsit félek a dekorhomoktól, de a Papó és általad javasolt faágon már gondolkodtam. Már megvan a fa is, ma kezdtem el áztatni. Igazad van abban, hogy valami sötétebb árnyalat jól jönne az összképbe. A faágat úgy helyezném el, ahogy Papó írta elfektetném a faágat úgy hogy éppen hogy a cuba felé nyúljon egy kis ága de nagyobb része a pogostemon és a staurogyne helyén legyen. Köré (kavicsra) vagy rá ugyanúgy a fissidens-t gondoltam.
KaZe!
Hűűűűű, nagyon messze áll az én medencém ettől a holland medencétől. De köszönöm a hasonlítást. Ez azt jelenti, hogy haladok valamerre. :D Kíváncsiságból, milyen növényre gondoltál a helyes növényválasztásnál? Én szeretnék valami sötétebb (akár piros,vörös) árnyalatú előtéri növényt, de nem nagyon tudok.


2011. június 30., csütörtök 14:48
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Bezony igazuk van az uraknak. Gyönyörűek a növények, ezeddig olyan katonásan, szép szabályosan vannak benne, mintha egy holland növényes medencét látnék. Szerintem a medence most éppen pont olyan állapotban van, hogy akár a fiúk által javasolt irányt is választhatod, de szerintem némi növénytelepítéssel mehetsz ilyen irányba is. Legalábbis nekem első ránézésre ez ugrik be, de lehet csak azért, mert nagyon tetszik nekem ez a stílus (is).
Egymás alatt jobban látszódnak: :)
Kép
Kép

_________________
Kép


2011. június 30., csütörtök 13:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
papó írta:
Semmi alga , hibátlan növények.Nagyon szép!!
Valami nekem mégis hiányzik a pogstemon mező és a HC. közötti terepen.
Talán valami kis elfektetett fa ág ?
Persze még az előtéri növények nem nőtték be a nekik szánt helyet , tehát van még idő rajta meditálni ......


Tényleg szépek és egészségesek a növények, gratula! Viszont én is egyet értek papóval, valami hiányzik. Ha nem faágat teszel oda, esetleg meg lehetne szórni valamilyen világos árnyalatú dekorhomokkal és meg is tűzdelhetnéd azt a részt pár apró, kavicsra kötözött mohával, hogy a mély zöld színével, egy kis kontrasztot vigyen az amúgy világos, üde zöld növényzetbe.


2011. június 30., csütörtök 7:31
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Semmi alga , hibátlan növények.Nagyon szép!!
Valami nekem mégis hiányzik a pogstemon mező és a HC. közötti terepen.
Talán valami kis elfektetett fa ág ?
Persze még az előtéri növények nem nőtték be a nekik szánt helyet , tehát van még idő rajta meditálni ......

_________________
Kép


2011. június 26., vasárnap 12:27
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
Sziasztok!
Elég rég nem tudtam írni, de most van időm és megosztom veletek a legfrisebb képeket. Azóta ami történt: Jöttek új lakók az akváriumba,volt egy jókora növényritkítás,vízcserék. Röviden ennyi. Akkor jöjjenek a képek:
Kép
A sövényem :D + alakul a Cuba-m
Kép
A csodanövényem ;) :)
Kép
Fissidens fontanus-aim
Kép
Kép
És egy új lakó:
Kép


2011. június 26., vasárnap 11:36
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
Köszönöm szépen mindenkinek a véleményt! Örülök neki, hogy tetszik. Kicsit tartottam a HM sövénytől :)
A cuba igen szépen növöget. A staurogynem sajnos nem a legszebb, nem tudom mi lehet vele, most próbálom helyrehozni egy kis segítséggel ;) :) Ha jó lesz és szépen fog nőni ,akkor szeretnék többet, mert szerintem is szép növény. A kispados véleményről annyit, hogy szerintem túl nagy falat lenne még nekem a diandra. :D Még kicsit gyúrok rá.
Az akvárium jelenlegi formája 2011.05.20 körül indult. Előtte jó pár hónapig az előtte lévő két formáció volt. :)
Ha minden jól megy akkor új lakói lesznek az akváriumomnak pár napon belül.


2011. június 8., szerda 12:14
Profil

Csatlakozott: 2011. március 29., kedd 15:40
Hozzászólások: 9
Gratulálok !
Mennyi idő alatt alakult át az akváriumod ?


2011. június 4., szombat 21:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
HÚÚÚ kérem mi van itt!!!
:shock:

Csak Gratulálni lehet az akvádhoz!!!
Ha a fissidens felveszi a jól is mert gömb alakot a fán mindenki lefog döbbenni tőle.....
Tényleg hatalmasa a fejlődés gyönyörűen benőtte a HM is a talajt.
Csak így tovább!!!

Ha javasolhatok két növény cserét a kispadról?
A pogostemon helyett csak staut. A vörös rotala helyett diandrát.
Nem annyira gyors növekedésűek így ritkábban kell nyírni, tovább tartja meg a képét az akvád.
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. június 4., szombat 17:05
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Nagyon szép lett Gergő !
Nem hiszem , hogy sokat lehetne hozzáfűzni a képekhez.
A látvány magáért beszél 8-)

_________________
Kép


2011. június 4., szombat 16:11
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:09
Hozzászólások: 219
Nagyon jó végignézni azt a hatalmas fejlődést amin ez az akvárium keresztül ment. 8-)
No de hol van még a vége ? .. :D
Megemelem a kalapom :!:


2011. június 3., péntek 19:15
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: