Pontos idő: 2024. április 27., szombat 21:16



Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Gergő növényes akváriuma 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Gergő írta:
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék tőletek. Szerintetek milyen növényt kéne választanom a fák alá? Elsőre úgy gondoltam Marsilea hirsuta lenne alatta. Szerintetek szóba jöhet még másmilyen növény is? Nekem elég nagy teljesítményű a fényem (55W), ha jól tudom ő nem szereti az erős fényt. UG gondolkodom mint fa alatti füves terület. De ez meg lehet összefutna a cubával (ami a vízfelület lenne) Szerintetek, hogyan kellene megoldanom ezeket a kérdéseket. Hogy ne fusson össze a két "előtéri" növény, illetve milyen növényt kellene választanom ami passzolna a képbe.
Köszi a segítséget :D

A Marsileát és a HC t kordában fogod tudni tartani .
Igen érdekes szép látvány lesz a kettő egymás mellett.

_________________
Kép


2011. december 4., vasárnap 18:28
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék tőletek. Szerintetek milyen növényt kéne választanom a fák alá? Elsőre úgy gondoltam Marsilea hirsuta lenne alatta. Szerintetek szóba jöhet még másmilyen növény is? Nekem elég nagy teljesítményű a fényem (55W), ha jól tudom ő nem szereti az erős fényt. UG gondolkodom mint fa alatti füves terület. De ez meg lehet összefutna a cubával (ami a vízfelület lenne) Szerintetek, hogyan kellene megoldanom ezeket a kérdéseket. Hogy ne fusson össze a két "előtéri" növény, illetve milyen növényt kellene választanom ami passzolna a képbe.
Köszi a segítséget :D


2011. december 4., vasárnap 10:25
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
DeKol írta:

Szia!

Annyi kérdésem lenne hogy a gyöngykavicsot milyen célból szeretnéd berakni?Dekoráció? Mennyire apró szemű?


Nem dekorációnak szánom, úgy is befedi majd a növény. Inkább azért cserélem erre, mivel kicsit unom a manadot és mivel ez van itthon :D Ja és 1-2mm meg van olyan ami kb 3-6mm. De inkább a kisebbet akarom, hogy megmaradjanak majd az arányok.


2011. november 30., szerda 19:16
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Izgalmas tervek.
Többször is meg kell még "rágnunk "


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


2011. november 25., péntek 21:02
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
Sziasztok!
Csak még egy kép, itt talán jobban átjön, milyen is lenne. :) A jobb oldali fát forgassátok el egy kicsit jobbra, nem dőlne így be középre.
Várom a véleményeket :D
Kép


2011. november 25., péntek 15:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Gergő írta:

Köszönöm szépen a segítséget!
Terveim szerint nem hófehér, de fehér kvarchomokot használnék a cuba alá és a többi helyre pedig apróbb szemű gyöngykavicsot. Azért ezt, mert ez van itthon illetve úgyis benövik a talajt így nem fog látszani.
Azon gondolkodom, hogy a gyöngykavics alá rakjak-e/hagyjak-e a mostani talajból egy-egy réteget a baktériumok miatt?
Szóval alulról felfelé a rétegek:
-Táptalaj:Tropica S.
-(talán a mostani "manadoból egy réteg)
-apróbb gyöngykavics
-kvarchomok


Szia!

Annyi kérdésem lenne hogy a gyöngykavicsot milyen célból szeretnéd berakni?Dekoráció? Mennyire apró szemű?

_________________
Sólyom Gábor


2011. november 24., csütörtök 14:24
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
myk74 írta:
Kiváncsian várjuk a fejleményeket!A rajzon a jobb felső sarokban a piros növény az mi lesz? :D
Milyen fákat fogsz használni?Lehetne az egyik fa olyan, mint egy félig kidőlt fűzfa ami a víz fölé nyúlik!
;)


A piros növény ami ebben az akváriumban is van a jobb oldali faág mögött,között.
A fák red moorok lesznek.
Mindkét oldalt álló fák lesznek, hogy meglegyenek ezzel a háromszögek és a jobb oldali fáról mintha letört volna egy nagyobb faág bele fog lógni a tó vizébe.


2011. november 24., csütörtök 13:36
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
DeKol írta:
Szia Gergő!

A kérdezett növény:Marsilea hirsuta

Nagyon jó tervnek tűnik, kíváncsi vagyok hogy milyen jó lesz.
Következő akváriumodnál milyen talajt szeretnél használni?


Köszönöm szépen a segítséget!
Terveim szerint nem hófehér, de fehér kvarchomokot használnék a cuba alá és a többi helyre pedig apróbb szemű gyöngykavicsot. Azért ezt, mert ez van itthon illetve úgyis benövik a talajt így nem fog látszani.
Azon gondolkodom, hogy a gyöngykavics alá rakjak-e/hagyjak-e a mostani talajból egy-egy réteget a baktériumok miatt?
Szóval alulról felfelé a rétegek:
-Táptalaj:Tropica S.
-(talán a mostani "manadoból egy réteg)
-apróbb gyöngykavics
-kvarchomok


2011. november 24., csütörtök 13:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kiváncsian várjuk a fejleményeket!A rajzon a jobb felső sarokban a piros növény az mi lesz? :D
Milyen fákat fogsz használni?Lehetne az egyik fa olyan, mint egy félig kidőlt fűzfa ami a víz fölé nyúlik!
;)

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2011. november 24., csütörtök 13:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Gergő írta:
nem tudom hogy hívják ami a juwel akváriumba van Papóéknál középen, talán glosso??? Segítsetek!!!! :D


Szia Gergő!

A kérdezett növény:Marsilea hirsuta

Nagyon jó tervnek tűnik, kíváncsi vagyok hogy milyen jó lesz.

Gergő írta:
Szia myk74!
Ami kicsit elszomorított a "manado"-ból sajnos az erős bubizás miatt szerintem, feljött a hemianthusom, nem a cuba (még) :)


Következő akváriumodnál milyen talajt szeretnél használni?

_________________
Sólyom Gábor


2011. november 24., csütörtök 12:56
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: