Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 9:58



Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Gergő növényes akváriuma 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
Sziasztok!
Íme most felrakok néhány képet, hogy honnan is indult az akváriumom.:)
Legelső próbálkozásom: Itt sera florena-t használtam még + easy carbo
Kép
Utána, valahogy úgy gondoltam nem az igazi, így pár hónap múlva kicsit átalakítottam és ilyen lett, a tápozás maradt ugyanaz.
Kép
Az akvárium így már tetszett, de mivel sokat jártam sok szép akvárium és növény között, elkapott a növényes akvarisztika.Elhatároztam, hogy csinálok egy komolyabb növényes akváriumot magasnyomású Co2-vel, más táppal, kicsivel szebb, igényesebb, "kényesebb" növénnyel,külső szűrővel stb. Amíg nem jutottam arra a szintre ,hogy majdnem minden meglett, maradt ez az állapot. Aztán belefogtam az átalakításba. Még jó, hogy délelőtt kezdtem,mert nem volt egy egyszerű és gyors folyamat az akvárium beállítása.:) JBL aquabasis táptalaj és aquaclay (manadohoz hasonló talaj) került az új akváriumba. Megvettem a növényeket, a Red moor fa már megvolt, és még sorolhatnám a beállítás "nehézségeit", de most nem teszem, ha valaki kíváncsi lesz akkor szívesen válaszolok majd a kérdésére. Akkor mutatom az új akvárium fejlődését képekben.
KépMegnéztem, hogy jól fog-e ilyen elrendezésbe a red moor fa, bár maradtam a réginél. :)
Kép
Feltöltéskor így nézett ki. Sajnos a pogostemonok nem maradtak a helyükön ezért körbe kellett raknom őket kavicsokkal amíg kicsit megkapaszkodnak. A szűrő esőztető része végül rájöttem, hogy ott nem lesz jó ezért átkerült bal oldalra.
Kép
Néhány kép beállítás után amikor letisztult a víz:
KépKép
Itt bekerült a HM és a pogostemonok már nőnek...
KépKép
KépKépKép
Közeli a pogostemonokról:
Kép
Közeli a Fissidens fontanusról:
Kép
Közeli kép a Cuba-ról:
KépKép
Majdnem mostani :) 1-2 hete készült fotó:
KépKépKépKép
Remélem nem terhelem le a szervert. :? A képek minőségéért bocsánat, mobillal készítettem. Ha lesz rá alkalmam fogadok egy fotóst és készít néhány képet az akváriumról. Ma majd este készítek pár képet a jelenlegi állapotról. Felrakom majd amikor lesz időm ;) Addig is várom a véleményeket.;) Legyen az jó vagy rossz. :)


2011. június 3., péntek 10:58
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
Köszönöm szépen Tamás! Volt egy pár növény ami kikerült az akváriumból, mert valahogy nem tetszett. Rotala w., cabomba aquatica,1 crypto... :) Valahogy nem passzolt oda. Jelenleg a staurogyne-m nem a legszebb, nem tudom mi lehet vele. :( Lehet el kell majd gondolkodnom valami más növényen ami hasonló...


2011. június 3., péntek 10:12
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:09
Hozzászólások: 219
Nagyon jól összeválogattad a növényeket.
Szerintem a Rotala wallichii nem is ment volna struktúrájában a mostani látványhoz.
Gratulálok :!:


2011. május 23., hétfő 20:12
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
Íme egyenlőre 1 db kép szemből. Sajnos most ennyire volt időm. Ígérem rakok majd még fel ha lesz időm ;)
Ha szépen bedúsul középen hátul (rotala sp green + ismeretlen növény) akkor már máshogy fog kinézni,remélhetőleg. A moha is nő szépen lassan... :)
Kép


2011. május 23., hétfő 19:23
Profil

Csatlakozott: 2011. május 7., szombat 10:59
Hozzászólások: 50
Sziasztok!
Íme az ígért napló! ;) Tudom, nem minden olyan amilyennek kéne lennie a technikában (nem a legjobb), de sajnos az anyagi része nagyban közrejátszott. :(
Az akvárium adatai:
Akvárium: 54l, (60x30x30)

Talaj:
JBL aquabasis ( 2,5l )
Aquaclay osztályozva 2-3mm ( 7-8l )

Szűrés:
Atman AT-3335

Világítás:
DIY armatura
55W-os Osram power compact fénycső : 6500K – 4550lm

CO2 rendszer: 5kg palack
Reduktor + tűszelep
Mágnesszelep
Visszafolyás gátló szelepek 2db
Diffúzor

Fűtés/Hűtés:
Télen: 50W automata
Nyáron: PC ventilátor (készülőben)

Tápozás:
Happy-Life –Happy Plant (valószínűleg váltás lesz ha elfogy, ahogy látom mindenkinek bejött eddig a tropica) :)
"Tropical" kikevert táp. Mégegyszer köszönöm Gabi bá / Mester / Papó :)
Easy carbo

Dekoráció:
ADA Red Moor dekorációs fa

Egyéb kellékek:
Sera hőmérő
Csipeszek
Olló

Növények:
Hemianthus callitrichoides ''cuba''
Hemianthus micranthemoides
Pogostemon helferi
Rotala rotundifolia
Rotala sp. green
Staurogyne repens
Rotala wallichii (sajnos már nem sok)
Bacopa caroliniana
Cryptocoryne wendtii
Fissidens fontanus
És egy nem megfejtett, de szép növény.

Egyenlőre ennyi, nemsoká csatolok egy-két képet a mostani állapotról aztán ha több időm lesz akkor az elejétől kezdve megmutatom őket és ki lehet majd beszélni az akváriumom :) :lol:


2011. május 23., hétfő 19:16
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 55 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: