Pontos idő: 2024. április 28., vasárnap 7:10



Hozzászólás a témához  [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 27  Következő
 怪獣 - Japán szörny 54 literben 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Egy nagyon kedves akvakertész ismerősömnek köszönhetően történt egy "kis" változás:
Kép2016.04.19 by Laci Sziládi, on Flickr

8-) 8-) 8-)

_________________
Kép


2016. április 20., szerda 9:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
kmisi írta:
Szia Laci!

A fotókat elnézve hihetetlen, hogy telefonnal készültek.
Az akvárium továbbra is nagyon bejön. Algásodás nyomát sem látni. Már csupán a ki-beömlőket lehetne cserélni üvegre és topp a látkép.
Valami ilyet szeretnék a távoli jövőben!
Az általad telepített növények esetleg megélnek CO2 adagolása nélkül?
A szűrő már a mérete alapján brutális lesz.

Sok sikert a versenyfotóhoz!


Szia Misi!

Nem vagyok egy apple fanboy, de mindig is meg voltam elégedve az iSight kamerák teljesítményével. Lehet, hogy ez is csak 12Mp-s kamera, de nagyon jó minőségű és látszik, hogy milyen képeket lehet vele készíteni. :) A filckr szerkesztőjével babráltam rajtuk egy picit (színkorrekció, és egy nagyon minimális élesség pluszban). Állvány nélkül készültek a fotók, annyi előkészület volt, hogy a szobát lesötétítettem és a lámpát letakartam. Ez a két dolog nagymértékben segít fotózáskor. ;)

A növényeim mind működnek co2 adagolás nélkül, vagy csak folyékony co2 adagolás mellett. Talán a rotala indica nem annyira, de helyette pl a rotundifolia tökéletesen megállja a helyét co2 nélkül.

_________________
Kép


2016. április 19., kedd 8:46
Profil

Csatlakozott: 2015. augusztus 27., csütörtök 7:35
Hozzászólások: 167
Szia Laci!

A fotókat elnézve hihetetlen, hogy telefonnal készültek.
Az akvárium továbbra is nagyon bejön. Algásodás nyomát sem látni. Már csupán a ki-beömlőket lehetne cserélni üvegre és topp a látkép.
Valami ilyet szeretnék a távoli jövőben!
Az általad telepített növények esetleg megélnek CO2 adagolása nélkül?
A szűrő már a mérete alapján brutális lesz.

Sok sikert a versenyfotóhoz!


2016. április 19., kedd 8:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Még annyi kiegészítés a fenti képekhez, hogy az elmúlt időszakban rendeltem egy kínai vízpumpát, ami 9W teljesítményű és 1000lph névleges vízhozamot tud. Elkezdtem megépíteni a rég tervezett rozsdamentes szűrőt, amit a hétvégén üresen ki is próbáltam és egy apró hibától eltekintve tökéletesen működött! :) Ez a kis hiba a pumpa vezetékének kivezetéséhez alkalmazott tömszelence tömítése. Csak a belső oldalra tettem gumi tömítést, de így egy picit ott tud szuszogni. Ezt remélhetően egy külső tömítés teljesen orvosolja majd. A fejtömítés szerencsére jól vizsgázott, pedig tartottam tőle, hogy:
- túl rideg lesz a gumilap, amiből kivágtam
- kevés lesz a négy darab leszorító csavar, ezért fel fog púposodni (ezt azért még javítanom kell egy felső merevítéssel valahogyan!)
Most az következik, hogy elkészítem bele az ülepítő "tetejét", vagyis egy jó alaposan szétfurkált műanyag korongot lábakkal, amire majd a lávakő kerül kb 5 liter legalább, erre jön majd egy réteg szivacs, majd rá a mostani 2l matrix (seachem és trop vegyesen), és fentre perlon, majd egy ugyanolyan rács, mint alul, csak felfelé álló lábakkal, hogy a perlont a helyén tartsa a pumpa alatt.
Maga a ház így néz ki:
KépUntitled by Laci Sziládi, on Flickr
Tetővel pedig:
KépUntitled by Laci Sziládi, on Flickr
Nem egy szép darab és sajnos savazni sem tudtam, ezért elvileg így fog maradni, esetleg a külsejét befestem majd, bár nem tudom mennyi értelme van, hiszen úgyis a szekrény eltakarja, ami benne van, az a fontos. :D
A pumpa teljesítményre kíváncsi leszek, mert a pumpa az akváriumba berakva brutál erős volt, de a szűrőben már érezhetően gyengébben nyomta a vizet. Nem tudom, hogy ténylegesen hány lph-t tud majd megpakolva mindennel...

Növény fronton annyi történt, hogy apogoneton gayi kerüt be hátra. És ha már hátsó rész, akkor itt annyi átalakítás lesz, hogy a jelenlegi használt amazoniát leszívom, mert már nagyon öreg az aljzat és egyszerűen elkopott... már csak kb 1-2 centi vastagságban van bent. :( A helyére ista shrimp soil fog kerülni, majd ebbe vissza a stemek.

Az anubisokon is változtattam picit, párat átraktam máshová, és a faágak közül is mohásítottam párat.

Drukkoljatok, hogy minden jó legyen és tudjak róla lőni egy szép shotot május végén. :)

Köszi, hogy benéztél! :) :pápá:

_________________
Kép


2016. április 19., kedd 8:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
De jó kis géped lehet .
Nagyon jó képek ..

Köszi szépen! Telefonnal készültek, iPhone 6S. :)
Nem egy DSLR, de nagyon meg vagyok vele elégedve! :)

_________________
Kép


2016. április 19., kedd 5:20
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
De jó kis géped lehet .
Nagyon jó képek ..

_________________
Kép


2016. április 18., hétfő 21:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Lőttem telefonnal pár képet:
Kép2016.04.18 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.04.18 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.04.18 by Laci Sziládi, on Flickr

Kép2016.04.18 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.04.18 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.04.18 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.04.18 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.04.18 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.04.18 by Laci Sziládi, on Flickr

_________________
Kép


2016. április 18., hétfő 21:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Hétvégére kiürült a Co2 teljesen, mert a kupakokat sikerült szétcsesznem legutóbb, és tuti eresztenek. Ezért most - amíg nem érkeznek meg az új kupakok - visszaálltam az élesztősre és az üveg difire. És tele is lett a tököm végleg a citromsavazással, megérett az elhatározás egy 1-2 kilós co2 palack és valami olcsó reduktor megvásárolására - de egyelőre ráfordítható pénzmag híján. :D Ha sikerül a rozsdamentes szűrőt összehozni, akkor a mostanit eladva ez kicsit könnyebb lesz. Apropó, sikerült elkészítenem a rozsdamentes házhoz megcsinálnom a gumi tömítést... :D De a tesztelés még várat magára, hogy mennyire zár jól. Talán majd most hétvégén próbát teszek vele és lehet, hogy a pumpát is megveszem hozzá.
Az akvárium a vártnál lassabban fejlődik, de szerencsére közel algamentes minden! Az anubiasok gyökérzetét rendbe tettem, a rotala is kezdi hozni az új hajtásokat. A dekorhomokot sem kell gereblyéznem, teljesen karbantartják a garnélák!
A moháknak viszont valami nem tetszik... Nem nagyon látok rajtuk friss, világos hajtásokat, és nem nagyon akarnak megkapaszkodni, még a christmas sem. :(
Képet most nem készítettem, mert nincsen szinte semmi változás...

_________________
Kép


2016. április 4., hétfő 9:43
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Szép lassan de biztosan fejlődik...a kerámiagyűrűs megoldás meg egyenesen.....fenomenális......na a lényeg hogy nagyon pofás az aki. a középső mohagombóc még nagyon szúrja a szemem...kíváncsi leszek hogy nézz majd ki később....kiveri a szemem vagy belesimúl az összképbe...


2016. március 29., kedd 22:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Johnifiú írta:
Jól néz ki. Algát nem is látni. Tetszik :)

Köszi szépen! :)

_________________
Kép


2016. március 29., kedd 17:53
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: