Pontos idő: 2024. április 27., szombat 15:14



Hozzászólás a témához  [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő
 怪獣 - Japán szörny 54 literben 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Molroth írta:
papó írta:
Hmm ebbe csak egy csomó növény kellene.

Remélhetőleg meglesz az is. Hétvégén tarra vágtam az összes stemet, most csak várom, hogy meginduljanak.
Még keresek bele Juncus Repenst hátul középre, mert szerintem jól mutatna. Meg az araquia helyett kell még valamit keresnem, mert az sajna totál elkopott, de tanácstalan vagyok, hogy milyen epifiton növény illene oda. Tippeket szívesen meghallgatok! :)

Hmm nem tudom mi lenne az elképzelésed .

_________________
Kép


2016. március 23., szerda 14:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Hmm ebbe csak egy csomó növény kellene.

Remélhetőleg meglesz az is. Hétvégén tarra vágtam az összes stemet, most csak várom, hogy meginduljanak.
Még keresek bele Juncus Repenst hátul középre, mert szerintem jól mutatna. Meg az araquia helyett kell még valamit keresnem, mert az sajna totál elkopott, de tanácstalan vagyok, hogy milyen epifiton növény illene oda. Tippeket szívesen meghallgatok! :)

_________________
Kép


2016. március 23., szerda 14:18
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16084
Hmm ebbe csak egy csomó növény kellene.

_________________
Kép


2016. március 23., szerda 14:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Tegnap volt egy kis időm etetés közben lőni pár mobilos fotót:
Kép2016.03.22. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.03.22. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.03.22. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.03.22. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.03.22. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.03.22. by Laci Sziládi, on Flickr

_________________
Kép


2016. március 23., szerda 10:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Sziasztok! A múlt héten beköltöztettem 6db amano garnit. A kezdeti vedlés és bújócska már kezd elmúlni, tegnap már 4 darabot számoltam össze, ahogy nagyban szedegettek. Beköltözött még egy fél marék rc is, remélem ők is beindulnak és szaporodásnak indulnak. A garni tápom elfogyott... Eddig JBL nano prawnt használtam, most kipróbálom a novo prawnt. A halaknál is tápcsere történt, tetramin crisps- re váltottam, de természetesen ezt kiegészítem időnként fagyi cyclopssal.
A citromsavassal továbbra is szívok.. Most nem volt nyomásugrás, de nagyon hamar elfogyott a töltet. Palack csere lesz, és átnézem a csatlakozásokat. Tényleg kellene a nagynyomású, mert ezt kezdem unni. A reduktort még csak megoldom valahogy de a palackok ne lennének olyan drágák.. A kettő együtt most sehogy sem fér bele a keretbe... Ráadásul a RO lenne a fontosabb.
A növények kezdik kiheverni az algairtást, az amanok meg szépen pucolják őket, egyre tisztább az akva. Most azt várom, hogy tényleg meglóduljon a stem bokor hátul!


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével

_________________
Kép


2016. március 19., szombat 8:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. szeptember 13., péntek 11:24
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Gyula
Molroth írta:
Bandesz_ írta:
Milyen CO2 buborékoltatód is van? És honnan is, és mennyiért, és milyen??? :D

UP atomizer buborékszámlálóval. Használtan vettem egy ezresért. :)

Tényleg, közben találtam egy fotót, ahol látszik.
Én még mindig nem ragasztottam meg az atomizerem. :ezkesz:


2016. március 11., péntek 13:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Bandesz_ írta:
Milyen CO2 buborékoltatód is van? És honnan is, és mennyiért, és milyen??? :D

UP atomizer buborékszámlálóval. Használtan vettem egy ezresért. :)

_________________
Kép


2016. március 11., péntek 13:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. szeptember 13., péntek 11:24
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Gyula
Milyen CO2 buborékoltatód is van? És honnan is, és mennyiért, és milyen??? :D


2016. március 11., péntek 13:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Kis update. Az alga ellen vegyi fegyvert vetettem be neptun algairtó formájában. Ez remélhetőleg jól hazavágja majd a mocskos zöld fajtáját! :D
Tegnap öntöttem be, de idő hiányában majd csak holnap fogom az alga javát manuálisan eltávolítani. Szerintem egy nagy vízcserét is csinálok, és szűrő takarítás is lesz.
És vasárnap, vagy hétfőn is lesz egy nagy vízcsere. A co2 mágnesszelephez nem találtam itthon használható tápot. a cél az ugye a 7,5V lenne. Van egy 9V-os mobil töltőm, megnéztem, hogy mit szól hozzá a cucc, de nem volt okés, úgyhogy most megint 24/7 megy a co2 de nagyon alacsony bubiszámon. szépen tekerésztem fel a tűszelepet, mert a sokkkal jobb beoldás miatt nem akartam elgázosítani a népséget. :D Kapott a co2 is új töltetet, most szép stabilan tartja a 2,2 bart.
Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsojjaki.

_________________
Kép


2016. március 11., péntek 11:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
JANNUS333 írta:
Akor még pont belefér.. :D viccet félretéve...gratula a gyerekhez , kitartás az anyagi oldalhoz, illetve nem gondolkoztál azon hogy vissza minősíted az akit egy erős lábakon álló lowtechre minthogy küzdesz a labilis coval?

iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
[/quote]

Azért a küzdelemtől ez messze van. :) Kb egy éve használom ezt a citromsavas szettet, teljesen meg vagyok vele elégedve. Előtte élesztőst használtam, az is jó volt, de ez sokkal jobb. Lassan gyűlik az alkatrész a palackoshoz, igazából csak a reduktor és a palack ami hiányzik, minden mást már össze szedtem hozzá. A következő lépés majd a RO lesz valamikor.
Remélhetőleg hanarosan elkezdi jól érezni magát a rotala és az sokat fog majd segíteni, nagyon hasznos növény ilyen szempontból. Ja, meg kellene még 4-5 amano legalább. :)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével

_________________
Kép


2016. március 3., csütörtök 22:01
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: